Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael požaduje, aby Evropa zabránila svým občanům pomáhat Gaze

  • Plavidla mezinárodního hnuti Free Gaza
Vysoký činitel izraelského ministerstva zahraničí Naor Gilon oznámil, že se setkal s velvyslanci několika evropských zemí a požadoval od nich, aby zabránili svým občanům vysílat k pásmu Gazy soukromá humanitární plavidla.

 

Gilon varoval ambasadory, že Izrael považuje pomoc obyvatelům neprodyšně obklíčené Gazy za „provokaci" a že pro zastavení lodí udělá vše, co bude nutné. Izrael blokuje většinu pomoci mířící do pásma Gazy a jeho námořnictvo čas od času také na humanitární lodě, které vezou do k pobřeží Gazy pomoc, útočí.

Izrael nyní zrušil zatykač na občana Turecka, kterého před několika týdny obvinil z členství v humanitární organizaci. Tajná policie Šin Bet totiž konstatovala, že jeho organizace konspiruje s cílem vyslat ke Gaze loď s humanitární pomocí.

Podobně a ze stejného důvodu byla před dvěma lety v Izraeli zatčena i bývalá americká kongresmanka Cynthia McKinneyová. Byla obviněna z „ilegálního vstupu do Izraele", a to i přes to, že loď, na níž se plavila, byla zadržena v mezinárodních vodách a do izraelského přístavu eskortována izraelským vojenským námořnictvem. Humanitární pomoc, kterou vezla, Izrael zabavil.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře