Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tak tochu k tomu šaškecu s genderem, černoušky a cigány

Nemám nic proti černým, ani cigánům, když budou pracovat ve prospěch společnosti, která je živí. V USA si situaci zavařili, díky obchodníkům s otroky, už dávno, ale netuším, jak jsme se provinili my vůči cigánům, ....
Vzpomenu úvodem na dávnou minulost, ještě dávnější, než se rakousko-uherskými pláněmi začaly prohánět skupiny našich cigánských přátel.

  • tak-tochu-k-tomu-saskecu-s-genderem-cernousky-a-cigany

Do nově objevené lokality za oceánem , zvané Amerikou, se začaly stěhovat davy z evropských hospodářsky strádajících zemiček. Nikomu z dnešních rozpapaných dítek bych takovou změnu podmínek nepřál a myslím, že 80% z nich by svými pozůstatky obohatilo americkou neúrodnou půdu. Naši předkové byli, naštěstí pro jejich životní uplatnění, daleko odolnější.

Známá je také další emigrační teorie, kdy úspěch Nového světa byl podložen zejména tím, že do Ameriky se stěhovali především lidé akční, odvážní a vzdělaní, takže se tím vlastně Evropa vzdávala své výhody koncentrace mozkových kapacit a předala tím svoji dosavadní pozici světového vládce Americe.

Jak to probíhalo tam za oceánem, je známo z mnoha zdrojů, netřeba zde opakovat o bojích s původními obyvateli ani o územních válkách mezi Anglií, Francií a bůhví o dalších, dodnes utajovaných konfliktech či finančních dohodách.

Vrcholem amerického hospodářského úspěchu byla v té době produkce bavlny z jižních států Severní Ameriky, ale zemědělské stroje byly příliš drahé, tak se zvolila obchodně výhodnější varianta, v té době opět ekonomicky zajímavá, dovoz levné pracovní síly odjinud. No a kde byla nejsnáze k dispozici, v Africe.

No a kdo jiný by se k tomuto obchodu s živými lidmi nepřihlásil, jako zástupci tehdejšího skomírajícího evropského hospodaření, než námořní velmoci. Anglie, Holandsko, Francie si z toho udělali dobrý byznys. Chytat černé lidi v Africe a vozit je jako pracovní sílu Američanům na plantáže bavlny.

A tím chci jen dokázat, že na nynějším konfliktu bílých a černých v USA nemají podíl jen „otrokáři“ z jižních, bavlnářských států USA, nýbrž i obchodníci s otroky z Evropy. Čímž ovšem nijak nesnižuji podíl Američanů na nelidském zacházení s tímto lidským zbožím.

Tak jsme se dostali k základům dnešního vztahu „černých“ a „bílých“ v USA, ale také v celé světové populaci. A když to aproximujeme na evropské poměry, je to i vztah evropských většin a národů k migračním skupinám, jako jso n.př. cigáni. A prosím předem, nejsem nepřítelem této národnostní skupiny. Znám několik jejich excelentních zástupců ve společnosti. (Pozn.aut.– můj dobrý kamarád a záštita na vojně byl jistý Deža z Chomutova, který mi jako mazák poskytl kamarádský vztah a tím i ochranu před úchyly z české vojenské komunity. Byl to kluk příjemný a normálně pracovitý, jak bylo tehdy i u cigánů zvykem, možná zákonem vynuceným)

No, asi už je to nudné, ale vraťme se k černochům, genderovým šaškárnám . Při mém pobytu v USA, jsem zaznamenal jednu inteligentní, krásnou osobu z černošské komunity. Byla učitelkou, měla respekt černých i bílých, i těch výše vzdělaných, než byla sama. Také jsou mezi nimi právníci a lékaři, technici. Ale několikanásobně mnohem více jsem potkával lidí černé pleti ze skupiny, která neměla nic na práci a potulovala se městem. Tito lidé, zpravidla žijící na sociálních dávkách nejsou schopni nikoho ani duševně obohatit, jejich život je od dávky k dávce, ale opravdu nejsem schopen určit, zda je to důsledkem nemožnosti jiného řešení, nebo jen prostá lenost, dělat něco jinak. A přávě z této skupiny se rekrutují davy, které neuznávají hodnoty vytvořené prací a demonstrativně ničí všechno, co není jejich, pod jakoukoliv záminkou.

Podobně je tomu i u nás, kdy stát platí obrovské sociální dávky lidem, kteří společnosti nikdy nic nepřinesli, jen proto, aby stát měl od nich klid. Z obavy, když jim nebude platit, budou krást. No, není to ze strany státu úplně úchylné? Nepřijde levněji jim nabídnout práci, dát jim šanci a když nechtějí, dávky omezit? Ano, je to na delší, obsáhlejší debatu...

A na závěr, k tomu genderu. Hlavně ve všech televizích. Dá se u nás aspoň občas sledovat program TV, kde by nebyly jiné národnostní skupiny, než z evropských národů? Všechny stanice snad dostaly příkaz, že ve všech programech musejí být zřejmě všechny národnosti světa. Kdysi slušný americký seriál NCIS, už nemá jen černého ředitele služby, v průběhu děje přijal další genderově vyvážené postavy. Prosím, chápu, že prostředí USA se mění, něco si tam řeší, společnost je tam bíločerná, tak je jasné, že se to projevuje i v TV produkci.

Ale nechápu, proč se to dostává i do reklam ve všech televizích u nás. Nejsme odpovědní za dávnou černosškou migraci do USA ani do Francie, ani do Anglie, či jinam. Tak proč mě musí reklamy neustále masírovat, že deodorant na plovoucím černochovi je něco extra, ale na bílém lidském odpadu snad musí smrdět ? Možná bychom se měli připravit na seriály, kde detektivem nebude Vetchý, herec český, nýbrž Dezider a v rámci aktivity české kulturní fronty budou akceptovány jen herečky s krásným jménem Aranka. Abychom tedy byli genderově vyvážení, musí autoři do scénářů vkládat postavy gayů a lesbiček a neopomenout všechna další nově objevovaná pohlaví a úchylky. To teprve bude ta pravá, vyvážená kultura ...

Tak, chceme být dál národem, který si svými předky vybojoval solidní pozici v Evropě, nebo půjdeme na souhlas se šaškecem z USA, k němuž se jako poskoci připojují Frantíci, Němci a celá neslavná EU netuší, co s tím dělat .... ?

Autor: Antonín Petrželka
Zdroj: https://antoninpetrzelka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=75513

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře