Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

CZECH FREE PRESS: OZVĚNY KREMLU V ČR

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Deník Neovlivní.cz vytvořil databázi kremelských ozvěn v Česku. Jde v ní nejen o čistou a neskrývanou propagandu, ale i o média, která nekomentované Putinovské vidění světa nabízejí mezi standardními zpravodajskými texty.
Databáze se bude dále rozrůstat. Detailněji představíme rovněž nejvýraznější postavy uplatňování ruského vlivu, které v českém mediálním prostoru působí

  • czech-free-press-ozveny-kremlu-v-cr

Czech Free Press – České nezávislé zpravodajství

Motto serveru: “Nezávislé zpravodajství na českém internetu. Ekologie, politika, společnost, kultura.”

O čem píše: Jde o stránky obsahující mix blogů, komentářů a článků vytvořených jako zpravodajské texty. Můžete si tu přečíst o Babišově plánu poslat do voleb žokeje Váňu, stejně jako o předražených cenách léků. Co ovšem dominuje, jsou články namířené proti muslimům a uprchlíkům, texty, ve kterých jsou západní vlády vylíčeny jako hloupé a neschopné. A řada textů podporující ruský pohled na věc.

Zpravodajstvím volně proplouvají například videokomentáře “významného ruského analytika” Valerije Viktoroviče Pjakina. Zajímavé je, že se Pjakin coby vykladač dění objevil v podstatě s vypuknutím krize na Ukrajině, jeho komentáře se začaly objevovat s podzimem 2013 a ve velké míře pak v roce 2014. Dříve o něm ani v azbuce nenajdete mnoho zmínek, jen v souvislosti s politickými aktivitami na Altaji.

Na Czech Free Press se Pjakin naposledy vyjadřuje k tragédii ruského letadla v Egyptě. Odpovídá na otázku, co sledují západní média tím, že “schválně vypouštějí zprávy o teroristickém útoku”. “Každá informace určená k šíření do médií sleduje určitý cíl. V dané situaci je třeba zamést stopy a vše svést na jakýsi mezinárodní terorismus…” Následně připomíná, že Rusko zahájilo operace v Sýrii, což bylo “proti plánům americké nadvlády” a v podstatě z pádu letadla obviňuje Bílý dům.

V jiném textu na CFP, s titulkem Krym jako detektor lži, si zase můžete přečíst, co sleduje Amerika tím, když se snaží “neposlušné Rusko, jež na globální nadvládu USA přistoupit nehodlá, srazit na kolena”.

Kdo: Pod projektem Czech Free Press je podepsán jako vydavatel a šéfredaktor Miroslav Suja.

V jednom ze svých editorialů píše, že mu jde především o pestrost názorů, kterou jinde nenachází. “… je tady několik zajímavých webů, které poskytují nezávislé informace, avšak opět více méně selektivním způsobem. Je to např. Zvědavec Vladimíra Stwory nebo FreeGlobe a další blogy vynikajícího novináře A. B. Bartoše,” hlásí se (v první dvou případech) opět k webům sloužícím ruské propagandě.

Nelze dohledat, z čeho je projekt financován.

….

zdroj:http://neovlivni.cz/czech-free-press-ozveny-kremlu-v-cr/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#3 danpoisel@seznam.cz 2015-11-23 20:46
Emil Kalbus: Díky za link

Tak nedalo mi to a rozklikl neovlivní.cz!
1. Grafické zpracování názvu webu: NEOvlivní.cz. Tato slovní hříčka nemůže nechat na pochybách, jak chce být redakce viděna.
2. Rozcestník: Kdo má v ČR vliv, Kauzy, Ruská stopa, Infografiky, Rozhovory. Takže obsahově je nestrannost "zaručena", což se na druhou stranu ani nesnaží proklamovat, i když v rubrice Čemu věříme, by se z toho dalo usuzovat.
3. Profil webu: "...nabízíme nezávislý, inspirativní redakční obsah vlastních médií i exkluzivní vydavatelský servis NA MÍRU KLIENTŮ..." Nevím jak to správně přeložit. Vypadá to jen jako "pěkný" podnikatelský záměr. Tím, že se takto "nezávisle" profilují, mají jistě mnoho klientů. Obávám se, že pokud by je zajímali o fakta a nestrannost, tak by řady klientů prořídly.

Na závěr: Myslím, že Goebbels by měl radost.
#2 danpoisel@seznam.cz 2015-11-23 16:32
BLG: Výborně, argument, opřený o fakt, nikoliv o názor!!! To je mnohdy cenější. Výborný postřeh.

Prosím někoho, kdo má literární ambice (což já nemám), aby se tím (web Neovlivní.cz) prokousal: strukturou, financováním, jmény, nestranností (tzn. jeden článek kritický ke Kremlu=jeden článek kritický k WH) apod.

Myslím, že je to dobrý námět.
#1 blg 2015-11-23 06:23
takže:
C 235682 vedená u Městského soudu v Praze
zapsáno 15. ledna 2015
-
Od března 2015 nabízíme nezávislý, inspira...bla, bla, bla ...
-Cena 1. června za přínos demokracii

od března fungujou a 1.července dostali cenu za přínos démonkracii
-no comment

Facebook komentáře