Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ostře sledovaná volba nové Rady České televize: Kdo stojí za pozornost a kdo je jen vata. Exkluzivně: Platy radních. Pro A&F hodnotí Stanislav Novotný.

Ještě nikdy nevzbudila volba nových členů Rady České televize takovou pozornost veřejnosti. Jsme v přelomovém okamžiku, kdy sílí kritické hlasy na kvality zpravodajství, sílí odpor proti plýtvání veřejnými financemi.

  • ostre-sledovana-volba-nove-rady-ceske-televize-kdo-stoji-za-pozornost-a-kdo-je-jen-vata-exkluzivne-platy-radnich-pro-a-f-hodnoti-stanislav-novotny

Míra politické propagandy České televize přerostla únosnou mez, agresivita zpravodajství proti premiérovi Babišovi a prezidentovi Zemanovi je za hranicí hysterie.

Nových radních radních bude šest, což je takřka polovina s 15ti členné Rady. Do druhého kola neprošel nikdo z bývalého vedení, ač se jich s šesti (kterým skončil mandát) hlásilo pět – včetně předsedy Bednáře.

Jsme v situaci, kdy bývalí radní hodili řediteli ČT rozpočet na hlavu. Ten teď čeká, jako dopadne volba. Argumenty & Fakta se požádaly předsedu Asociace nezávislých médií pana Stanislava Novotného (bývalý policejní prezident) o komentář.
 
----------------------------
 

Komentář Stanislava Novotného

 
Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií
 
Volební výbor Poslanecké sněmovny, v čele se svým předsedou, za účasti pěti místopředsedů (není to málo, skromní služebníci národa?) a dvanácti prostých členů, vybral kandidáty na členství v Radě České televize.
Rada ČT je orgán, který má celou řadu kontrolních rolí vůči České televizi a zejména jmenuje a odvolává generálního ředitele a schvaluje rozpočet a závěrečný účet ČT.
 
Výbor kandidáty vybíral v době, kdy si široká veřejnost stále silněji uvědomuje, že miliardy z koncesionářských poplatků tají soudruhu řediteli Dvořákovi pod rukama jako sníh. Netalentovaní tvůrci řádí na Kavkách jak na Klondiku a stále tendenčnější zpravodajství a publicistika deformuje pohled na domácí i vnější svět.
 
Dosavadní Rady byly přeplněny lidmi bez výrazného jména, lidmi bez silného a veřejnosti známého názoru, mediálními recykláty, a vůbec lidmi činů nezajímavých. Svou nečinností se tak zapojili do korupčního systému a spokojeně cizopasili na daňových poplatnících, neb tzv. koncesionářský poplatek není nic jiného než nemravná daň.
 
Však také motivace stojí zato. Posuďte sami: Rada ČT se schází 2x do měsíce a když se všechno pěkně odkývá, tak řadový člen dostane na účet cca 35 000 Kč, tři (!) místopředsedové po 45 000 Kč a předseda 55 000 Kč.
 
A jak 7. února 2020 moudrý Volební výbor úřadoval? Jako vždy. Vybral 18 kandidátů, z nichž většina splňuje přesně kritéria předchozího odstavce.
 
Leč pozor! Mezi vyvolenými jsou i ti, kteří opakovaně nesli kůži na trh a právem a konkrétně kritizovali praktiky ČT. Budou-li zvoleni, bude se jim hůře měnit názor, neb riskují ostudu a výraznou ztrátu cti. Ti stojí za podporu.
 
Takovým člověkem je rozhodně Luboš Xaver Veselý, jenž po vpravdě estébácké perzekuci, kterou ČT zaměřila právě proti němu, odhalil ubohost a neprofesionalitu chlapců a děvčat z Newsroomu ČT24 a  monstrózní podvod s Ústavem nezávislé žurnalistiky.
 
Ale i ekonomka Hana Lipovská, jež se na ČT nedívá, a proto ji naprosto logicky zajímá, jak hospodaří a co dělá s jejími penězi někdo, komu každý měsíc musí posílat peníze za něco, co si neobjednala a co dokonce odmítá konzumovat. V Radě by zastupovala většinovou společnost.
 
Ekonom Vladimír Pikora do Rady patří taktéž, a to už pro svůj kritický postoj k ekonomickému chování ČT, ale i pro svůj vztah k normálnosti, jenž je prost genderové ideologie.
 
A také Pavel Matocha. Za léta se vyprofiloval jako kultivovaný novinář zastávající rozumné konzervativní postoje. Ten by se zvláště vyjímal v prostředí zpovykané sovětsko-bruselské ČT.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Aleš Stanek 2020-02-08 21:56
Pan Novotný píše o průběhu volby 6 nových členů Rady ČT. To je jistě dobře. I proto, aby bylo "vidět", kdo že to stojí za ČT v současné podobě a proč. Nemělo by ale zapadnout "sledování cesty peněz", tedy oné daně, eufemisticky nazývané koncesionářský poplatek. A právě tady se s veškerou naléhavostí pro Parlament otvírá otázka prověření hospodaření ČT, prověření skutečnosti, zda jsou veřejné prostředky Českou televizí účelně vynakládány, otázka a současně úkol, aby věcné náležitosti kontroly veřejnoprávních medií byly zahrnuty do kompetencí NKÚ, aby už nikdy nemohl být text smluv ČT v Registru "začerňován", aby GŘ ČT bez odkladu splnil úkol Parlamentu a objasnil rozpory v rozpočtu na r. 2020. A zrovna tak by s veškerou naléhavostí měl Volební výbor parlamentu přistoupit k projednání Závěrečných zpráv ČR za roky 2018 a 2019.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře