Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

USA nade vše

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Tak by se dal charakterizovat rozhovor, který poskytl v minulých dnech americký exministr spravedlnosti John Ashcroft ČT24. Jeho výroky svědčí o tom, že si USA osobují právo na světového četníka. Připomenul vše, co nám svého času hlásali komunisté o podstatě imperialismu, speciálně amerického.

  • usa-nade-vse

Musíme jednat na bázi síly.

Když nenaznačíme jasně, že nezabráníme narušování naší svobody, tak budeme vítat útoky, které jsou na nás směřovány.

 Když se moderátorka Drtinová opatrně zeptala na některé nepříjemné věci týkající se americké zahraniční politiky i pojetí spravedlnosti, dostalo se jí odpovědí, kterým těžko bylo uvěřit. Byla to tvrzení a lži, jimiž americké vládnoucí vrstvy po léta ohlupují americký lid.

Je jasné, že situace na Středním východě není klidná, my jsme ji ale nevyprovokovali.(Sic!!!)

USA by si měly udržet svou sílu a podporovat tam, kde můžeme, síly, které povedou k podporování svobody.

Jsou různé formy účasti. Můžeme podporovat určitá hnutí, nebo působit jinak. My poskytujeme nebo prodáváme zbraně, zabraňujeme vstupu, účastníme se embarg.

USA i jiné země si musí uvědomit, jak se Irán podílí v různých koutech Blízkého východu a vyvolává nepokoje. Jaderná bomba je přímým ohrožením světového míru.

Úryvky z tvrzení, nad nimiž se mohla  ušklíbnout nejen vzdělanější  část obyvatelstva naší republiky. Přece jen máme poněkud jinou historickou zkušenost a umíme číst mezi řádky.

Myslím si, že Vlastenecký zákon rozšiřuje práva a svobody. Já se necítím v nebezpečí, když létám letadlem. (http://cs.wikipedia.org/wiki/PATRIOT_Act#Vyj.C3.A1d.C5.99en.C3.AD_a_koment.C3.A1.C5.99e_k_USA_PATRIOT_Act)

My jsme pečlivě studovali mezinárodní právo, abychom si byli jisti, že takovýto způsob vyšetřování (waterboarding - http://cs.wikipedia.org/wiki/Waterboarding) nijak není možné považovat za mučení. Používáme takové násilné formy výslechu, aby náš svět byl bezpečnější.

Marně jsem hledal v českých sdělovacích prostředcích na webu nějaký komentář, nenašel jsem jej. Vyvozuji z toho, že to  bylo pro české komentátory tak silné kafe, že si nedovolili vystoupení pana exministra vůbec komentovat, protože by se mohli ocitnout mezi nezaměstnanými. Nebo snad s tím všichni souhlasí?

Deutschland, Deutschland űber alles, znělo v naší zemi za války z úst představitelů nacistického režimu. Režimu vedoucího imperialistické války a potlačujícího občanská práva vlastních i cizích občanů.

Podobná slova zaznívají opět. A já se nestydím opakovat Fučíkovo: Lidé bděte!

Ivo Krieshofer

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#2 sasasuchy@seznam.cz 2012-10-14 10:15
Pro pana Victorina: To co jste napsal je v podstatě obrácená strana mince to co napsal autor článku. Spíše by bylo vhodné aby jste stejnou měrou vyjmenoval pozitiva která vnášejí USA do světa. 2.světovou válku do toho ovšem nezatahujte protože to je minulost a minulost je jen prach.
#1 Oracle 911 2012-10-13 12:00
Victorin povedal, že autor je nakazený antiamerikanion izmom a že v ňom vidí Hitlerovské nemecko. Podľa môjho názoru by ho mali Američania označiť za "nepriateľského bojovníka" (podľa nových zákonov každý môže byť terorista a zadržaný bez súdu na neobmedzenú dobu), jeho rodinu by mal vystrieľať americký dron a jeho osobu by mal vystaviť waterboardingu v Guantanamo.

Po tejto skúsenosti by som vypočul jeho názor ako Američania NEPOUŽÍVAJÚ gestapácke metódy,

Facebook komentáře

Nejčtenější