Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vědcům nestačilo co napáchal Covid 19 za 3 roky

Nyní nás vědci varují před hrozbou, která může přeskočit ze psů na lidi a vyvolat další pandemii. Paradoxně to byli právě vědci, kteří v laboratoři záměrně nakazili několik psů kmenem H3N2 a u všech se objevily četné příznaky.

  • vedcum-nestacilo-co-napachal-covid-19-za-3-roky

Verze ptačí chřipky nazvaná H3N2 byla poprvé infikována u psů kolem roku 2006. Od té doby se u psů usadila a vyvinula se do podoby přizpůsobené savcům. Vědci se však dlouho obávali, že pokud by se virus dokázal usadit mezi savci, mohl by se změnit v kmen, který se může přenášet ze savce na savce, včetně člověka. "Naše výsledky ukázaly, že psi mohou sloužit jako mezihostitelé pro adaptaci virů ptačí chřipky na člověka," uvádí se v článku zveřejněném v časopise eLife.

"Lidé nemají imunitu vůči chřipkovým virům z rodiny H3, upozorňují autoři studie a dodávají, že protilátky z již existujících očkování proti chřipce a chřipkovým kmenům by proti psí chřipce nefungovaly." Zdroj: Vědci varují před hrozbou, že vektor může přeskočit ze psů na lidi, má potenciál vyvolat další pandemii.

Čínští vědci dospěli k následujícímu závěru: "Je nezbytný nepřetržitý dohled koordinovaný s hodnocením rizik psích chřipkových virů."

Zdroj: https://realista1.blog.pravda.sk/2023/04/30/vedcom-nestacilo-co-napachal-covid-19-pocas-3-rokov/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře