Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zákrok policie v Ostravě a teď v Uherském Hradišti.

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Přemek Horský

Zákrok policie v Ostravě a teď v Uherském Hradišti. Zajímavé zjištění. Nebudu teď rozebírat postup policie, jestli měl či neměl, mohl či nemohl být proveden jinak. Řeknu jen krátce, že když na výzvu policie prokázat totožnost pošlete policistu do háje a jdete dál, už jste o dalším postupu policistů rozhodli sami. To je evidentní, policista nemůže vycouvat a v průběhu zákroku to vzdát. Jak si tak čtu prakticky pouze negativní a jasně odsuzující reakce, vyplývá z toho pro mne jedno zajímavé zjištění.

  • zakrok-policie-v-ostrave-a-ted-v-uherskem-hradisti
 
Když se něco podobného stane v jiné zemi, jsme schopni to rozklíčovat jako cílenou provokaci, ale když se to děje u nás, tak rozlišovací schopnost je nula a na provokace skočíme. Ruku na srdce. Kolik z vás, co jste vytočení a pobouření zákroky policie, v případě H. Floyda v USA jste zákrok policie schvalovali a měli jste za to, že jde o cílené zneužití incidentu v předvolebním boji? Kolik z vás reagovalo na zprávy o "brutálním" zákroku policie v Rusku proti stoupencům Navalného s tím, že demonstranti brali s sebou na demon-strace děti jako štíty a provokovali postup policie? A teď? Co říkáte? Kde je vaše schopnost rozlišení?
 
P.S. Návod pro bezkonfliktní řešení podobné situace. Prosím sdílejte tento návod, nebo alespoň se podle toho zařiďte.
 
Jdu na ulici bez roušky, já tak chodím. Přistoupí ke mne policista a vyzve mě k, abych prokázal totožnost. Já prokážu svou totožnost (toto je moje povinnost a pokud tak neudělám, policista je oprávněn mě zajistit a předvést na služebnu, ano i násilím, k prokázání totožnosti). Policista mi sdělí, že jsem se dopustil přestupku a uděluje mi blokovou pokutu. Já mu řeknu, že s blokovou pokutou nesouhlasím. Policista mi tedy nemůže udělit blokovou pokutu a sepíše raport o přestupku do správního řízení. Věc se pak předá příslušnému správnímu orgánu, kde se mohu obhájit, či neobhájit.
 
zdroj: FB Přemka Horského

 

 

Facebook komentáře