Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Skrytá genocida českého národa – 5. díl

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Maso


Plošné užívání antibiotik

U masa je největším problémem plošné používání antibiotik. Zhruba 50% všech antibiotik je používáno v zemědělství a ukazuje se, že jednou ze základních příčin rezistence vůči antibiotikům je právě průmyslové zemědělství. Tak, jak roste tlak na výnos a ceny, roste i spotřeba antibiotik.


Většina prasat, drůbeže a mléčného skotu dostává antibiotika preventivně, bez ohledu na to, zda jsou zdravá či nemocná. Některá z evropských prasat vlastně stráví v průměru 20 % svého života pod antibiotiky. Nadměrné užívání antibiotik v konvenčních velkochovech zvyšuje pravděpodobnost vzniku světa bez efektivních antibiotik pro léčbu lidí.

  • skryta-genocida-ceskeho-naroda-5-dil

 

Není proto divu, že nová zpráva – Case Study of a HealthCrisis – zjistila alarmující zvýšení nových forem rezistentních bakterií přenosných na člověka na farmách. Jedná se o  MRSA (rezistentní zlatý stafylokok) a E. coli. *5

Tyto  superbakterie jsou odolné proti antibiotikům. Velmi rychle se blíží doba, kdy lidé začnou opět umírat na běžná onemocnění a i běžné operace se stanou smrtelně nebezpečné.

Nadužívání antibiotik má také přímé zdravotní důsledky. Může např. poškodit trávící systém.

Podle  ředitele slovenské Státní veterinární a potravinové správy Jozefa Bíreše  mnoho odborníků také upozorňuje, že dřívější dospívání mládeže a různé hormonální disbalance a alergie mohou být způsobeny právě zvýšeným obsahem antibiotik v potravinách. „Ty se dlouhodobě hromadí v lidském organismu právě v důsledku konzumace masa ze zvířat, kterým byla podána antibiotika s cílem udělat z obchodování s masem ještě více prosperující byznys.“

O jak velký byznys se jedná, se ukázalo ve skandálu, který vypuknul poté, co se reportérka polské televize TVN 24 EdytaKrześniaková  šest měsíců vydávala za obchodnici s nelegálními antibiotiky. Za tu dobu navštívila 25 farem, doping přitom odmítl jen jediný chovatel.

Růstové hormony

Růstové hormony jsou oficiálně zakázány pro velká zdravotní rizika. Ovšem výše uvedený skandál ukázal, že se nejednalo jen o antibiotika. Kuřata byla přikrmována i růstovými hormony.

 

Jak je to u nás s kontrolou masa?

V Česku je za nezávadnost masa a živočišných produktů zodpovědná Státní veterinární správa.  Každý rok vydává zprávu „Kontaminace  potravinového řetězce cizorodými látkami.“ Podle této zprávy probíhá kontrola celého potravinového řetězce v České republice.

Jinak je tomu u masa dováženého ze zahraničí – zejména z Polska. Dne 20. 9. 2013 vydala Komora veterinárních lékařů ČR ústy svého prezidenta Jana Bernardyho tiskové prohlášení, že se v obchodech prodává i maso, které neprošlo českou kontrolou.

Bohužel, po vstupu do EU došlo k faktické likvidaci naší masné výroby a většinu masa již dovážíme ze zahraničí, kde je kontrola nedostatečná. Tomuto tématu se budeme věnovat v kapitole o sociálně-ekonomických dopadech nekvalitních potravin.

 

Závěr:

Kvalita masa vyráběného v České republice je srovnatelná s minulou dobou.

Bohužel, po likvidaci naší masné výroby je většina masa z dovozu a neprobíhá u něj dostatečná kontrola. Tedy ani kvalita neodpovídá našemu standardu. To potvrzují i neustálé skandály zejména polského masa.

Oproti minulosti si zákazník navíc musí dávat pozor, aby maso bylo maso a ne např. „masný polotovar“ či „křehčené maso“.

 

Knihu si můžete koupit zde: http://detoxikace.tv

Sledovat na facebooku můžete zde: https://www.facebook.com/detoxikacetv

„Vzkaz Ježíškovi: Čert vem Babiše!" Stovky lidí demonstrovaly na Václavském náměstí proti EET - Německý zpravodajský televizní kanál „n-tv“, který je obdobou americké CNN musel ukončit telefonické hlasování o důvěře k ruskému prezidentovi 80% lidí mu totiž věří - Bitva o Aleppo skončila, ale ta pravá válka tím teprve začala - Když Británie do Aleppa žádnou pomoc nedodává, tak by se měla zdržet sabotování té dodávané - Vstup do Sýrie začíná Turky bolet. Přišli už o třicet tanků, mrtví vojáci přibývají - Připravuje se Německo na katastrofu? Vláda chce v případě nouze zkonfiskovat farmy, aby zásobila obyvatelstvo - Bolívie ze země vykázala Rothschildovy banky. Nechce se již nechat vydírat - Toto zapadlo: Putin ohlásil troufalou ambici, co chce prosadit. Je to světové - Nahlásit restauraci kvůli EET? Prvním udavačem je Babišův iDnes.cz - To je neuvěřitelné, co se objevilo na běžícím modrém pruhu na ČT 24. Je to opravdu šokující a alarmující. Česko zasáhlo udávání ve velkém.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře