Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

O čem se v souvislosti s Covidem nemluví

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Již rok by jsme asi nenašli zpravodajskou relaci, ve které by nebyla alespoň krátká zmínka o čemkoliv co souvisí s covidem 19. Přesto se domnívám, že téma není v médiích diskutováno v úplnosti a chybí širší souvislosti.

  • o-cem-se-v-souvislosti-s-covidem-nemluvi

Covid a civilizace

Na první pohled by člověk předpokládal, že pandemie covidu bude mít největší dopad v rozvojovém světě, kde není velký důraz na hygienu a zdravotnictví je na primitivní úrovní. Není tomu tak.

Například ve Vietnamu zemřelo v loňském roce na Covid jen několik desítek lidí. I v chudé Africe jsou počty mrtvých minimální. Naopak ve vyspělých zemích Evropy a v USA jsou počty zemřelých mnohem vyšší.

Proč tomu tak je, o tom můžeme diskutovat a mít rozdílné názory. Domnívám se, že jistou roli zde hraje koncentrace elektromagnetického smogu a mikrovlnného záření, jež snižuje lidskou imunitu. Obávám se, že s nástupem 5G sítí se situace ještě zhorší.

Jak posílit imunitu

Jistě jste se ve svém okolí setkali s případy kdy v jedné domácnosti někteří byli covidem zkoseni, zatímco jiní trvale se pohybující v covidovém oblaku se nenakazili.

Je zřejmé, že za tímto stojí již výše zmíněná lidská imunita proti infekcím, která hraje hlavní roli při tom, jak úspěšně se vir ve společnosti šíří.

Média a reklama neustále opakují: roušky, rozestupy, dezinfekce. Málokdy však píši o tom, jak důležité je zdravě jíst, mít dostatek spánku, nepodléhat nadměrnému stresu, chodit do přírody a přijímat vitální síly, které podporují odolnost imunitního systému. Domnívám se, že prevencí nejen proti covidu by mohlo být například i pravidelné duchovní působení.

Covid a osud lidstva

V jedné z internetových diskuzí se diskutovalo o zdraví Indiánu. Zazněla zde věta: "Jak je možné, že Indiáni byli zdecimováni evropskými nakažlivými nemocemi, když žili v souladu s přírodou? Mnohého jistě napadne, že je to proto, že neměli na rozdíl od Evropanů v sobě vůči těmto nemocem protilátky.

Jistě je to pravda, ale přesto bych viděl ještě jednu souvislost, kterou materialistická věda odmítne jako nevědeckou, třebaže při studiu hmotných procesů s ní běžně počítá. Je to zákon akce a reakce, zákon podle kterého to co činíme se nám jednou vrátí.

Indiánské civilizace byly v mnohém vyspělé. Avšak ze strachu z katastrofy připomínané v dávných mýtech se začaly dopouštět obrovské hlouposti a zároveň ohavnosti. Začali božstvům přinášet krvavé lidské oběti, které zákonitě museli nakonec přinést totální krach jejich civilizace.

I my se dopouštíme spousty ukrutností, vůči přírodě, zvířatům i sobě navzájem. I my to někdy děláme kvůli strachu jako šílené vybití norků v Dánsku v loňském roce z obavy, že v nich dojde k mutacím koronaviru.

Myslím si, že k tomu, aby jsme našli řešení této krize rozhodně nestačí vyvinout ty nejlepší vakcíny. Myslím si, že klíčová je sebereflexe člověka a celého našeho životního stylu. Bez toho z té bryndy nevyjdeme.

 
 
 
 
 

Facebook komentáře