Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Co bychom dělali MY na místě Ruska...

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Tento komentář Vlastimila Suchého k článku "Co se děje s demokracií?" si opět zaslouží být na hlavní stránce CFP!.

------------------------------------

Mohu jen poděkovat, že někdo má odvahu psát otevřeně o věcech, co jsou všem pokřiveně interpretovány dnešní propagandistickou ideologií vládnoucí kapitalistické garnitury. A také je dobré, že existuje CFP, kde se může psát o tom, o čem se ve veřejnoprávních prostředcích, za které platíme, mlčí a co se do nich nedostane a dostat nemůže. 

  • co-bychom-delali-my-na-miste-ruska

Ale položme si otázku. Kdo z nás by si nechal vstoupit zloděje do své domácnosti? A pokud se to stane, nevoláme policii a nehledáme pomoc, abychom násilníka vyhnali a ochránili tak svůj majetek?

Rusko, jako země, se může cítit ohrožená a asi tomu tak i je. Naše i západní média Rusko napadají za to, že chce zajistit, aby se podobné excesy - odehrávající se na Ukrajině - neodehrály na jejich území. Tedy tak říkajíc v jejich kuchyni. Vždyť, co se dělo před několika desetiletími, když Rusko chtělo za plné podpory Kuby a jejího vůdce Fidela Castra umístit své zbraně na jejím území a přímo tak ohrozit svrchovanost USA? Co udělaly USA? Daly ruce do klína a přihlížely tomu, jak jsou jejich občané ohrožováni lidmi zaslepenými touhou po moci? NE! A stokrát NE! Udělaly vše proto, aby zabránily tomuto pokusu. Neváhaly k tomu hrozit mnoho obyčejných lidí atomovou bombou jen proto, aby dosáhli svého! 

Tak proč dnes Rusko odsuzováno za to, že na své území nechce vpustit krvelačnou veš, schovávající se za značku EU a její patolízaly, co tyjí z toho, že EU podporují. Halasí a zvedají hlas na úkor Ruska a diktují mu, co se sluší a patří a snaží se jej vmanipulovat za pomocí mediálních prostředků do role viníka za vzniklou situaci. Vždyť to není tak dávno. Jen několik desetiletí. Něco podobného se odehrálo i Československu. Němec se souhlasem a blahosklonným přitakáním Francie a Anglie, co rovněž hájily své zájmy, mohl anektovat Českou a Slovenskou zemi. 

Zabrali nám naše území a tečka. A válce stejně nebylo zabráněno. Dnes je v roli Anglie a Francie vedení EU podporované USA. Ani jeden z nich si na své území a území, o které mají zájem, nedají sáhnout. A tak proč odsuzují Rusko za to, že není a nechce být Československem? Proč odsuzovat někoho, kdo si brání svoje teritorium proti zavlečení tzv. demokracie, co demokracií není. A ve své podstatě jí ani nikdy být nemůže, když princip demokracie začíná a končí prosazováním potřeb vládnoucí elity.

Menšina, "elita", co ovšem elitou není. Jen si to myslí, že jí je a že jí vše projde. Z psychiatrického hlediska se jedná o deviantní úchylku. Tato "elita" má zájem pouze na tom, aby je většina zvolila a dala jí do rukou moc, aby se mohla podílet na ovládání ekonomiky a ekonomikou na ovládání většiny, kterou a nakonec využije pro své potřeby a záměry. 

To vše se děje v okamžiku, kdy oné "elitě" schází finance, které si neprávem přisvojila a následně vydrancovala i zdroje, jež jsou bohatstvím většiny, tedy národa. Nejen, že si přisvojila zisk z těchto pochybných činností. Ještě bez skrupulí využije a použije většinu k tomu, aby jí "zacelila" finanční rány, které sama většině svojí laxností a korupčním jednáním při správě jí svěřeného veřejného majetku způsobila. 

To stejné se dnes děje na Ukrajině. Ve svobodných volbách zvolená vláda je decimovaná podporovanou bojůvkou, co si neprávem říká opozice a co s opozicí nemá nic společného. Je to někdo třetí, kdo rozdmýchává nevraživost v Ukrajinském národě proti právem a ze svobodných voleb vzešlé. A kde se dva perou - alespoň to tak na první pohled vypadá - , ten třetí se směje. To praví stará moudrost našich předků. 

Této bojůvce, podporované západem (EU a USA) je jedno, jak to s Ukrajinou dopadne. Oni dnes dostanou zaplaceno za to, že Ukrajinu přivedou na pokraj zániku a nepřemýšlí nad tím, co bude s Ukrajinou zítra stejně tak, jako je to s dnešním Českem. Dostanou zaplaceno za to, že EU pyšně přijde a zatáhne Ukrajinu do dluhové pasti, jak to udělala se všemi postkomunistickými zeměmi Evropy. A USA se svojí dravostí a deformovaným pohledem na svět, vysají Ukrajině její zdroje jako klíště. 

A tak se opět vracím k původní otázce: "Co bychom dělali MY na místě Ruska, kdyby se Nám taková škodná přiblížila na Náš pozemek? Dívali bychom se jak nám jej plundruje a devastuje? Nechali bychom si i dnes již potřetí (poprvé 38´Mnichov a podruhé " Sametová Praha 89´") zavléci do dvora místo kvality NEkvalitu? Dovolili bychom to dnes ještě jednou? Na otázky si odpovězme sami a použijme svůj rozum a ne rozum, co nám vnucují nekorektní sdělovací prostředky poplatné tomu, kdo zaplatí více.

A snad na závěr. Ať je Janukovič jaký chce. Jednou byl zvolen v demokratických volbách. Nehodlám se jej zastávat, protože nikdo z nás - a to ani já sám - není a asi nikdy ani dokonalý nebude. Volby jsou jednou volby. A v demokratické společnosti, má-li se honosit názvem DEMOKRATICKÁ, je tato volba tabu a nikdo vč. poslanců České republiky, EU, Polska či USA nemá právo tuto volbu většiny zpochybňovat a zpochybnit! A to nikde i kdyby se nám tato volba sebevíce nelíbila a my s ní ze srdce nesouhlasili. A uvědomme si i to, že většina je 50,0000000000000001% populace! A to je nutné si uvědomit. Již jeden člověk může tvořit většinu a pak zbylá menšina může mít zaděláno na celkem velký malér poroto, že se k moci může dostat antisociální osobnost anebo osobnosti, co nakonec zlikvidují národ a potažmo tuto nádhernou planetu jen proto, aby dosáhli svých pokřivených cílů, jak se dnes běžně děje.

I v EU jsou volbou většiny zvoleni zástupci jednotlivých států do parlamentu EU. Jak by se EU asi líbilo, kdy jim Rusko anebo Česko či Polsko začalo podkuřovat a začalo jim na jejich vlastní území posílat "bojovníky "za svobodu, jak se to děje na Ukrajině a dělo v Egyptě, Sýrii, Libyi a pod. Nechala by si to EU líbit? A nechaly by si to USA líbit. Zde pak zazní rozhodné NE. 
Tak proč západ chce po Rusku, aby se choval jinak a nehájil své vlastní zájmy na úkor zájmů jiných? Kdo z nás se chová jinak? 
NIKDO! 

A tak pokud chceme kohokoliv odsuzovat, zameťme si před vlastním prahem a neplivejme na práh našeho souseda, jak je to dnes všeobecně běžné a je to nazýváno jako DEMOKRACIE.

Všem přeji hezký den a příjemné zametáni před vlastním prahem. Všichni máme toho dosti na zametání. A tak si vyhrňme rukávy a dejme se do zametání s chutí a radostí. Vše, co se jeví jako špatné, nakonec bude dobré a prospěšné nejen pro jednotlivce, jak tomu dnes je, ale pro nás, pro všechny.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#1 Jiří Žák 2014-03-03 16:42
Článek je výborný, protože konečně adresně pojmenovává pravdu. Trošku zaskřípal " pozemkový příměr ". Určitě bych ho nahradil přirovnáním o ohrožení. A Rusko se právem musí cítit ohrožené.
Spojené státy se cítí být ohrožené na celém světě. Od Balkánu ( Kosovo ), přes Filipíny, Haiti, Guineu, Vietnam, Venezuelu, Bolívii, Kubu, Gruzii, Irák, Irán, Lybii, Egypt, Sýrii až po Ukrajinu. Je toho ještě málo? A všechno začalo útokem na indiány 1622 v Jamestownu. Do roku 1900 jich američtí " humanisté " zavraždili kolem 100 mil. Kam se hrabe Hitler.
" Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím, že Bůh je spravedlivý ." ( Thomas Jefferson )
A výstižně popsal americký styl jeden z největších amerických buddhistů A. Watts: " Buďte raději demokraty,
nebo vás postřílíme! "
Závěrem jen dodávám. Pokud by zloděj vstoupil do mé domácnosti, sáhnu po své kataně. Zkorumpovanou policii bych určitě nevolal!
Hezký den!

Facebook komentáře