Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zahoďme náhubky (2.)

Hodnocení uživatelů:  / 17
NejhoršíNejlepší 

Lenka Kubínová

Píše Češka žijící ve Finsku:

Dneska je to přesně rok, co jsme odešli z Německa do Finska. V německém Travemünde jsme se 12.3.2020 nalodili na finskou loď (13.3.2020 Německo zavřelo hranice) a 14.3.2020 jsme se vylodili ve Finsku (ten den Finsko zavřelo hranice). Za celou dobu tady jsme ani 1x nemuseli mít nikde roušku. Nepoužíváme žádné desinfekce na ruce. Nevyhýbáme se lidem, nikde. Nemuseli jsme nikdy být zavření doma. Obchody jsou celou dobu otevřené. Restaurace na jaře 2020 měli jen takeaway ale byly otevřené jídlo jste si mohli sníst klidně venku, teď jsou na 3 týdny zase v režimu takeaway, nicméně např včera jsme byli celý klan v muzeu. Žijeme celou dobu úplně normální život a jen denno denně nevěřícně koukáme na zprávy z Německa, z ČR, z SK...

  • zahodme-nahubky-2

To co se u vás děje, je tady dosud nevídané. U vás se nepřipouští vědecký dialog, a kde není vědecký dialog, tam se logicky nedělá čestně a poctivě věda, tam se razí jen a pouze ideologie. Copak jste to ještě nikdy nezažili, že to nepoznáte?

Tady jsou roušky jen doporučené, ano je pravda že asi 1/2 lidí je nosí v obchodech např., ale vláda se jasně vyjádřila, že nařizovat je nebude, neboť, světe div se, nejsou prý přesvědčeni o tom, že by roušky z vědeckého hlediska byly prokazatelně účinné proti virům! Nikdy jsme nemuseli podstupovat žádný test, nikde, ani při přestoupení hranic se Švédském v 12/2020, ani při návratu do Finska v 1/2021.

Minulý týden u pediatra jsme nabízenou roušku odmítli a nebyl to problém. Takže ve zdravotnickém zařízení to člověk taky nemusí mít. A to nebylo poprvé, co jsme byli takto bez roušky u lékaře.

Včera v muzeu též jsme je neměli. A nikdo neřekne půl slova, nikdo na vás nekouká skrze prsty, lidi se vzájemně respektují. Děkuju Bohu za to, že nás vyvedl právě sem, že aspoň někde je život ještě relativně v pořádku. Modlím se za vládu Finska, aby nadále byla vůči svým občanům schovívavá tak, jako byla dosud.

Kéž byste dokázali uvidět pravdu a postavit se za ní, bránit jí, a žít jí. A kéž by vašim vládcům víc záleželo na vás občanech, raději než na £€$¥.

Změnit to můžete jen vy, tím, že nejdříve změníte sebe.

zdroj: FB Lenky Kubínové

Facebook komentáře