Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tak snad abychom ani nemlčeli ani nežvanili

aneb

Komentář k článku k problematice Romů od pana poslance Davida

Michal Brand

Pan David k problematice Romů píše: Řešení je i při dobrém přístupu nejméně na dvě generace. A dvě jsou už ztraceny.

------------

  • tak-snad-abychom-ani-nemlceli-ani-nezvanili

Nechci za každou cenu rýpat, ale snahy tu byly už po generací asi tak 25.

Komunisté se pak snažili, jak mohli (a měli i mocenské nástroje a autoritu, takže si na policajta nebo sociálku nikdo z cikánů hubu neotvíral), a stejně se jim to nepovedlo ani za cca 3 generace.

Takže ztraceno už bylo 25 generací, teď tedy, jak píše pan poslanec David, další 2. A řešení, tedy změna cikánů samotných je stále v nedohlednu.

To jsou prostá fakta.

Co s tím? Vážně nevím.

Nediskriminovat ani negativně ale ani pozitivně. Trestat trestné činy a asoicální chování nejen u bílé většiny ale i u cikánské menšiny. Tvrdě a nekompromisně. U všech tvrdě a nekompromisně.

Trestat zanedbávání výchovy dětí. Odebírat děti a posílat rodiče do vězení v připadě zanedbávání výchovy nebo přimo v případě svádění k zahálčivému způsobu života

Reformovat systém dávek - dávky jen na první dvě děti, u třetího drasticky nižší dávky, u dalších třeba nulové - kdo chce mít deset dětí, může. Ale nesmí si z toho dělat nástroj obživy. Takže ať si má každý kolik chce dětí, ale za svoje. Podpora společnosti je pro normální, funkční a perspektivní rodinu, která dokáže povětšinou zajistit řádnou výchovu dětí – v našich zeměpisných šířkách a na našem stupni nároků civiliziace – dětí dvou. (Jistě, některé rodiny zvládnou i těch deset dětí a některé „rodiny“ ani ty děti dvě, ale krajní příklady nědělají pravidlo. V normálním světě).

Reforma dávek v nezaměstnanosti - kdo nemá práci, musí vykonávat veřejně prospěšné práce, jinak budou následovat postihy (odejmutí dávek, odejmutí dětí, ev. trestně právní postih za zneužití soc systému a za svádění dětí k zahálčivému životu). Kdo je dlouhodobě nezaměstnaný, musí dlouhodobě vykonávat práce ve státních službách (zametání ulic, různé pomocné práce, třídění odpadků ve spalovnách apod.)

Reforma dávek v chudobě - tyto dávky buď zcela zrušit, nebo je zavést jako jen velice krátkodobě čerpatelné (např. 6 měsíců a nejvíce jednou za pět let například).

Zastropovat jejich výši absolutní částkou (resp. poměrem k minimální mzdě např) aby nemohlo dojít k obchodu s chudobou, kdy např. stát platí desítky tisíc na pronájmy pokojů v rozpadajících se ubytovnách apod.

Zrušit příspěvek na bydlení.

Zničení státního bytu začít konečně po právu posuzovat jako majetkový trestný čin s příslušnými tresty odnětí svobody.

Zařadit takové osoby, ať již bílé nebo barevné, do skupiny osob, kteří nemají nárok na státní nebo obecní byt na dalších pět let, například (měli by pak nárok jen na státní nouzové ubytování v holobytech).

Pokud mají děti, budou jim odebrány a svěřeny do dětských domovů, protože dotyční „rodiče“ takto prokázali, že nejsou schopni se řádně starat o výchovu svých dětí a ponechat děti v jejich „péči“ by byl zločin jak na těch dětech samotných, tak na celé společnosti.

Úroveň dětských domovů by se pak mohla zásadně zvýšit - když nebudeme muset platit sociální dávky pro parazity a platit těmito parazity zničené byty, tak mohou dětské domovy mít dostatek kvalifikovaného a dobře placeného personálu i nadstandardní vybavení.

To jen co mne napadá na první dobrou. A samozřejmě, takové principy uplatňovat vůči všem, bez rozdílu podle rasy, barvy kůže, pohlaví skutečného nebo neomarxisticky vyfabulovaného, sexuální orientace či dezorientace, prostě rovně všem bez rozdílu.

Jo, a rasitické výroky nebo útoky cikánů proti bílé většině posuzovat jako rasismus a ne se tvářit, jako že se nic nestalo.

A taky - a to vlastně asi hlavně - přestat cikánům tvrdit, že jsou skvělí a úžasní a všechnmo dělají dobře, jen ti zlí rasističtí gádžové jim všechno pořád kazí.

Protože když někomu budete tvrdit, že za všechny jeho chyby a selhání může vždy někdo jiný, tak se ten dotyčný nikdy, NIKDY v ničem nezlepší, jenom se ve všem, VE VŠEM zhorší na nejnižší představitelnou úroveň.

Nebo ještě pod ni.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře