Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Splachovací televize

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

  • televize
Původně jsem již na současnou lžidemokracii presentovanou v ČT ani nechtěl reagovat. Ale stalo se. Několikrát jsem si dovolil kritizovat  ČT  za některé jejich podle mne neobjektivní pořady. Naposledy jsem si dovolil  velevážené Radě ČT si postěžovat,  že moderátoři  ranního Studia  6 na ČT24,  citují  zprávy  jen z deníků jako MFD, LN a nikdy z třeba považme  Haló novin nebo z internetu.

 

Tentokráte  mi  bylo sděleno  slovutným předsedou Rady CT Doc.PhDr. Milanem Uhdem, že ty jedny noviny jsou prý nestranická periodika  a ty druhé stranické a proto se na obrazovce veřejnoprávního média neobjevují.

Své tvrzení ještě podepřel „upozorněním na analýzu Ústavu státu a práva Akademie věd z roku 2010, která prý konstatuje, že citováním stranických Haló novin ve veřejnoprávním médiu, konkrétně v Českém rozhlase, by došlo k porušení Poslaneckou sněmovnou schváleného Kodexu  Českého rozhlasu. Současně uvedl, že je spektrum deníků daleko pestřejší – třeba se tam objevují titulní stránky deníku E15 a deníku Sport!?

Mám za to, že domácí nestranický tisk  ještě neznamená nestrannost. Někteří čtenáři jistě pamatují jak deník MFD fandil a opěvoval zloděje Koženého či  privatizaci tu i onde (včetně dolů MUS),  která byla jednoznačně korupční a protiústavní. Ale na její spravedlivé zhodnocení  jistě někdy dojde. Vždyť vláda je přese všechny přehmaty, skandály či  propad v jistých segmentech ekonomy  skvělá, a není třeba ji ještě více opékat   kritikou opozice nedej bože od komunistů. Kauzy,  skandály a nevhodnou kritiku jedinečné vlády, fantastických a neúplatných ministrů, četných poradců  a dalších jejich kámošů je třeba vylepšit   pozitivními zprávami z nestranických médií,  ač je jich jako šafránu. A k tomu slouží NAŠE PRAVICOVÁ MÉDIA. Vždyť  té  korupce zas tak moc není, a stačí,  když to rozmáznou v nejčtenější a nevěrohodnější  MFD. Netřeba ještě dávat  další pokračování kauz či skandálů vládní  pravice z novin  komunistů. Źe v radách sedí roky čísi straničtí yesmeni,  korytem odměnění  penzisté či „celebrity“,  dozírající na tzv. „pravicovou“ či antikomunistickou  loajalitu ČT, to nikomu nevadí.

Zkrátka a dobře zpravodajství  ČT  navzdory tomu, že „pár lidí“  večer co večer u zpráv nadává a kleje nad neobjektivností podávaných zpráv, je „objektivní a spravedlivé.¨

Je třeba se na vše dívat Americkým pohledem, tedy my jsme velmoc, my řídíme svět, my určujeme kdo je špatný, my víme kam poslat vojáky,  my určujeme kde je demokracie a kde není, koho budete volit, co budete jíst a pít.  Tedy jednoznačně My ve „veřejnoprávní“  ČT máme na vše svůj rozum, své správné názory, své analytiky, svou pravdu a Vy,  ač si nás (blbečkové) slušně platíte, budete držet hubu a jedině  poslouchat námi vybrané politiky, přitakávače naší politiky, nám odddané ekonomy a  sledovat pouze NAŠE noviny. Zkrátka My v ČT  určujeme jaké zprávy se budou citovat,  my v radách i vedení jsme Svatí,  vyjímeční a nepostradatelní. Vždyť ovládnutí televize se nám již tolikrát  osvědčilo. To může dosvědčit nejen V.Klaus nebo kníže, ale i jiné námi velebené „osobnosti“.

Jako pamětník mohu prohlásit, že tohle zde ovšem přesně bylo za komunistů. Jen slovo  „státní“  televize  se  pro oblbnutí veřejnosti nahradilo   slovem „veřejnoprávní“. Asi tak rafinovaně jako nový režim nahradil  diktaturu KSČ slovem zastupitelská demokracie  a provádí diktát svůj v médiích, v radách televize i rozhlasu atd.

Zatím ČT jednoznačně jakýkoliv názor či kritiku spolehlivě smete či výstižněji spláchne a jede ve svých bludech, manipulaci, falších, lžích dál, ke skvělému konci totálního oblbnutí a  odmítnutí. ČT dopadne asi tak jako Klausova radikální reforma. Dnes o ní jen málokdo  z normálních  lidí řekne slušné slovo. K  objektivnějšímu a nezkreslenému zpravodajství  nepovede ani poslední finta   ani generálního ředitele,  když mění moderátory. Zkreslené zprávy zůstanou zkreslené, ikdyby je presentovala  sama paní presidentová či  Svatá Marie.

Facebook komentáře