Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kde jsou „Lékaři bez hranic“? A co Člověk v tísni?

My vás teď potřebujeme! Proč nám, v této pro nás tak těžké době, nepomáháte? Vždyť my jsme také lidé v tísni! My také potřebujeme pomoci!

Nevládní nezisková organizace Člověk v tísni:

  • kde-jsou-lekari-bez-hranic-a-co-clovek-v-tisni

Poskytujeme okamžitou humanitární pomoc a pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy. Pracujeme v Česku i v zahraničí. Ctíme hodnoty vzájemné pomoci, solidarity a humanismu.

Lékaři bez hranic:

Nezávislá mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje rychlou a profesionální zdravotnickou pomoc lidem postiženým válkami, epidemiemi a přírodními katastrofami, či lidem vyloučeným ze zdravotní péče. 

Nynější situace u nás i v jiných částech Evropy mi připadá jako příprava na válku. Vymetené regály, opuštěná kulturní střediska, prázdné náměstí i návsi, školy, školky, sportoviště i hřiště bez dětí. Lidé se obloukem míjejí. Během velice krátké chvíle se všem změnil život. Jedna epidemie, všechny akce jsou zrušeny a už nikam nesmíte, vše je najednou jinak.


Celé roky mají Lékaři bez hranic nataženou ruku, buďte šlechetní, pomáhejte potřebným, vaše peníze jdou do oblastí postižených chřipkou, epidemiemi .....Člověk v tísni na nás přes média volá, buďte solidární, dejte ze svého, ctěte hodnoty vzájemné pomoci ....

A my dali, dobrovolně a rádi. A tak si říkám, že právě tyto organizace by měly být dnes vidět, jak pomáhají hlavně osamoceným starším lidem, nosí jim nákupy, lékaři je navštěvují doma, pracovníci uklidňují vystrašené, pomáhají slabým. Pracovníky těchto organizací bychom měli vidět v ulicích, jak rozdávají respirátory, hygienické potřeby ... a to vše ze svých zásob, které mají z peněz nás, daňových poplatníků. Otázkou je, proč se nic takového se neděje.

Zato je ale slyšet "umělecká fronta", že za chvilku nebude mít co jíst a někteří tuto epidemii dokonce považují za osobní útok přímo na ně.

Jako už se stalo v minulosti mnohokrát, krize odhalí charaktery a ukáže, kdo je kdo. Ale jedno je jisté, lidé se poučí a budou si to pamatovat, jak se kdo zachoval. A opět začnou spoléhat na sebe a svůj vlastní rozum.

Autor: Radek Šostý


Zdroj: https://sosty.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=747215

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře