Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Von to neni uplně příjemnej zvuk

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V pátek 28. 6. od 18:30 se v (A)VOID Gallery koná vernisáž skleněné interaktivní zvukové instalace Von to není úplně příjemnej zvuk autorů KnofLenky, Martina Daška a Pavla Karafiáta. Výstava potrvá do 14. 7. a bude doprovázena hudebním programem (My Name Is Ann!, Teve, Table, ...)

  • von-to-neni-uplne-prijemnej-zvuk2

"Von to neni uplně příjemnej zvuk" je interaktivní zvuková instalace využívající zvuků výroby skla z oblasti Jablonecka a Nového Boru, jeho estetiky, materiálů a technických produktů českého skla. Projekt volně navazuje na performanci Sklo vyteklo z prasklé vany a CD kompilaci GLASS IS NOT THAT, které se zabývají zvukovým dědictvím českého sklářství.

V instalaci přebírá hlavní roli návštěvník a jeho volná interakce s objektem. Sklo se zde nevystavuje jako nedotknutelná památka v babiččině vitríně nebo jako statická umělecká tavenice, ale jako senzorický objekt s hmatovou, zvukovou a vizuální kvalitou. Návštěvník může pohybově skrečovat na rytmus brusky v různých oktávách, poslechnout si všudypřítomné tovární rádio a vlastním pohybem a dotykem skleněných závěsů objevovat souvztažnosti mezi křehkou estetikou, každodenní industriální realitou výroby skla a prostředím sklářů. Sociálně kritická linie projektu je zaměřená na lokální problematiku úpadku sklářského průmyslu na Jablonecku, která ukazuje na palčivou otázku o udržení lokálních tradic v kontextu nátlaku globálního socioekonomického rámce současného světa.

Videopozvánka zde:

" target="_blank">


Více informací na facebooku: https://www.facebook.com/events/158351547682597/?notif_t=plan_user_joined

Součástí vernisáže bude set Antonína Koutného z projektu TEVE, http://bandzone.cz/teve.

Facebook komentáře