Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Budeme sedět doma?

Emil Kalabus

Všichni ti, kteří mají babičky a dědečky, by si toho měli hodně vážit. S prarodiči se totiž dá prožít spousta úžasných momentů.

Jsou lidé, kteří si neumí představit svůj život bez styku s přáteli, známými a rodinnými příslušníky. Babičky by chtěly hlídat děti a děti by chtěli jet k babičkám. Otázka je, zda je na místě takové hemžení a mísení.

Za sebe říkám: „Styky omezit na minimum.“ Zní to hrozně, ale zbytečně se nesdružujme. To není poplašná zpráva, je to nutnost.

  • budeme-sedet-doma

Molekulární biolog a odborník na DNA diagnostiku z Masarykovy univerzity v Brně Omar Šerý se v DVTV vyjádřil k tomu, jak může u nás vypadat průběh šíření nemoci Covid-19.

V populaci máme podle Šerého bezpříznakové nositele viru, zejména mezi dětmi a mladými lidmi. Zmínil, že se přišlo na to, že malé děti mohou vylučovat koronavirus i dva až tři týdny po nákaze a jsou přitom bez příznaků. „Spekuluje se o tom, že velké množství dětí je nakaženo bez příznaků a roznáší to po dospělých,“ uvedl.

Nelze nic podceňovat. Klidně může být tisíce nakažených a půl roku problémů.

Šerý tvrdí, že nynější počty nakažených neodpovídají realitě a že lidí, kteří trpí nemocí způsobené novým koronavirem, je mnohem více. „O viru víme, že jakmile nakazí člověka, tak ten člověk do čtyřiadvaceti hodin už může být nakažlivý,“ vysvětlil. Data, která máme, tak podle molekulárního biologa jsou zpožděná minimálně o pět dnů. U většiny se podle něho příznaky projeví do pěti dnů, u některých lidí však příznaky začínají až v rozmezí čtrnácti dnů od nakažení.

Odborník na DNA diagnostiku se domnívá, že v pondělí můžeme očekávat počet 400 nakažených novým koronavirem a o týden později prý dokonce budou nemocí Covid-19 postiženy tisíce lidí.

Pokud je tomu opravdu tak, není radno nic podceňovat. V této době jsou návštěvy mezi dětmi a prarodiči opravdu zbytečné. Riskují především ti starší, tedy ty hodné babičky a dědečkové.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zle-vyhlidky-pro-Cesko-Tisice-nakazenych-a-pul-roku-problemu-Odbornik-rekl-jak-to-muze-skoncit-616858

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře