Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Hledá vláda záchranu nebo miliardy?

  • kalousek_mus
Sotva vláda zažehnala kauzu Kocourek, pomýšlí jak se domoci odškodnění za hanebnou privatizaci Mostecké uhelné. Premiér chce, aby nezanikla podstata problému, hanebná privatizace na konci 90let. Je to chvályhodné, leč jaksi neférové. Nejde o 15, nebo 8 miliard korun, které by se vládě škrtů jistě hodily, ale především jde o příležitost, svalit odpovědnost za korupci v MUS na triko opozice.

Pan ministr Kalousek dokonce prohlásil, že žádná škoda nevznikla, ale to je nestoudná lež! „Investoři" si na laciný kšeft prokazatelně vzali „vlastní" peníze podniku MUS a za 650 milionů získali zbylý podíl 46% akcií. Skutečná hodnota majetku však byla mnohonásobně vyšší, což lze prokázat tím, jak byly dál podíly prodávány až za 11 mld. Proto ty provize politikům. Nebo snad rozdávali miliony jen tak a ze svého? Škoda vznikla. Rozdíl mezi tržní a účetní cenou za kterou byly MUS prodány musí zaplatit daňoví poplatníci tedy my všichni. A nyní vidíme jaké ztráty pro nás byly jen za jediný podnik.

Laciný prodej majetku „státu" byl v ČR ovšem dávno avizován, již v roce 1991. Obrovskou korupci se kterou zápasíme dodnes, nezavinila první vláda ČSSD. Ta jen pokračovala v Klausově vládní koncepci. To nezaretušuje ani Moravcova nedělní beseda s právníky - Marvanovou či Janstou. Vše jednoznačně rozjely a umožnily zákony prosazené V.Klausem a ODS. To ostatně konstatuje nyní i britský deník Financial Times: „Uvádí, že problém s korupcí se datuje do počátku 90. let. Kupónovou privatizaci deník označuje za kontroverzní, protože řada lidí se obohatila na vytunelovaných fondech".

Ani náznak toho však premiér Nečas nemůže připustit a proto se silně angažuje jen výhradně na z nebe spadlou – hanebnou privatizaci MUS. Do provalení skandálu však nic netušil a řešil jiné skandály. Celá privatizace byla prý standardní. Tedy – zatím. Ovšem nyní přišly i Financial Times na to, že nemine týdne, aby zde nebyl skandál či korupční kauza.

A co na celé handrkování říká „hlídací pes" – média? Jen popisují, papouškují, kdo co zpackal či opomenul. Se svou trochou do mlýna přispěchala se svými chvalozpěvy na vládu i MFD, mimochodem taktéž privatizovaná podle vzorce podobného MUS, tedy za hubičku. K demisi někoho vyzvat? Ani náhodou. Drolící se pyramidu pověsti o skvělé privatizaci je třeba za každou cenu udržet. Zatloukání Klausovy korupční privatizace tedy za hubičku trvalo více jak 20 let, dlouho to však už trvat nebude a odhalí se vše. Za komunistů by určitě již někoho vyhodili, ale tahle vláda má opravdu hroší kůži. A nejtvrdší asi ministr Kalousek. Nebo někdo jiný?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře