Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Americké základny ve východní Sýrii zasaženy raketovou palbou TASS:

Arabské kmenové milice působící proti americkým silám ve východní Sýrii vypálily rakety na tři americká vojenská zařízení v provinciích Dajr az-Zaur a Hasaké.

  • americke-zakladny-ve-vychodni-syrii-zasazeny-raketovou-palbou-tass
  • americke-zakladny-ve-vychodni-syrii-zasazeny-raketovou-palbou-tass

V prohlášení, které přinesla tisková agentura Fars, se uvádí, že pět raket zasáhlo pozice amerických okupačních sil poblíž plynového pole Koniko, zatímco další čtyři explodovaly na americké základně poblíž ropného pole al-Omar. Nejméně jedna raketa zasáhla letiště na základně al-Shaddadi.

Očití svědci v Deir ez-Zoru hlásili hustý kouř stoupající k obloze ze směru od Konika. Jsou signalizovány sanitky a nad oblastí létá vrtulník. Nebyly hlášeny žádné případné oběti ani škody na majetku. Mluvčí amerického vojenského velení v Bagdádu zatím útoky na základny nepotvrdil.

Syrští bojovníci ve svém prohlášení zdůraznili, že budou "pokračovat v ničení opěrných bodů amerických vojsk, ať jsou kdekoli, dokud nebude celá syrská země vyčištěna od okupantů".

Dne 11. června se při přistání v al-Šaddádí zřítil vrtulník amerického letectva, přičemž bylo zraněno 22 vojáků s různým stupněm zranění. Podle jedné verze se zřítil po zásahu raketou vypálenou ze země.

Od roku 2015 zřídily USA na severovýchodě Sýrie devět vojenských základen, z nichž největší se nachází v Tell Beydar severně od správního střediska Hasakeh (620 km od Damašku).

Damašek považuje vojenskou přítomnost USA za nezákonnou okupaci doprovázenou drancováním přírodního bohatství patřícího syrskému lidu.

obrázek ve fotogalerii:

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 disident2020 2023-08-13 20:22
Damašek m á určitě přesné souřadnice amerických základen, Kdyby tam nasměroval pár raket, byl by pokoj-
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře