Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Šoková deRATHisace aneb Má Mírov park sebevrahů…?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • rath_david5
„Tak nám na to tata chňapli sexy bigamistu Ratha...“ pomyslela si nadšená předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. A měla recht. Kdysi jsem napsal, že by bylo zapotřebí deRathisovat naši politickou scénu a ejhle; máme to tady.http://www.online-slovnik.cz/slovnik-cizich-slov/deratisace. Kázal vodu a přitom pil sedmimilionové víno...?

Byl to šok. Být slepý, hluchý v době, kdy si politici, než se usadí na WC, v kancenáři své vedlejší pracovní činnosti, či v baru nebo restauraci, překontrolují, jestli je někdo nenatáčí skrytou kamerou, neodposlouchává, zdali nejsou v telefonech či jinde „štěnice“? Je to trestuhodná apatie, pokud si nedal pozor, kdy máme spoustu precedentů v podobě Bárta-Kočí, Škárka, Drobil-Michálek, Kalousek-novináři a další, naběhnout si tak hloupě na vidle jako malí kluci hejtmanští. Anebo, že by na politickou objednávku dokázala policie nemožné...? Už podruhé je před volbami za aférou proti socialistům jistá šedá eminence jménem Kubice. Inu, jen hluchý se pušky nebojí - vietnamské přísloví. Presumpce neviny je na prvním místě, ovšem nacpat si sedm milionů do krabice od vína či dalších třicet melounů pod podlahu, to je příběh retardované bytosti a ne proslulého metrosexuála, Ješity Ješitoviče a exhibicionisty, i když tvrdí, že za tento komplot mohou podlaháři…

Co jeho manželky? Jako první může ale odzkoušet jaké to je, být za mřížemi a dál pobírat poslanecký plat i s náhradami. Možná si vzpomene, jak kritizoval Bártu, že si svůj manfát ponechal. Vězeň, nevězeň ve své vazební severočeské věznici v Litoměřicích, kde kdysi žil K. H. Mácha... Každopádně tak Rath pomohl Bémovi s Janouškem a dalším tunelářům, pro které nastal čas využít zmatek a zametat vše pod koberec včetně vyzmizíkování do ztracena... Kdepak je ten pověstný vítězný duel David-Goliáš. Tentokrát si vzal David místo praku jen obušek a revolver a jak dopadl... Měl to zapotřebí? Po vystudování Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze působil postupně jako lékař v pražském IKEMu, Všeobecné fakultní nemocnici a Fakultní nemocnici Praha Motol. Mezi lety 1991-1994 byl členem Občanské demokratické strany. V roce 1995 spoluzaložil Lékařský odborový klub. O rok později zahájil jako společník a jednatel společnosti Paracelsum vlastní podnikání ve zdravotnictví. Byl šéflékařem záchranné služby Asociace Samaritánů v Kralupech nad Vltavou. Kromě soukromé ambulantní praxe byl jednatelem dvou firem.

V letech 1998-2005 vykonával funkci prezidenta České lékařské komory. Od listopadu 2005 do září 2006 byl ministrem zdravotnictví... Co poradit, pokud byl skutečně tak chamtivý? Jak v takovém případě očistit svoji definitivně pošpiněnou čest? Každý rok si do Moře Stromů - AOKIGAHARA JUKAI najde cestu zhruba na třicet nešťastníků. Aokigahara má druhý nejvyšší počet sebevražd, hned po mostu Golden Gate v San Francisku. Moře Stromů je "perfektní místo, kde zemřít". AOKIGAHARA JUKAI je tajemný les na úpatí posvátný hory Fuji. Podle legend je sídlem duchů a démonů. Povídá se, že v minulých dobách se tady praktikovalo ubasute. Za dob hladomoru, kdy si rodiny nemohly dovolit krmit svoje prarodiče, bylo zvykem, že po dovršení 70 let, děti vzaly svojí starou matku nebo otce do lesa a nechaly je tam, aby umřeli hladem, což se asi exhejtmana Ratha netýká. Roku 2003 zde bylo nalezeno 100 mrtvol… Srandičky, srandičky... Konec s nimi. MUDr. David Rath měl vše rád, nemusel ze svých legálně vydělaných peněz trpět nedostatkem. Půl milionu měsíčně snad stačí na život bez starostí. Pokud skutečně kradl, nechal se uplácet a korumpovat, pak je to hňup na entou, který si změnu z komfortního života v celu s mřížemi a jednou teplou vodou týdně statečně vykradl a zlodějsky zasloužil. Jak se z tohoto šoku vzpamatuje, pokud se vše ukáže jako tragická pravda…?

Z voňavého přepychu do vězeňského smradu, ponižování a ztráty absolutní moci se asi jen tak nevzpamatuje... Kam se hrabe Mackův záhlavec. Asi by je teď měl rád každý den i s nášupem. Nyní mu zbývá jen park Moře stromů na Mírově na druhém nádvoří, kde by čestně ukončil svůj život jako samurajové harakiri… Ať si užije druhého nádvoří, na jehož dlažbě skončil i můj kamarád PhDr. Kohoutek, ředitel věznice, když skočil ze své kanceláře kvůli útěku vraha Kajínka... Užijte si toho oba; Davide i Jiří... Seppuku (harakiri), česky „plátkování žaludku“, je rituální sebevražda japonských samurajů. Muži si prostě vzali samurajský meč (wakizaši) a prořízli si jím břicho. Většinou si ještě před smrtí stačili zameditovat a složit báseň (haiku) nejlépe na nějaké morbidní téma. Generál Takidžiró Óniši roku 1945 prý umíral 17 hodin a to při plném vědomí. O smrt z přepracování„karoushi“ u Ratha asi nepůjde. Pokud by přemluvil své spoluvězně, mohl by spáchat kolektivní sebevraždu na druhém mírovském nádvoří.. Pokud se vše potvrdí, přijde o všechno – o teplý post hejtmana, hromady peníz, nebývalou moc nad lidmi, stranické posty a ještě by měl na triku, že snížil preference ČSSD na neúnosnou míru a tím zajistil současné vládě nevládě vládnout ještě dva roky, bez mimořádných voleb. Nebyl by však světovou jedničkou v kradení. Bernie Madoff, král Wall Streetu a člověk, kterému svěřila své úspory většina boháčů světa, skoro padesát let svým klientům spravoval peníze a podváděl hvězdy showbyznysu, finančníky, šlechtu i uznávané vědce. Trvalo téměř půl století a Madoff stihl zpronevěřit 65 miliard dolarů. Dostal za to loni 150 roků vězení, což Davida rozhodně nečeká… Inu, rád nerad, musel však do tepláků i David Rath… Ovšem, je to podle Ústavy...?

PS: odstavce článku 27 české ústavy:

(4) Poslance ani senátora nelze trestně stíhat bez souhlasu komory, jejímž je členem. Odepře-li komora souhlas, je trestní stíhání navždy vyloučeno.

(5) Poslance nebo senátora lze zadržet, jen byl-li dopaden při páchání trestného činu nebo bezprostředně poté. Příslušný orgán je povinen zadržení ihned oznámit předsedovi komory, jejímž je zadržený členem; nedá-li předseda komory do 24 hodin od zadržení souhlas k odevzdání zadrženého soudu, je příslušný orgán povinen ho propustit. Na své první následující schůzi komora rozhodne o přípustnosti stíhání s konečnou platností...

Zhrzený “poplat(ný)kový” milenec David Rath opět vyhrožuje…? Dřív se na škůdce používalo DDT, co ale na Ratha…? V každém druhém titulku je slovo Rath, aneb Je nutná deRathizace…?

Facebook komentáře