Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Byli, jste, a budete v tom jen sami.

V televisi a ostatních médiích jsme zatím jen slyšeli: jsme v tom všichni spolu. Hnusnější „fake news“ jsem léta neslyšel. „ V tom“ zůstali jen ti nejchudší. Zatím jsem se nedoslechl, že by si snad o polovinu snížili výplatu v kterékoliv ze společenských nadkast.

  • byli-jste-a-budete-v-tom-jen-sami

Počítejme: President a celý jeho aparát. Poslamci a celý obslužný aparát. Senátoři a celý obslužný aparát. Nejvyšší soudci. Střední soudci i nejnižší soudci. Eura poslanci a obslužný aparát. Generálové a admirálové. Snad celé vojskové společenství. Ministerstva čehokoliv s náměstky a všemi úředníky.

Komplet neziskovky. I ziskovky. Ve vězeňství. Všechny složky ministerstva vnitra i tajné i nejtajnější složky. Zahlédnu-li v televisi letmý pohled do poslanecké sněmovny a vidím-li asi osm poslanců a asi devatenáct prázdných židlí, pak nemáme pandemii koronaviru, ale léta permanentní nákazu snad černým morem. Jinak si počet poslanců chodících do práce nelze vysvětlit.

Pravda, je tam přehršle poslanců, kterých se žádná nákaza neodváží nakazit. Ti odolávají celá desetiletí bez jediného příznaku jakékoliv nemoci. Zrovna tak všechny ráce ideologických náboženských komunit. Všechny slibují po smrti ráj pro ty chudé. Ráj mají všichni bafuňáři všech myslitelných církví už teď na zemi.

Neslyšel jsem, že by někdo z kněží a snad „ajatoláhů“ si snížil svůj bakšíš o čtyřicet procent. Nebo snad šel dělat nezaměstnaného. Ti se snad i na zvýšeném počtu pohřbů napakujou.

 

{modulepos underarticle}

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře