Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

„Blbá“ blondýnka, aneb škoda, že je tak vzdělaná.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Exministryně Daniela Kolářová pro Parlmentní listy pozoruhodným způsobem zhodnotila tolik problematickou a delší dobu přetřásanou Klausovu amnestii, k níž se staví jako k nepodařenému žertu. S údivem se totiž vyjádřila, že nechápe, proč se pátrá po autorech amnestie. Z jejich následujících slov na adresu amnestií se jen potvrzuje stará pravda o tom, proč se říká „blbé blondýnky“.

  • blba-blondynka-aneb-skoda-ze-je-tak-vzdelana

Tak např paní exministryně má pozoruhodný názor k údajnému vedení amnestie v “utajovaném režimu”, který by však měl být /z obecného pohledu) tajný pouze do doby zveřejnění. D. Kolářová s tím nesouhlasí a k tomu mj. prohlásila, že: “Když je jednou něco tajné, tak je to tajné. Pokud jde o autorství jednotlivých vět, myslím, že je jejich autorství úplně bezvýznamné, a udivuje mne, že to někoho zajímá, protože z mého pohledu to nemá žádný význam. Vždycky je někdo autorem nějakého slova. A kdybychom patrně vzali větu, že takové či makové trestní stíhání se zastavuje nebo zahlazuje, tak autorem těch slov nejsou dnes žijící právníci, autorem těch slov, vět a spojení jsou minulí právníci a minulí panovníci”. Z těchto slov bohužel vyplývá, že někdo mluví “o voze, ona však o koze”. Jinak řečeno, nehodnotí obsah amnestie, ale vyslovuje se k autorům slov a výroků o amnestii, které vidí či hledá v dávné minulosti. Slova, připomínající spíše něco ze Švejka, nebo z Kocourkova, než bývalé ministryně spravedlnosti ČR.

Ale paní Kolářová perlí i dále: “Takže když se nyní zjišťuje, kdo text amnestie ve skutečnosti napsal, určitě to ti pánové opsali z nějakých předchozích amnestií, které byly deset let staré, možná sto let nebo pět set let staré, tak dlouho existují amnestie. Myslím, že se pak těžko říká, kdo je autorem jednotlivých slov, hlavně jsem přesvědčena, že je to jedno. Vždycky nějaký stážista nebo zaměstnanec připraví podklady, důležité je, kdo o amnestii rozhodl akdo ji podepsal”. Ale pojďme dál.

Na otázku, zda si nemyslíte, že vzhledem k tomu, jaké důsledky amnestie, zejména abolice, která zastavení trestního stíhání závažných hospodářských kauz přinesla by bylo důležité vědět, kdo ji navrhl a jaké motivy ho k tomu vedly? Jestli to nebylo například na popud některých advokátů nebo jejich stíhaných klientů?, sebevědomá “blbá blondýna” odpovídá: “ Můj názor je, že amnestie byla v pořádku, já s tím nemám žádný problém, nezjišťovala bych její autorství, protože to není důležité. I proto, že to ve skutečnosti ani nezjistíme. Já se trochu bojím, že očekávání veřejnosti podporované médii je takové, že by chtěla vidět krev, chtěla by slyšet, že někde za tím byla nějaká korupce. Ale jak mám informace, tak tam nic takové nebylo. Z mého pohledu to tedy není důležité, z pohledu právníka mi to přijde jako bouře ve sklenici vody a velký pokus najít někde nějaké černé ovce, které tam nejsou”, hájí svůj názor. D.Kolářová.

Na dotaz, zda ji nepřipadá trochu kontroverzní, že někteří stíhaní byli amnestováni na úkor lidí, kteří byli poškozeni a kteří se budou těžko domáhat svých práv?, chytrá (blbá blondýnka) právnička odpovídá: “Myslím, že nebudou poškozeni. Většina právníků sdílí tento názor. Já jsem za svůj život zažila spoustu amnestií, protože průměrný odstup mezi amnestiemi byl tři roky, od školy jsem jich tedy sedm, osm zažila, ve srovnání s minulými amnestie to není žádná mimořádná amnestie. Ani mne nedeprimuje a neděsí, že čtyři sta, pět set věcí bylo zastaveno. To nepovažuji za žádnou katastrofu, naopak myslím, že řízení některých věcí táhnoucí se deset let není nic pochvalného. Myslím si, že poškození se mohou domáhat náhrady stejně a že ve většině případů by stejně nic nedostali a nedostanou”! A korunu tomu nasadila prohlášením, že : “Amnestie ve skutečnosti žádná jejich práva nezkrátila, to je jen demagogie!” A máme docela slušně a odborně vymalováno (blbou blondýnou)!

Řeč přišla i na to, co si myslí o zastavených kauzách a poškozených, kteří přišli o miliony a viníci se jim smějí do očí a zda si myslí, jestli zaplesají občané, když se masovým propuštěním vězňů zvýší kriminalita a mnozí z vězňů se stejně dřív nebo později do vězení vrátí, tatáž “blbka” blondýna odpovídá: “ Ona se ale kriminalita moc nezvýší. Většina lidí by stejně byla do roka propuštěna, protože se amnestovaly kratší tresty. A ti, kteří se do vězení vrátí, by se dřív nebo později stejně vrátili, takže nějaký negativní efekt není, když se propustí vězni dneska místo za rok. Nezpůsobí se tím žádná škoda. Na Ministerstvu spravedlnosti klady amnestie převážily”, uzavírá svůj pozoruhodný, duchaplný a odborný názor na amnestii “blbá blondýnka”, exministryně spravedlnosti vlády ČR, JUDr. Daniela Kolářová.

Víme, že vlády nejsou vždy adekvátně obsazeny odbornými personami. Jsou sice pravda obsazeny lidmi vesměs vzdělanými, ale nikoli (až na výjimky) v rezortu jejich působení ve vládě, ale názory paní exministryně Kolářové, nechť mi ona i další prominou, jsou opravdu hodně, ale opravdu hodně mimo mísu – ale jinak, hodny “blbé blondýnky”. Je mi líto, že to musím konstatovat, ale asi by pro ni bylo lepší se držet hesla “Mlčeti zlato”, než se takto znemožňovat! Konec konců, svůj názor nechť si učiní každý čtenář. A jsem přesvědčen, že se svým názorem a hodnocením D. Kolářové nejsem sám.

Facebook komentáře