Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč covid někdo nechytí i kdyby chtěl?

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Narazil jsem v diskuzi pod článkem pana Kroupy na zajímavý dotaz a odpověď by velice zajímala i mne. Cituji: "PROČ NEONEMOCNĚLI,když virus kolem nich kroužil neustále?"

Dovolím si citovat celý ten příspěvek a snad se na mne za to pan Libor Hampl nebude zlobit:

  • proc-covid-nekdo-nechyti-i-kdyby-chtel

panu Kroupovi poděkování za to,že v sobě sebral odvahu a napsal dnešní blog,opravdu mohl někde zalízt a dělat že není.K tomu covidu mám takovou osobní nejasnost. Pracuji v menší fimě,kde se mimo jiné opravují nákladní auta a těžké stavební stroje,takže bych rád viděl nějakého kovaného dodržovače,jak leží pod návěsem a mění brzdový válec s hadrem na pysku třeba... Do konce r.2020 jsme covida znali jen ze zpráv...když kde se vzal,tu se vzal,asi 10.1.dorazil do firmy a během tří dnů bylo vymalováno...až na pár lidí ovšem! Infikovaní měli různý průběh,od týdne do dvou měsíců,jedna paní s následnými komplikacemi možná bojuje dodnes,ale...asi pět lidí prostě nepostihlo NIC! A to jsme byli na firmě preventivně testováni ještě dříve,nežli to bylo nařízeno!

takže mi vrtá hlavou,jakto,že lidé,jejichž životospráva není nijak příkladná,tedy je běžná ,ani žádný aspirin preventivně nechroustali,tak PROČ NEONEMOCNĚLI,když virus kolem nich kroužil neustále? Kdyby někdo věděl,rád si to přečtu,co je zatím?

Patřím mezi těch odhadovaných cca 20% takto přirozeně imunních, takže se o to dost zajímám a také bych odpověď na tuto otázku moc rád věděl. Proč?

Zatím mám teorii, že je to kombinace genetiky (například absence neandrtálských genů, které jsou prý rizikovější) a kvalitní imunity (moje nová obvodní doktorka mne ani po pěti letech po odchodu starého pana doktora ještě osobně neviděla, pouze jsme si telefonovali kvůli zbytečným karanténám), krevní skupiny (prý je super mít Rh mínus a také snad pomáhá i nula - mám oboje).

Loni ve Francii byly i nějaké výzkumy o tom, že tomu brání nikotin (nekouřím už cigarety, ale nikotin občas konzumuji - faktem je, že jediní zaměstnanci, kteří to u nás nedostali jsou všichni kuřáci).

A odmítám se (stejně jako ti dva další kolegové) celou dobu podřídit nošení náhubků a matlání se desinfekcí, čímž si neustále posiluji a cvičím imunitu (na rozdíl od těch, kteří to u nás chytili jako první).

A u mne osobně možná hraje roli i to, že mám celoročně chronickou rýmu (spolu s alergickou), což jsou starší a již známé koronaviry a podle některých výzkumů prý tyhle koronaviry žádný nový koronavirus na sliznici už nepustí.

Také psychická pohoda a absence strachu té imunitě velice prospívá. A ani jeden z nás nejsme obézní.

Podle mne je to kombinace všeho tohoto, resp. minimálně u každého něčeho z tohoto. Ale žádný důkaz pro to nemám. Co si o tom myslíte? A proč nás stát ignoruje a požaduje testy nebo očkování?

Autor: Ivo F. Cilich

Facebook komentáře