Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Trump v Texasu ujistil, že pokud se vrátí do Bílého domu, „převezme kontrolu“ nad hranicí s Mexikem a zaútočí na migraci.

Bývalý americký prezident Donald Trump tuto neděli (19) v Texasu ujistil, že pokud se v roce 2024 vrátí do Bílého domu, „převezme kontrolu“ nad hranicí své země s Mexikem a zaútočí na migraci.

Trump v doprovodu guvernéra Grega Abbotta, který podporuje jeho kandidaturu do Bílého domu, ujistil, že pokud se vrátí do úřadu, „ulehčí práci“ texaským úřadům, jejichž území hraničí s Mexikem a přes které obvykle vstupují tisíce migrantů. Latinoameričanů.

  • trump-v-texasu-ujistil-ze-pokud-se-vrati-do-bileho-domu-prevezme-kontrolu-nad-hranici-s-mexikem-a-zautoci-na-migraci
  • trump-v-texasu-ujistil-ze-pokud-se-vrati-do-bileho-domu-prevezme-kontrolu-nad-hranici-s-mexikem-a-zautoci-na-migraci

"Převezmeme kontrolu nad hranicí a zajistíme, že budeme mít nejbezpečnější hranici v historii. Právě teď máme nejnebezpečnější hranici v historii," řekl Trump během návštěvy pohraničních agentů. v jižním městě Edinburghu.

Bývalý republikánský prezident uvedl, že za demokrata Joea Bidena napadaly Spojené státy "gangy vrahů".

V nedávné prezentaci před Kongresem ministr pro vnitřní bezpečnost Alejandro Mayorkas připustil, že od doby, kdy se Biden dostal k moci v roce 2021, bylo zadrženo 6 milionů migrantů.

"Myslím, že na konci této administrativy bude 15 milionů lidí [...] vstupovat do naší země nelegálně. A my nechceme, aby v zemi bylo mnoho těchto lidí," dodal Trump.

V posledních týdnech bývalý prezident zesílil svou předvolební rétoriku, když varoval, že nelegální imigranti „otravují krev“ země, a odsuzoval své politické oponenty jako „šmejdy“.

Trumpova kampaň dala jasně najevo, že pokud se vrátí k moci, navrhne tvrdou ofenzívu proti neregulérním přistěhovalcům se záchytnými středisky a masovými deportacemi.

USA jde do pekla.

Jeho návštěva Texasu, kde má širokou podporu veřejnosti, přichází v době, kdy se Abbott připravuje na přijetí zákona, který bude kriminalizovat nelegální vstup imigrantů do státu.

Tento zákon dá místním úřadům plnou pravomoc je zadržet a dokonce je deportovat na mexické území.

Mexické ministerstvo zahraničí nedávno vyjádřilo své „odmítání těchto protiimigrantských opatření“, jejichž cílem je zastavit tok lidí jejich „kriminalizací, která způsobí oddělování rodin, diskriminaci a vytváření rasových profilů“.

Pokud by toto pravidlo bylo uzákoněno, tak „by se snadno zařadilo mezi nejradikálnější zákony proti přistěhovalcům, jaké kdy zákonodárný sbor přijal,“ odsuzoval American Civil Liberties Union (ACLU) v Texasu.

V polovině letošního roku Abbott také nařídil instalaci řady obrovských bójí v části Rio Grande, přirozené hranici mezi Texasem a Mexikem, aby zadržely postup migrantů.

Jak řekl Trump v neděli, "země jde do pekla. Máme lidi, kterým je to jedno, nebo nejsou chytří, nebo nenávidí zemi [...] Kdo se může postavit proti zdi?" na hranici, jejíž stavbu prosazuje společně s Abbottem.

Trval na tom, že na území USA vstupuje mnoho „zlých lidí“ a že Američané, kteří žijí poblíž hranic s Mexikem, „se bojí odejít z domu, chodit po ulici“ a chtějí prodat své nemovitosti, ale žádní zýjemci o koupi nejsou. Zaručil se, že problém vyřeší.

Jak už to ve svých projevech bývá, Trump znovu naznačil, že ti, kteří ho v roce 2020 porazili, tak neučinili čistě, obvinění, kvůli kterým už byl žalován u soudu. "Tito lidé sem přišli [k moci]. Neřeknu vám jak, ale už víte jak a všechno explodovalo, nejen hranice," dodal.

Zatímco o jeho budoucnosti se rozhoduje u soudu, Trump pokračuje ve své kampani před prezidentskými volbami v listopadu 2024.

Před patnácti dny byl v Houstonu, kde řekl, že se o Texas "vždy postará". Tuto neděli kritizoval Bidenovu vládu za to, že nakupuje ropu z Venezuely a podle něj nikoli z Texasu, jehož průmysl je ekonomickým motorem státu i země.

Bývalý prezident a Abbott viní Bidena z imigrační krize, kterou Spojené státy procházejí, a obviňují ho z toho, že je flexibilní s nelegálním vstupem migrantů.

Pro Bidena by způsob, jakým řeší otázku migrace, mohl ovlivnit jeho znovuzvolení.

V pátek se v rámci jednání lídrů Asijsko-pacifického fóra pro hospodářskou spolupráci (Apec) setkal se svým mexickým protějškem Andrésem Manuelem Lópezem Obradorem a věnoval se i této problematice.

Biden poděkoval Lópezi Obradorovi za jeho „spolupráci“ při řešení „historických úrovní migrace“.

Mexický prezident popsal Bidena jako „dobrého muže“ a prohlásil, že je „prvním americkým prezidentem v poslední době, který nestavěl zdi“.

Překlad CFP!

Zdroj:  https://www.correiobraziliense.com.br/mundo/2023/11/6657947-trump-promete-tomar-controle-da-fronteira-eua-mexico-e-ataca-migrantes.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře