Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zdeněk Bálek: Je velení ruské armády sborem diletantů?

V poslední době se našem mainstreamu doslova "roztrhl pytel" s nejrůznějšími "našimi vojenskými analytiky", kteří hodnotí postup ruské armády a jejího velení na Ukrajině jako diletantský, nekompetentní, chaotický atd., až to někdy pro běžného čtenáře vypadá, jakoby slavná ukrajinská armáda stála již hned jen několik kilometrů pod Moskvou. Tady, pod textem, předkládám odkaz na názor amerického vojenského veterána a stratéga Scotta Rittera, který několika válkami osobně prošel. Tedy porovnejte hloubku a úroveň jeho analýz s těmi, které plodí naši mediální zasvěcenci.

 

 

  • zdenek-balek-je-veleni-ruske-armady-sborem-diletantu

A ještě pro připomenutí. Podle právě odtajňovaných dokumentů měla ukrajinská armáda zahájit invazi na Donbas, Krym a na ruské území dne 8.března 2022 (přípravy měly být dokončeny 28.února 2022). Podle těchto předpokladů měly být dnes Donbas i Krym již plně pod její kontrolou. Za tímto účelem byly dokonce dopředu vyraženy medaile a ocenění např. za dobytí Krymu (viz. nedávno nalezené medaile ve skladišti ukrajinské armády). Ostatně - Ukrajinská armáda udržovala na konci února na dotykové hranici s Donbasem armádu o síle 100 až 150 tisíc mužů ve zbrani!

Takovou armáda je potřeba udržovat v chodu a živit, to je velmi nákladné a má to smysl pouze v tom případě, že ta armáda bude v blízké době použita. Co by to znamenalo v případě, že by ruská armáda této invazi nepředešla včas zahájeným protiúderem? Města jako Doněck nebo Luhansk by dnes byla s největší pravděpodobností srovnána se zemí, a to se statisíci civilních obětí, neboť pokud je takováto masa,

Američany a americkou, vojenskou strategii vycvičeného vojska (viz.Irák), uvedena do pohybu, používá taktiku spálené země, nikoliv taktiku pouličního boje dům od domu, jako právě teď používají Rusové v Mariupolu. Zároveň je později mnohem složitější zastavit takovouto rozjetou, vojenskou mašinérii, než ji v této invazi předem zabránit. Jak už jsem hned na počátku konfliktu napsal: Vladimír Putin neměl na výběr, a to nehovořím o vývoji jaderných zbraní na Ukrajině, amerických biologických laboratořích na Ukrajině a členství Ukrajiny v NATO s předpokládaným rozmístěním strategických zbraní NATO na jejím území! (Ostatně, jsem přesvědčen, že pokud by Ukrajina skutečně vstoupila do NATO a na jejím území byly rozmístěny jaderné a strategické zbraně, otázka zahájení 3. světové války by již nebyla otázkou, zda ANO, ale kdy!!!)

Nemyslím si, že by Američané očekávali, že by Ukrajinská armáda, v případě zahájení invaze, mohla natrvalo obsadit Donbas a Krym.
 
O to jim ale přece nikdy nešlo. Jim vždycky šlo o to, aby daný konflikt způsobil co nejvíce lidských i materiálních ztrát mezi oběma slovanskými národy, aby je co nejvíce oslabil. A hádejte, na koho by v případě, že by ukrajinská armáda zahájila invazi jako prvá, byla svalována vina a komu by byly přičteny civilní oběti? V případě Ruska totiž pro západní média a jejich kurátory existuje vždy jen jedna odpověď: Vinen je vždy Rus!!!
 
Ostatně tato strategie oddělit Ukrajinu, převychovat ji a pak následně poštvat proti Rusku, je na západě známa a veřejně hlásána již od dob Bismarcka, až po americké stratégy Zbigniewa Brzezinského, Henryho Kissingera a další. Tentokrát jim to ovšem nevyšlo tak, jak si původně představovali, tentokrát byli ruským vedením předejiti, i když... I když, opět tu vraždí Slovan Slovana a zdaleka ne všichni Ukrajinci jsou nacisté a Banderovci! Doufejme, že do této bratrovražedné války nebudou následně vtaženi Poláci, my, Slováci a další...
zde odkaz na názor veterána americké rozvědky, amerického, vojenského analytika Scotta Rittera:
 
 
odkaz na další zdroje související s tématem:
 
 
Otto von Bismarck
 
Německý kancléř ve funkci 18. ledna 1871 – 18. března 1890
Bismarck ( Stále platí )
 
V roce 1848 prohlásil jeden z největších světových stratégů své doby německý kancléř Bismarck. 

Cituji:

"Pokud bude chtít někdo porazit Rusko, musí nejdříve od něho odtrhnout Ukrajinu a dále proti němu poštvat ostatní slovanské národy, protože pouze Slovani jsou rasa, která je schopna zničit sama sebe.

S jejich pomocí bude možné Rusko porazit.

Po jeho porážce zůstanou tyto slovanské národy bez ochrany a bude jednoduché je zlikvidovat".

Konec citace. Zdá se, že jeho slova teprve nyní docházejí naplnění.

A je to tak, zničíme se sami.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 P.A.Semi 2022-04-09 18:19
(Při kopírování článku z facebook se ztratily odkazy na původní zdroje...)
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře