Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ostrou střelbou za lepší podnebí

Nizozemská vláda je tou nejpokrokovější na světě. A ve své pokrokovosti nejradikálnější. Radikální natolik, že je schopna se k lepšímu podnebí klidně i prostřílet.

Nizozemská vláda je tou nejpokrokovější na světě. A ve své pokrokovosti nejradikálnější. Radikální natolik, že je schopna se k lepšímu podnebí klidně i prostřílet.

Když před časem prolétla mediální krajinou informace o tom, že nizozemský stát se rozhodl k závazku snížit emise metanu, sodovkového plynu a dusičnanů během příštích sedmi let na polovinu, mnoho pozornosti si nezískala. Jen někteří pozorovatelé si všimli, že takový plán obnáší faktickou likvidaci slavného a tradičního holandského zemědělství.

  • ostrou-strelbou-za-lepsi-podnebi

Stát bude vytlačovat farmáře z jejich půdy, provádět nucené výkupy pozemků a zavede drastické limity stavu dobytka. Nizozemský venkov, po staletí usilovnou prací řady generací kultivovaný do podoby všem známé hustě obydlené „holandské zahrádky“, se má proměnit v přírodní lesoparky. Výtečné holandské sýry mají patrně zmizet z regálů samoobsluh a přestěhovat se do luxusních prodejen exotických lahůdek nebo spíše do muzea. A zemědělci? Ti si asi mají najít jinou zábavu.

Jenže nizozemským farmářům se taková představa vlastní budoucnosti pranic nelíbí a rozhodli se protestovat. A velmi hlasitě. Odhodlání nizozemské vlády prosadit lepší podnebí pro celý svět se ale nějakými protesty zviklat nedá.

A tak se stalo, co se stát muselo. Zrovna včera, v provincii Frísko, použila policie při potlačování farmářských protestů ostrou munici. Střílející policisté se hájí tím, že traktory a kombajny protestujících ohrožovaly bezpečnost. Že bezpečnost a budoucnost ohrožují naopak šílené plány nizozemské vlády, to ve zprávě agentur nenajdeme.

Naše republika má také vládu, která se hlásí k pokroku. Co se včera kde šustlo za výstřelek, to se nám zítra servíruje coby příklad k následování, a pozítří už jako povinnost. Budeme i u nás likvidovat venkov a decimovat zemědělství? Leckdo by řekl, že už se to děje.

Ale zatím se u toho v Česku nestřílí. Zatím.

Autor: Ladislav Jakl

Zdroj: https://jakl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=789284

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-07-11 11:03
Čína v šedesátých letech se odtrhla od politiky Sovětského svazu a nechala si v hospodářství poradit od USA.A tak se stalo,že z velkých oceláren každá obec,vesnice,za čali vyrábět vlastní ocel v malých pecích.
Vlastně na radu USA zrušili velkovýroby a každý vyráběl vše.A tak spustili ohromnou genocidu svého národa.Nezdá se vám,že něco podobného se protlačuje momentálně i v Evropě?
Giganti zůstávají,bohat nou,ale vy lidé,si nějak přežijte,když budete mít štěstí a nebo holt na druhý břeh.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře