Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

OMMO ve Varnsdorfu: pořádkové síly jsou teprve začátkem nutných změn na severu Čech

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • romov_nepokoje
Pozitivně vnímáme rozhodnutí o zřízení speciální pořádkové jednotky v Ústeckém kraji. Zřejmě došlo ke změně vnímání odpovědných míst nejen v resortu ministerstva vnitra, což může souviset s možnými pokračujícími akcemi nespokojených občanů na severu Čech. Vláda se rozhodla aspoň takto „málo" udělat pro občany Šluknovského výběžku. Možná na to má vliv i počínající příznivější počasí, což ale může ovlivnit také některé možné kriminální projevy.

 

Je to sice málo ze slibů, které dala současná vláda na podporu a uklidnění situace na severu Čech, zejména na Šluknovsku, ale pořádková jednotka zde podle občanů aspoň pro toto období musí být, než se situace uklidní.

Chtěli bychom však upozornit, že represe je jedna rovina řešení a druhou by měla být ukázka skutečně odpovědného přístupu k sociální a ekonomické problematice v regionu. Tzn. investice do infrastruktury, vzdělanosti, nových pracovních míst, podpory podnikání a větší zainteresovanosti občanů na správě a řízení míst, v nichž je situace opravdu složitá.

Nechceme nekončící „boj všech proti všem". Většina z nás chce pořádek, klid na práci a příznivé kulturní i sociální prostředí. Nehledáme rozdíly mezi lidmi, ale sotva můžeme tolerovat chování a konání těch, pro něž zákony této země jsou jen důvodem k jejich porušování.

Odpovědná místa by také neměla ignorovat, že současná situace na centrální úrovni v naší zemi může napomáhat některým jednotlivcům a skupinám zneužívat bezradnosti, laxnosti pořádkových sil a malého zájmu orgánů místních samospráv.

Pavel Vaňáč, v. r.

předseda ZO OMMO („Občané městu, město občanům") ve Varnsdorfu

Facebook komentáře