Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

„Kmen Orion je nebezpečnější než kmen Andromeda, ale Ursa Minor je prostě noční můra“

WHO zjevně nedoufá v brzký konec pandemie.

Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila jak se budou nové kmeny COVID-19 jmenovat.

Technická ředitelka Světové zdravotnické organizace (WHO) oznámila, že v případě nedostatku písmen řecké abecedy budou nové kmeny koronaviru pojmenovány podle různých souhvězdí.

Van Kerkhove to oznámila v rozhovoru pro britské vydání The Telegraph.

  • kmen-orion-je-nebezpecnejsi-nez-kmen-andromeda-ale-ursa-minor-je-proste-nocni-mura

WHO podle ní zvažuje možnost, že může nastat situace, ve které by řecká abeceda jednoduše nestačila, a diskuse o koronaviru pak bude vypadat nějak takto: „Kmen Orion je nebezpečnější než kmen Andromeda, ale Malá medvědice je prostě noční můra.“

Dříve, jak říká Kerkhove, existovaly i návrhy pojmenovat nové kmeny podle bohyň nebo bohů starověkého Řecka, ale tyto návrhy byly zamítnuty.

Zpočátku se rozhodli nazývat varianty koronaviru písmeny řecké abecedy, kterých je 24. Tehdy WHO odkazovala na skutečnost, že vědecká jména mohou způsobovat potíže ve výslovnosti, což povede k chybám ve zprávách.

V řecké abecedě je však pouze 24 písmen a hvězdy na obloze – ty nelze spočítat. To vše nevzbuzuje optimismus, protože WHO zjevně nedoufá v brzký konec pandemie.

zdroj:  https://www.pokec24.cz/nezarazene/kmen-orion-je-nebezpecnejsi-nez-kmen-andromeda-ale-ursa-minor-je-proste-nocni-mura/ 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře