Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Velezrada Babiše a Vojtěcha?

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Je veřejným tajemstvím, že prostřednictvím ministerstva zdravotnictví nás ovládá jakýsi rozpuštěný - nerozpuštěný MeSES, tedy skupinka nikým nezvolených osob, která se prohlásila za největší odborníky na covid.

Minulý týden soud označil další nařízení ministerstva zdravotnictví za protizákonné, což nebylo ani zdaleka poprvé...

  • velezrada-babise-a-vojtecha
 
Ponechme tentokrát stranou tu nekonečnou aroganci našich vládnoucích politiků, okázale pohrdajících zákonem i rozhodnutím soudu. Důležitá je totiž i otázka, jak je vůbec možné, že ministerstvo, které zaměstnává a z daní nás všech platí nemálo právníků, jak na běžícím páse vyrábí takové právní zmetky? Zjevně to je však jen potvrzení skutečnosti, že pro vydávání nařízení ministerstva zdravotnictví stále platí systém, který běží nejméně od jara.

Už za Arenbergera se totiž provalilo, že ministerští úředníci dostávají od MeSES příkazem, jaká opatření mají vyhlásit. Jediným jejich úkolem je vymyslet pro ně zdůvodnění. Ačkoliv právní odbor ministerstva opakovaně upozorňoval, že některá nařízení jsou pravděpodobně protizákonná (což v mnoha případech později soud potvrdil), byla tato nařízení přesto z příkazu MeSES vydána.

V takové banánové republice, jakou je nyní ČR, je prostě asi všechno možné a vládnout v ní může každý. Jen mít dobré kontakty a dostatek drzosti... I chudák Babiš je na ten rozpuštěný MeSES krátký. Když se přimlouval, aby lidé se zjištěnými protilátkami se dostali stejně jako očkovaní do skupiny méně šikanovaných občanů, odbyli ho stroze, že o ničem takovém se neuvažuje. Až musí být člověku toho Babiše líto. On by tak chtěl pro občany něco dobrého udělat... Co ale zmůže. Vždyť on je jenom premiér...

Mnohokrát se mluvilo o podezření z velezrady v případě prezidenta, v případě Babiše však zatím kupodivu nikdy. Když ale premiér země jakousi partičku (posledně nazvanou „kulatý stůl“) bez jakékoliv odpovědnosti a s bůhví jakými zájmy prakticky nadřídí ministerstvu zdravotnictví a nechá ji jeho prostřednictvím vydávat nesmyslná nařízení, která šikanují občany a devastují společnost, není to snad minimálně na hraně podobného zločinu? A co v případě ministra, který v této podivné tragikomedii hraje roli bílého koně?
 

Facebook komentáře