Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zastavme kolotoč násilí / Stop the Cycle of Violence – Shromáždění k uctění památky všech obětí v Palestině-Izraeli, Praha v neděli 15.10. v 16:00, Václavské náměstí

Iniciativa Ne naším jménem! – za spravedlivý mír na Blízkém východě oznámila na neděli 15. 10. demonstraci pod heslem „Zastavme kolotoč násilí – End the Cycle of Violence“. Demonstrace proběhne na Václavském náměstí v Praze od 16 do 18 hodin.

 

  • zastavme-kolotoc-nasili-stop-the-cycle-of-violence-shromazdeni-k-ucteni-pamatky-vsech-obeti-v-palestine-izraeli-praha-v-nedeli-15-10-v-16-00-vaclavske-namesti

Shromáždění uctí památku všech obětí v Izraeli-Palestině bez rozdílu původu, obětí, z nichž převážnou většinu tvoří neozbrojení civilisté – ženy, děti, muži, staří lidé. Podle statistik známých k dnešnímu dni zemřelo při bezprecedentních útocích bojovníků Hamásu přes 1300 lidí. V pásmu Gazy zabilo rovněž bezprecedentní izraelské bombardování 1500 lidí, z toho 500 dětí, a smrtonosné útoky nepřetržitě pokračují. Násilí přitom nezačalo před týdnem – každý rok zbytečně umírají lidé, většinou Palestinci žijící pod okupací nebo v neúnosných podmínkách izraelské blokády.

Nikdo z těchto lidí se nenarodil proto, aby takto zemřel. Soucítíme s nevinnými oběťmi na obou stranách a s bolestí jejich blízkých.

Jsme přesvědčení, že kolektivní trestání Palestinců v Gaze není cestou ven ze spirály strašlivého násilí. Cílem by dnes mělo být uzavření oboustranného příměří, okamžité propuštění zajatců a následné otevření cesty ke spravedlivému uspořádání mezi oběma národy, kdy všichni lidé žijící na území Palestiny-Izraele dosáhnou svobody, rovnosti, důstojnosti a nezadatelných lidských práv.

Žádáme, aby bylo neprodleně zastaveno bombardování Gazy a aby česká vláda nepodporovala Izrael v odvetných útocích, které budou stát jen další tisíce zmařených životů a destrukci země.

Chceme také jasně vystoupit proti dehumanizaci a degradaci Palestinců a veškerým projevům nenávisti, které na ně v těchto dnech směřují a jichž jsme svědky v českém veřejném prostoru.

Přijďme vyjádřit solidaritu všem obětem i své přesvědčení, že násilí není řešením – a že Palestinci si tak jako Izraelci a jako všichni lidé zaslouží žít jako svobodní a plnoprávní lidé ve své zemi.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#5 Jakub Baševi 2023-10-15 18:18
Bůh tomu tak chtěl a dopustil to všechno. Joba také zkušoval a usmrtil mu nejdražší děti. Pak mu vše vynahradil a Job byl šťastný. Když uzná za vhodné, tak svou mocí dá všechno zase do takového stavu, že všem vše vynahradí. A nechte vládu jednat. Jsou přece v moci postavení od samého Boha.
Citovat
#4 Skeletor 2023-10-15 17:37
Doma bordel,že se už není kam podívat, holt to asi za Čechy uklidí někdo jiný. Ale pred KoZou jsme hrdinové že? U normálního zbytku světa to dojem neudělá.Bohužel , česko už moc dobré renomé nemá.
Citovat
#3 Přemysl Javornický 2023-10-15 16:41
Zdravím Mirku, OSN řídí tak jako WHO deep state USA, tak se nedivte. Proto RF volá po zásadní reformě těchto institucí.
Citovat
#2 Přemysl Javornický 2023-10-15 16:39
Podporuji.
Citovat
#1 miroslav petr 2023-10-15 13:53
co proti tomuto masakru dělá OSN? Proč vůbec bylo založeno???
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře