Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Johana Hovorková: Budujeme si české Rusko. Nenávistí k Evropské unii, médiím i pravdě.

Hodnocení uživatelů:  / 32
NejhoršíNejlepší 

Poznámka CFP: Článek převzat ze zpravodajského webu "Fórum 24", na kterém bohužel nelze (pro jistotu) články komentovat. Proto tak, v případě potřeby, můžete učinit zde. Snad si to redaktorka Johana Hovorková přečte.
---------------------------------------------

Každý rozumný člověk už dnes ví, že bojovat s uprchlickou krizí v České republice je podobné například boji proti chemtrails. Žádní uprchlíci tady nebyli, nejsou a vůbec k nám nechtějí. Zažili jsme desítky demonstrací, hysterii vystrašených lidí, kteří si chtěli kupovat zbraně a pomalu skladovat zásoby ve sklepě… A všichni kromě hrstky naprostých exotů (Bartoš, Konvička aj.) vědí, že stavby zdí z krabic od mléka jsou odstupem času ještě větším trapasem, než byly v době konání. Byla by to legrace, jenže není.

  • johana-hovorkova-budujeme-si-ceske-rusko-nenavisti-k-evropske-unii-mediim-i-pravde

Uprchlické krizi, proruským webům s Parlamentními listy a TV Prima v čele a mnoha veřejně činným osobám nejen z konvičkovského dna se podařilo zasít v lidech něco jiného, mnohem nebezpečnějšího – nenávist k liberální demokracii, k Evropské unii, k Západu. A to je mnohem nebezpečnější než pár náckovských nápisů na kavárny Hate Free.

Nejzajímavější je na celé věci shoda napříč politickým spektrem. Od jmenovaného Konvičky a Tomia Okamury (to autorka tohoto textu nepočítá za politické spektrum, nýbrž za zástupce dna společnosti) se dostáváme k Václavu Klausovi, k jeho synovi a samozvaně konzervativnímu křídlu ODS. Pak je tu Andrej Babiš, když se mu to hodí, a různé existence z hnutí ANO, které milují Aeronety a další zdroje informací, příkladem je třeba Jana Lorencová.

Dále je tu ČSSD a její proruské křídlo (Michal Hašek, Jaroslav Foldyna, Zdeněk Škromach, bizarní figurka Pavlína Nytrová atp.), na protiuprchlických náladách rád sbíral politické body i Milan Chovanec. Pak je tu samozřejmě pan prezident Miloš Zeman (a jeho nohsled Jiří Ovčáček), který Rusko, Čínu a xenofobii bere jako každodenní kolorit a ještě přitom stačí tvrdit, že to je normální. Této pozoruhodné směsici politiků, kterým se slábnoucí migrační krizí docházela témata, a tak je museli nahrazovat jinými, je vlastní mnoho společných názorů – a u mnoha témat se dá velmi jednoduše odhadnout, co si budou myslet. Podívejme se proto blíže na to, čemu všemu tito lidé fandí – a co jsou schopni vydávat za boj za svobodu, boj lidí proti establishmentu a boj za tradice.

  • Média lžou. Toto tvrzení ovšem není jen tak jednoduché. Ve skutečnosti lže pouze tzv. mainstream (který ovšem také většinou znamená mnohem větší kvalitu a zejména ověřování zdrojů, to ale konzumenty nezajímá). Takže nejvíc ze všech lže Česká televize, protože má dva pořady – Reportéři ČT a 168 hodin, které pojmenovávají to, jak se chová náš prezident, případně ministr financí. A to se neodpouští. Je to stejná logika jako kritika CNN nebo New York Times – každý, kdo jen trochu sleduje média, ví, že takové kvality, jakou se zrovna tito dva jmenovaní zástupci americké žurnalistiky vyznačují, se dosahuje jen těžko. A to, že si dovolily vyjadřovat sympatie k demokratické kandidátce na prezidenta USA, na kvalitě nemění vůbec nic, přestože jednotlivé kroky můžeme kritizovat.
  • Evropská unie je zlo. Přestože opustit EU by pro nás znamenalo rozběhnout se do široce otevřené ruské náruče, podařilo se všem jmenovaným kritikům, kteří ale naprosto nekomentují podstatu věci, zasít dojem, že je to nějaká „neobolševická“, „neomarxistická“ a pomalu totalitní organizace, která ovládá všechno a jen si od nás bere. To je samozřejmě naprostý nesmysl. I když je jistě na místě kritizovat jednotlivé představitele EU, stejně jako jednotlivé kroky, celkově nám umožnila skvělé propojení se západním světem, mnohem lepší servis, kontrolu, ale hlavně lepší život, protože Česká republika je čistým příjemcem peněz. Je opravdu těžké si představit, co všechno bychom bez EU neměli. Nejsme Velká Británie, přestože se nám to někteří snaží namluvit.
  • Amerika ano, ale jen s Donaldem Trumpem. Vztah k USA je vůbec velmi rozporuplný. Jistě – u nejradikálnější části jmenovaných proudů je tu absolutní nenávist a přesvědčení, že Spojené státy způsobily všechno zlo na světě, všechny války a vůbec. Ale ostatní obránci našich tradic a svobod se tetelili blahem po vítězství Donalda Trumpa, protože to prý byla vzpoura proti zlým elitám, které se snaží ovládat svět. A nyní se nedozvídáme nejen to, že za všechno mohou demokraté, ale nenávist se obrací proti všem Trumpovým kritikům včetně republikána Johna McCaina. Protože na politických stranách už nezáleží, jen na dojmech.
  • Politické strany nemají smysl. Výsledkem tohoto společenského vývoje je nejen úspěch stran typu hnutí ANO, u kterého na jasném zakotvení nezáleží, ale hlavně naprostá ignorace dělení na pravici a levici. Dokazuje to jak fakt, že se na opravdu mnoha tématech shodnou zástupci stran zprava doleva (zdánlivě), tak to, z čeho se dnes stala „levice“. Nejvíce se to začalo objevovat v souvislosti s uprchlíky v tom smyslu, že ti „sluníčkáři“ jsou levicoví. Stejně jako zastánci Evropské unie nebo liberálněji orientovaní lidé. Poněkud se zapomnělo na to, že hlavním poznávacím znamení pravicového či levicového zaměření je role státu v životech občanů, daně, přístup k podnikatelům a tak dále. Tyto základní politické otázky se ale vytrácejí.
  • Relativizace minulosti. Mnoho věcí se schovává za tzv. boj proti politické korektnosti, ať už je to hulvátství (Zeman), urážky jiného, např. náboženského smýšlení (Konvička) nebo zlehčování odkazů minulosti. Proto je najednou v podstatě v pořádku říkat, že by se do uprchlíků mělo střílet, ač nás všechny učili ve škole o tom, co se dělo ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století. Nikoho už pomalu nezvedá ze židle popírání zločinů komunismu, díky rostoucí lásce k Rusku pomalu přestává vadit okupace z roku 1968… a tak bychom mohli pokračovat.

Česká republika – i většina západního světa – zažívá podobnou krizi. Jenže Amerika se svou silnou tradiční demokracií přežije Donalda Trumpa i jeho zeď na hranici s Mexikem. Staletou tradici Velké Británie brexit nezničí. A kdyby prezidentské volby ve Francii vyhrála Marine Le Penová, z Francie se také ruská kolonie nestane, i kdyby jí Vladimir Putin zaplatil celou prezidentskou kampaň. Jenže Česká republika je bývalou kolonií Sovětského svazu, ve které mají i sedmadvacet let po sametové revoluci hlavní slovo bývalí spolupracovníci StB (i KGB).

Česká demokracie svou tradici teprve buduje a až do roku 2013 se zdálo, že úspěšně, přes všechny problémy. Ale díky tomu, co se všem těm „zastáncům svobody“ mezi lidmi podařilo zasít, se daří rozkládat všechno, na co jsme byli zvyklí. Pokud se nám nepodaří zastavit nárůst všech těchto tendencí, zbavíme se všeho, co se podařilo od roku 1989 vybudovat. A nakonec nás ani nebude muset Rusko zařadit zpět do své vždy se rozrůstající říše, protože my si tu po česku vybudujeme Rusko vlastní. Ostatně hnutí ANO už s tím za podpory Miloše Zemana úspěšně začalo.

zdroj:http://forum24.cz/budujeme-si-ceske-rusko-nenavisti-k-evropske-unii-mediim-i-pravde/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#5 ada82@post.cz 2017-03-08 09:11
Blog z r. 2117 - "Jenže Česká republika je bývalou kolonií Sovětského svazu, ve které mají i stosedmadvacet let po sametové revoluci hlavní slovo bývalí spolupracovníci StB (i KGB)." Kdepak se stala chyba, jisté je, že v NDR to nebylo!!!!
#4 damirr@volny.cz 2017-03-06 08:15
Ono je dobré si přečíst i nějaký článek z novinářské ŽUMPY. A že je máme v tom "demokratickém smradu" který by nám nejraději poručil co máme, či nemáme číst. Moderní doba a růst techniky také plodí své idioty. A tím se těžko dá něco udělat. Ale Johana Hovorková tomu dala "korunu". Její názor a výplod mozku jen nasvědčuje ubohosti kterou způsobuje nadměrné používání techniky a je to droga která dokáže stvořit idiota v nové podobě. A to se stalo i autorce tohoto článku. A tak nám "rostou" noví idioti závratnou rychlostí. Jenže až dorostou, poté spadnou do té "žumpy" a už z ní nevylezou.
#3 Jaroslav Martínek 2017-03-05 23:33
Výkvět českého národa a svobodné žurnalistiky opět promluvil. Pod vedením soudruha Šafra nelze ani nic jiného očekávat. Ještě by měli přibrat soudruha udavače z Glasgow University a šéfredaktora Blicích listů Jana Čulíka. Soudružka redaktorka Hovorková je za tento výplod kandidátkou na Pulitzerovu cenu, měla by si ale prostudovat lépe historii a nejen vycházet z vědomostí, které nabyla na polistopadových školách a pochytila v našich prolhaných médiích. Zajímalo by mě, kdo opravdu ty jejich kydy čte !
#2 damirr@volny.cz 2017-03-05 16:16
P*I*Z*D*A A*Ž T*O H*V*I*Z*D*A
#1 damirr@volny.cz 2017-03-05 15:47
Pisatelka je zřejmě po úrazu mozku a měla by se léčit. Pomohly by snad elektrošoky, ale v jejím stavu už
nepomůže zhola nic.

Facebook komentáře