Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Krátký úvodník tentokrát pro Navalného + Vánoční koronavirová hausumera

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Krátký úvodník tentokrát pro Navalného.... 

Ano pro toho vola, který vyhodil nádherný hoax o tom, kterak si zatelefonoval agentovi, který ho měl zabít a který mu prostoduše řekl vše o tom, jak ho chtěl zavraždit, protože to byl typický ruský agent, tedy prostoduchý, který se běžně baví po telefonu o podrobnostech tajných operací. 

A já vlastně přemýšlím o jediné věci. Fakt si Navalný myslí, že jsme tak blbí? Nebo si to myslí i novináři? Nebo si to myslí i Soros? Sakra, ti tam musejí mít notně staženou prdel, že si nejsou schopní vymyslet něco věrohodnějšího. Chudáci elfíci. Poprvé fakt lituju Scallopa a vlastně i Kartouze. Obhajovat tuhle hovadinu, to už musí urážet i jejich škeblí rozum. Navalného s okamžitou platností řadím do mého soukromého panoptika na čestné místo hned vedle Gréty. 

  • kratky-uvodnik-tentokrat-pro-navalneho-vanocni-koronavirova-hausumera
  • kratky-uvodnik-tentokrat-pro-navalneho-vanocni-koronavirova-hausumera
  • kratky-uvodnik-tentokrat-pro-navalneho-vanocni-koronavirova-hausumera
 

Sakra, jak se mám bát nějakého globálního spiknutí, když ti Rotschildi platí takovéto debily?  Jak se mám bát nějaké globální byrokracie, když jsou schopní příjít s takovým doublethinkem a co hůř - oni tomu musejí povinně věřit. V mé duši se rozhostil hluboký mír. Tihle to nikdy nevyhrají. 

A teď už dnešní článek: 

Vážení přátelé a čtenáři. Zítřkem začíná něco, co jsme tu v celém období pandemie od března doteď neměli. Čtyřdenní období dlouhého svátku následované dalším týdem ve kterém je chození do práce značně omezené. O týden později ve čtvrtek bude Silvestr a v pátek pak Nový rok. Naše republika se vrátí do normálu vlastně až čtvrtého ledna. Vánoce i Nový rok u nás jako svátek uznávají v podstatě všichni a celá republika se na toto období chystá. Lidé tím, že nadělají kapra a chlebíčky a firmy tím, že plánují minimální provoz. Vánoce jsou období, kdy v podstatě funguje jen potravinářství a nemocnice. Letos k tomu nebudou fungovat ani hotely ani hospody. Lidi budou sedět doma. 

Navíc teď probíhalo docela intenzívní testování pomocí rychlotestů, které si lidi dělali především proto, aby zjistii, zda mohou o vánocích navštívit prarodiče. Dneškem toto testování v podstatě skončí a přestane generovat covid pozitivní lidi, kteří to o sobě vůbec nevěděli.  K tomu nebude nikdo na vánoce chtít jezdit na testy a pokud se mu udělá blbě, zkusí to nejspíš přežít až do dalšího týdne, aby nekazil vánoční atmosféru všem lidem okolo sebe. 

Leckde nepůjde ani sehnat obvoďáka, protože ten chce také slavit. Odběrové testovací týmy také nebudou mít plnou kapacitu, o válečném nasazení hygieniků od šesti o dvou mimo svátky a víkendy nijak nepochybuji, takže i v tomto ohledu teď bude všechno jinak. Sůdruzi ministěrové také budou někde obdělávat milenku, místo aby v kanclu brali telefony. V menších nemocnicích nepřijdou úředníci, protože o víkendu leckterá nemocnice nijak nereportuje o nových případech a dopíše se to až ve všední den. Teď to nebude jiné. 

Vláda navíc chce od Božího hodu všechno znovu pozavírat, což bude mít také svůj vliv. 

Dá se proto čekat, že po celé vánoce budeme mít z hlediska koronaviru ve statistice naprostá hausnumera, která budou mít vypovídací hodnotu až zpětně, jestli vůbec. 

Prostým odhadem bych řekl, že zítřkem začnou čísla nových případů klesat, tak jak se to děje každý víkend. V sobotu či v neděli se do statistiky zřejmě dostanou jen ti nakažení, co to nebudou moci vydržet a budou obtěžovat svého doktora i ve vánoční čas. Nedělní pozitivní případy pak budou zřejmě jen ti, kterým je opravdu hodně blbě. Což by mohl být zajímavý údaj. 

Za čtyři dny prudkého poklesu se také změní celý slavný index PES. Čísla budou vypadat dobře, takže nevzdělané a tupé novinářstvo bude jásat a pak budou zase dělat apokalyptické titulky, až se lidi vrátí do práce a úředníci dopíšou chybějící hlášenky. Opět to ukazuje, že epidemie je příliš komplexní systém, než aby se dal vměstnat do jednoho čísla. 

K tomu zde máme situaci, kdy lidé nechodí do práce, ale výrazněji se navštěvují doma. To je něco, pro co neexistuje zatím žádné srovnání a může se stát cokoliv. Může se ukázat, že lidé se víc nakazí v práci, protože domácí nákazy se rychleji vychytají, ale může se ukázat i opak - že lidi jsou nasáčkovaní v obývácích u Popelky  a tak se pěkně navzájem infikují až to hezké nebude. 

Píšu to celé vlastně proto, že se vůbec nedá odhadnout, co se teď vlastně stane a prezentovaná čísla je navíc nutné brát s velkou rezervou a to jak nahoru, tak i dolů. Já si myslím, že čísla výrazně poklesnou z důvodu svátečního režimu, ale vůbec si netroufám odhadnout, co se ve sváteční čas doopravdy bude dít. Jen vím, že vše se doplní, dopíše a zaznamená zřejmě až po čtvrtém lednu, kdy si dovedu představit téměř apokalyptický denní nárůst, kterým ale jen reálně doženeme papírování za dlouhé volno. Ale je to jen odhad. Vliv vánoc na epidemii může být značně neintuitivní. Stejně tak můžeme být svědky toho, že naše grafy budou ukazovat pokles nových hospitalizací, ale ve skutečnosti jen nemocnice nebudou reportovat, protože tam nebude ta ženská, co to má na starosti. 

Dneškem proto končím veškeré koronavirové reporty a to až do čtvrtého ledna. Všechno, co bych mohl o koroňáčku teď říci, bude zatíženo značnou chybou. Dělat jakékoliv odhady teď úplně nemá smysl. Možná nám něco ukáží tři pracovní dny příští týden, ale já tomu moc nevěřím. 

Generál Patton tvrdil, že velitel nemá věřit hlášením, která se udělají po západu slunce. Já po jeho vzoru teď  budu brát vánoční hlášení značně rezervovaně.

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/vanocni-koronavirova-hausumera

Facebook komentáře