Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kam jsi šlo, globální oteplování, kam?

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Také se vám zdá letošní globální oteplování jaksi vymknuto z kloubů? Co by asi řekli Hrušínský, Brodský či Řehák v Rozmarném létu, nebo Josef Kemr „Na samotě u lesa“?

  • kam-jsi-slo-globalni-oteplovani-kam

 

Vynechme minulý rok – anomálie, která se stane jednou za dlouhé období. A hned globální oteplovači jásali, jak se jim daří, jaké jsou hvězdy, Evropa se bude zmítat v horku a suchu. A příští roky počínající dnešním přinesou zkázu, už neměly být potoky a z řek se měly stát potoky a ryby se připravovaly na pochody po souši. V roce 2015 začaly průzkumy, jak na to s vodním sloupcem podzemních vod skutečně jsme. A první výsledky přinesly šok. S podzemní vodou jsme na tom normálně…


A ty teplotní rekordy?

A to přes veškeré zoufalé výkřiky oteplovačů ještě na konci února 2016, že se blíží katastrofa, neb v zimě nebyl sníh a pršet nebude, nebo se přežene průtrž mračen – dnes módně nazývaná přívalový déšť a pak zase zmizí do nenávratna. Pak se objevily první výsledky obsáhlého geologického průzkumu, které zjistily, že se toho se spodními vodami (neplést s místním vyschnutím studen) příliš nedělo, severní Čechy mají stále obrovské množství zásob vody, mlhy tam jsou stále, na jižní Moravě bylo, je a bude větší teplo a větší sucho, což věděly i naše prapraprababičky a praprapradědové a dnes jsme se dopracovali ke stejnému závažnému objevu za dotace Evropské unie na životní prostředí. A do toho přišlo letošní evropské Rozmarné (Vančurovo) léto „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“, naplnily se potoky, z potoků se opět staly řeky a spodní vody se opět doplňují. Pravda, trochu je problém, neb si na chatách, chalupách a některých bytech či domcích v červenci a srpnu přitápíme, ale vyděšené výrazy globálních oteplovačů nás nenechávají v klidu, protože co není, může být, a když ne dnes, tak určitě zítra, a když ne zítra, tak určitě v roce 3000. A protože lidská „zhůvěřilost“ je nebetyčná, lidé si kupují Noemovy archy do obrovských záplav, ale současně žádají zemědělce, aby dávali kravám pytlíky - zachytávače prdění a plynovatost a následný pšouk občanů je prý protipřírodní zločin.

Dnes se používají supermaxidigitální přístroje a vše se přepočítává na milióntiny stupně. Mnohé přístroje na měření se posunuly do míst s extrémními výkyvy, některé stanice jsou v místech, kde dřív byla zeleň a dnes je tam asfalt či beton a Hromová hora Milešovka hlásí, že v kotlinách českých je jaro, léto, podzim a zima, což věděl i praotec Čech. Proto naše zem oplývala mlékem a strdím, než do polí a luk vyjely kamióny, vozící mléko a strdí sem a tam v nekonečných, nesmyslných proudech. A zatímco Jana Preissová – Drchalová je v Rozmarném létu stále mladá a překrásná, nám se na dnešním létu bez koupáni a skoro bez letních dnů či několika dní jasné oblohy po sobě jdoucí nic překrásného nezdá.

Přece víme, že nám globální oteplovači stejně řeknou: dle určitých ukazatelů je nejteplejší rok za posledních 3000 let a určitě sucho a horko bude. Stačí si počkat dalších 3000 let a důkaz bude na světě. (A minulý rok je prý tím důkazem, neb na Sahaře je sucho a písek…)

P.S. Dálnice D8 stále není dostavěna. Zavinil to prý obrovský sesuv půdy. Ten vznikl nadměrným množstvím srážek v Českém středohoří v roce 2013. A teď babo raď.

zdroj:http://www.paratdnes.cz/2016/08/Kam-jsi-slo-globalni-oteplovani-kam.html

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#4 Bus Bělojar 2016-08-10 13:55
Jana Kubíčková- :-):-)uvidíme za rok:-):-)
#3 Bus Bělojar 2016-08-09 08:44
Hahaha,hned 2 věci mě rozesmáli-nadpi s článku a reakce dementa Jana Nowaka:-) Globalizace a globální oteplování je od slova globus,no a realita,kterou nám tají je,že naše Země není globus,ale je PLOCHÁ ve tvaru KRUHU. Dokud se nezačnete zabývat PRAVDOU,nikam se nedostanete,tak že opět a neustále-WWW.PL ACATA-ZEME.CZ WWW.PLACATA-ZEME.CZ WWW.PLACATA-ZEME.CZ !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
#2 danpoisel@seznam.cz 2016-08-09 08:40
..."S podzemní vodou jsme na tom normálně"...
Kdy ten průzkum proběhl? V únoru?
Vody je dost, proto loni vyschly studny i koryta řek a horské hotely omezovaly spotřebu vody. Obecných příčin je několik, ale v podstatě povrchová voda nemá šanci vsáknout do půdy, jednak kvůli nedostatku srážek, ale také kvůli ploše, která to nedovoluje a tou je enormní plocha zástavby v ČR. Ta se pohybuje kolem 14% plochy republiky.
Stačí se podívat na původní koryta malých a středních řek. Jejich břehy jsou pokryté nánosy a mnohde se zúžily na polovinu původní šířky koryta.
Kdy naposledy jste stavěli v nižších a středních polohách iglů, sněhuláka nebo se plavili na kře? Jistě, jako děti, ale naše tohle moc neznají.
#1 miroslav petr 2016-08-08 21:06
Pamatuji si,že v sedmdesátých letech se mluvilo o blížící se době ledové.O dvacet let pravý opak.Realita-vě dci pozorují dlouhodobě nastávající dobu ledovou!

Facebook komentáře