Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lidé se mění, jen silní zůstávají stejní

Kdyby v roce 1989 kdokoliv tvrdil, že nás za nepříliš dlouhou dobu čekají mnohem větší represe, než tomu bylo v dobách Husáka, Štrougala a dalších, asi bychom těžko uvěřili. Prvních 10 let bylo vcelku divokých a lehce idealistických.

Havel se zdál být pro mnohé osobností, plno skutečností s ním spojených vyplulo na povrch až po jeho smrti, přičemž přišel o kredit nepostradatelného ambasadora demokracie. Ukázalo se, že byl pěkný grázl. Kradlo se přímo před námi a lidé mnohé přehlíželi. Dalších 10 let bylo opět bráno díky vstupu do EU, tedy obrovsky chybného kroku, jako něco nového a pro některé fascinujícího, přestože krize v roce 2008 naznačila, že to s tím Západem není zdaleka dobré. Až třetí desítka nás vrhnula do kruté reality a velkým dílem za to mohla migrace a jistota toho, že EU je následník 3.říše a Německo se vůbec nezměnilo. Respektive snaha Němců opět vládnout kontinentu. Díky za Brexit, který ukázal, že se s tím dá něco dělat, je li vůle.

  • lide-se-meni-jen-silni-zustavaji-stejni

Začalo 4.desetiletí po tzv. Sametové revoluci. Migrace byla během dvou let překonána covidem. Ne, že by skončila, ale její důsledky v podobě násilných činů, vypalování kostelů a náklaďáků promenádujících se po pěších zónách byly upozadněny a do popředí vstoupil vir. Přestože se chvilku zdálo, že se společnost bude zabývat také pedofilií a jejím obrovským rozmachem, kterému se ze všech sil snažil zabránit prezident Donald Trump, vir nabral na síle, a i díky médiím vlastněnými elitami (právě mezi nimi je o byznys s dětmi paradoxně největší zájem) byla vytvořena pandemie. Přestože čísla celkově zesnulých za poslední dva roky nijak zvláště dramaticky nestoupnula, byli jsme zavaleni od počátku tak katastrofickými scénáři, že se z toho polovina lidí začala hroutit. Vzpomínáte ještě na kolony italských vojenských aut s rakvemi, které, jak se později ukázalo, byly prázdné?

Nebo na záměnu snímku haly plné zesnulých, kteří ve skutečnosti zemřeli pár let před tím na potopené lodi? Celé to připomínalo nedávno natáčené trpící migranty plavající v moři, bohužel pro kameramany unikly záběry, jak tito ,,chudáci“ o přestávkách mezi scénami v klidu svačí a vody kolem nich je tak po kolena. Na obrazovky se nově dostali dosud veřejnosti nijak známí odborníci, kteří do té doby chodili normálně do práce, často vedli oddělení, o kterých jsme ani nevěděli, a byli normálními občany s diplomy z různých vysokých škol.

  Vůně peněz mění mnohé. Jejich moc je tak veliká, že dokážou zázraky, ale také neskutečně kazit charaktery. Potenciál covidu je natolik obrovský, že úplně převrátil svět hodnost a během velmi krátkého období změnil vše, co bylo dosud nepředstavitelné. Stal se nástrojem moci, který byl přetaven v usilovnou péči o lidské zdraví. Začaly se dít věci. Ve jménu boje s ním byly zplundrovány národní rozpočty, na dva roky oficiálně zmizely rakovina, infarkty, chřipky, AIDS a potřeba léčby i takových záležitostí, jakými jsou potíže s klouby. Z různých a nelogických příčin zmizely léky, které od počátku mohli lidem procházejícím covidem pomáhat a řada lékařů se dušovala, že ivermectin či isoprinosin nikoho nezachrání.

Trvalo to dva roky, než nám přiznali, že jde o účinné medikamenty, byť někteří lékaři zůstali programově zatvrzelými doteď. Jsou však oblasti, kde vlády přistoupily k jejich používání a vyčistili svou zemi od covidu. Třeba Indie. Po celý první rok ,,pandemie“ se pracovalo na vakcínách. Bylo třeba dosud vyvíjené mRNA napasovat na covid, což zabralo chvilku času potřebného k vytvoření hysterie. Ta začala ve Wuchanu, kde Američané dotovali výzkum virů a jejich přeměnu v agresory. Džin byl vypuštěn, média nastartována a peníze se daly do pohybu. Čekalo se na uvolnění vakcín, nikoliv se založenýma rukama. Největší práce čekala právě média a ta nezklamala.

  Další už znáte. Ohýbání statistik, drsné záběry, 22 měsíců trvající celosvětová masáž, vytváření strachu a návrat diktatury. Vzduchem létaly obrovské částky určené na úplatky politiků, z profesorů a lékařů se staly mediální hvězdy denně nás přesvědčující o potřebě být poslušnými a vystrašenými. Zabralo to. Strach má totiž stejnou moc jako peníze. Neuvěřitelnou. A pospolu jsou jen těžko porazitelné. Vzpomeňte si na počátky 2.světové války. Obrovská propaganda, správně odkloněné peníze a vyvolání strachu vytvořily prostředí pro vznik největší války v historii. Tenkrát lidé netušili, že může být něco mnohem méně složitého. Tušili to v hollywoodských ateliérech, ze kterých vyšlo pár filmů předbíhajících dobu. Covid ukázal dobrou připravenost elit a spustil apokalypsu.

  Přeskočme pár měsíců. V České republice se po volbách dostane k moci nová klika. Stará vláda bude zapomenuta a ta nastupující už vnímá stále velký covidový potenciál. Její představitelé si také chtějí ,,líznout“, a tak už se ozývají. Zaznamenali jste jistě hlasy Pekarové-Adamové, Fialy, projevit se stačil už i Kalousek či možný adept na ministra zdravotnictví. Začali hovořit o lockdownech pro neočkované, o jejich nezodpovědnosti, rostoucích číslech. Přitom stačí vypnout televizi a o covidu nevíte. Vše by fungovalo normálně, kdyby nebyla podporována hysterie.

Dokonce už i šéf ÚZIS Dušek, který patřil k propagátorům opatření a až nedávno vyzval vládu k přechodu na režim ,,covid je nemoc, se kterou budeme normálně žít“, musel být umlčen a jeho televizní výrok uveřejněný na Prima-CNN vymazán. Takže místo toho nás drtí svými nesmysly prezident ČLK Kubek, který před pár lety stál zásadně proti očkování na prasečí či ptačí chřipku, nyní však pod vlivem peněz otočil, dále profesor Flégr, představitel komerčního zmagoření, Hořejší, Chlíbek (nový šéf vládního institutu, který bude rozhodovat o opatřeních), Maďar či Smejkal. Prymula bude jakožto kůň ze stáje Babiše upozadněn, asi už má dost. Očekáváme výměnu vrchní hygieničky Svrčinové, ta se do týmu na rozdíl od finančního experta, dále šéfky německého esróčka a jednoho fyzika vůbec nedostala.

  Fiala a jeho vládní partneři nám teprve teď ukážou, jakou sílu budou mít, když budou všichni spolu táhnout za jeden provaz a zároveň se dozvídáme, proč v covidové době byli mizernou opozicí. Nechtěli si zavřít dveře k obrovským penězům. Češi mohli volit mnohem pragmatičtěji. Rozhodli se jinak. Kalousek se chystá na Hrad a protože už je většina naočkována, hlásí se k ní. Také Babiš má z čeho při tažení na Hrad vycházet, on tu většinu vytvořil, a i na konci jeho předsednictví vlády stojí před očkovacími centry fronty. Je zvláštní, kolik lidí nechtělo Babiše, migraci, dokonce ani Evropskou unii, vadí jim i Kalousek, ale pokud jde o vakcinaci, bezvýhradně s nimi souhlasí. Dokonce i ikony nedávného odboje, jakými byli Žarko Raptor Jovanovič, Konvička, Hampl, Tyl a další. Zdá se, že vakcinace má vliv na změnu myšlení a celé osobnosti. Že by se i tady konspirace stala realitou?

Skutečně nedostatečné okysličování krve způsobené změnami v ní vede ke změně názorů? A tak rychle? To nevíme, nicméně tam, kde s médii zásadně nesouhlasili, nyní dochází k zajímavé shodě. Jeden covid a takový obrat. Jen k zamyšlení. Možná jste zaznamenali také úbytek přátel či zmenšení dopadu statusů ve skupinách neočkovaných. To proto, že řada z nich už padla. Zdá se že dochází na to, co jsme říkali před rokem. Toto ustojí jen ti nejsilnější. A bude to ještě náročné.

Jindřich Kulhavý  

zdroj: https://www.inadhled.cz/uvaha-dne/lide-se-meni-jen-silni-zustavaji-stejni/?fbclid=IwAR2qoydNFDy3XzoYLoynjtzy4TlMV0k9sOdnpmBtJJGRVxt4XoQn7USIuqU

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře