Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Po cenzuře zavádějí „giganti“ povinné očkování

O tom, že západní svět ignoruje svobodu a demokracii a že tak zvaní „giganti“ započali s její cílenou likvidací, je dostatek důkazů. Ruší se účty politickým soupeřům a po zaměstnancích se vyžaduje povinnost očkování.

Tři velikáni světového digitálního průmyslu – společnosti Google, Facebook a Netflix – oznámili, že po svých zaměstnancích (prozatím v USA) začnou vyžadovat a budou kontrolovat vakcinaci proti koronaviru. V Česku se něco takového zatím nechystá.

  • po-cenzure-zavadeji-giganti-povinne-ockovani

 

Zatím platí toto nařízení v USA. V praxi to znamená, že pokud se zaměstnanec Google nenechá očkovat, nebude moci od září nastoupit do práce, bude mu „laskavě“ dovoleno pracovat z domova. Zatím se tedy propouštění z práce neplánuje. Zatím. To zaměstnanci nemocnice v Texasu nedávno prohráli soudní spor o povinnosti nechat se očkovat proti covidu a zaměstnavatel je tak má právo propustit z pracovního poměru.

Dočetl jsem se o „zastrašování lékařů“ v Bělorusku, kterým také hrozí vyhazov. Pod titulkem „Běloruský režim likviduje nepohodlné zdravotníky. Proočkovanost v zemi vázne. Lidé, kteří se ocitli v předních liniích boje proti pandemii koronaviru, nadále končí v horším případě celách a v lepším bez práce. Týká se to jednak těch, kteří v minulosti otevřeně kritizovali brutální zásahy policie proti demonstrantům – byť třeba jen v komentářích na sociálních sítích. A jednak těch, kterým vadí reakce běloruské vlády na pandemii. Může mi prosím někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi propuštěním z práce v USA či Bělorusku, když zdravotníci odmítají oficiální státní politiku?

V Česku vláda „upravila“ povinnost nošení roušek v dopravních prostředcích a uvnitř budov s tím, že jde o „standardní opatření“, které se využívá všude na světě (dodal bych zejména v USA a Francii). Nechal jsem se očkovat s tím, že už nebudu muset nosit roušku proto, že se mi mlží brýle. Přitom podle izraelských dat je přenos nemoci z očkovaných lidí na neočkované naprosto marginální a přesto mě vládní nařízení stále nutí roušky uvnitř budov nosit. A lidé už to začínají houfně porušovat, protože je to v současnosti již nesmyslná buzerace. Česká vláda všude prosazuje očkování a přitom se obává umožnit nám, naočkovaným, roušky nenosit. Je to absolutní nedůvěra k nám, občanům. Chápal bych, kdyby roušky či respirátory byly dnes ponechány jako doporučení zejména pro ty, kteří nejsou očkovaní.

V USA se Joe Biden pokouší zastrašovat federální zaměstnance stejně, jako Emmanuel Macron ve Francii. Vyhrožuje, že neočkovaní budou muset podstupovat minimálně dva testy týdně na covid. V situaci, kdy „pečliví Japonci“ povolili start našemu plážovému volejbalistovi s pozitivním testem na covid. Zastrašování, či naopak „motivace“ dovolenou (u nás na návrh Andreje Babiše), je absolutně celosvětový problém. Nejvíce si za této situace mnou ruce výrobci vakcín, kterým rostou zisky o desítky procent. Tak proč bychom se netěšili, když za nás dělají špinavou práci vlády.

Je čas proti této politice zásadně vystoupit a podpořit politiky, které chtějí faktický návrat k normalitě a rozhodování o tom, zda se nechám očkovat či ne či zda budu nosit roušku či ne na každém z nás. Všechna „mimořádná opatření“ je možné bez rizika zrušit, jak ukazuje příklad Velké Británie. Další strašení obyvatelstva je cestou do politické nesvobody a diktatury.

Místo závěru – palcovými titulky se dnes oznamuje, že v Česku se utopí dvakrát tolik osob co v přímořských státech v přepočtu na obyvatele. A přitom je řešení tak „snadné“ – zákaz koupání. To by bylo, abychom tímto opatřením nezachránili životy těch, co by se jinak utopili. Že je to nesmysl? Samozřejmě, naprosto stejný, jako zákazy proti covidu v dnešní situaci.

Autor: Jan Bartoň

zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773794

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře