Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vlast nedáme! Národní demokracie obměnila vedení, ale zůstává svá

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Národní demokraté se ve středu 28. října 2015, v den státního svátku u příležitosti vzniku samostatného československého státu, sešli na svém III. celorepublikovém sněmu, který se konal v Praze-Holešovicích.

V dopolední části, otevřené pro veřejnost, zazněly projevy předsedy strany Adama B. Bartoše, dstupujícího místopředsedy Ladislava Zemánka, členky předsednictva Aleny Drvotové a později dovolených členů vedení Luka Belsona (jeho profil zde) a Františka Němce (jeho profil zde). O domobraně promluvil předseda armádní komise František Krejča.

  • vlast-nedame-narodni-demokracie-obmenila-vedeni-ale-zustava-sva

 

„Tváří v tvář nepřátelské invazi, která je jen vrcholkem ledovce zvráceného systému, ve kterém jsme polapeni, jsme ochotni a připraveni bojovat i se zbraní v ruce. I proto jsme zvolili za ústřední heslo našeho sněmu jasný vzkaz ´Vlast nedáme!´. Je to vzkaz nejen hordám vetřelců, ale především vzkaz vlastizrádné páté koloně uvnitř této země, vzkaz nadnárodním elitám. Ale i vzkaz řadovým občanům – v duchu hesla ´jsme s vámi, buďte s námi´,“ uvedl předseda ND Adam B. Bartoš.

Ten také odmítl jakékoli spojování strany s osobou bývalého prezidenta Václava Klause a varoval před snahami zjemňovat rétoriku za účelem snadnější spolupráce s dalšími stranami. „Podporu Václava Klause jsme nikdy neměli, o přízeň Václava Klause jsme nikdy nestáli a dost dobře se bez ní obejdeme, protože Václav Klaus je pro nás (i pro většinu společnosti) mužem minulosti. Jdeme vlastní cestou,“ dodal.

Osobně národní demokraty pozdravili zástupci dalších partnerských stran sdružených v Národním kongresu – předseda ČHNJ a čestný člen ND Jan Skácel, předseda Národní prosperity Zbyněk Štěpán, místopředseda Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska Roman Sláma a předseda ČSNS 2005 Karel Janko.

Zdravici ze zahraničí zaslal Národní demokracii předseda její partnerské Srbské radikální strany Vojislav Šešelj.

Na poslední chvíli se z pracovních důvodů omluvil podplukovník v.z. a velitel Československých vojáků v záloze MUDr. Marek Obrtel, který ale sněmu ND poslal upřímný dopis.

Zazněly také zdravice místopředsedy o.s. Přátelé Srbů na Kosovu Karla Hyky a ředitele Českomoravského slovanského svazu Petra Synka.

V odpolední pracovní části potvrdil sněm Národní demokracie změny ve vedení strany. To bude v následujících třech letech pracovat ve složení:

Adam B. Bartoš, předseda

Luke Belson, místopředseda

Alena Drvotová, členka předsednictva

Zdeněk Dýčka, člen předsednictva

František Němec, člen předsednictva

Předseda ND poděkoval odcházejícím členům vedení za jejich dosavadní spolupráci. Sněm následně změnil stanovy, aby umožnil vznik tzv. Kontrolní rady, která převzala kompetence rozhodčí a revizní komise a v krizových momentech může zabránit případným pokusům o změnu směřování strany. Šestičlennou kontrolní radu bude tvořit Ladislav Zemánek, David Hibsch, Bohumil Šourek, Vít Skalský, Ivan Cícha a František Krejča.

„Národní demokracie tak má silné a pracovité vedení s jasně rozdělenými kompetencemi. Vytvořila také vnitrostranické mechanismy, které mají udržet původní směřování Národní demokracie. Strana je tak po včerejším sněmu silnější, jednotnější a pojistila se proti případné budoucí infiltraci,“ řekl k tomu předseda Adam B. Bartoš.

Po skončení sněmu se národní demokraté přesunuli do centra Prahy, kde se z náměstí Jana Palacha vydali pomalým krokem na náměstí Republiky. V závěru netradičního pochodu, který byl spíše vzpomínkovou vycházkou se zástavami jednotlivých místních organizací ND a s mnoha českými vlajkami, byly před Obecním domem položeny květiny k pamětní desce odkazující na události 28. října 1918 a proneseny projevy předsedy ND Adama B. Bartoše a předsedy Slovanského výboru ČR Jana Mináře. Vzpomínkovou akci moderoval předseda ČHNJ a čestný člen Národní demokracie Jan Skácel.

Viz http://narodnidemokracie.cz/vlast-nedame-narodni-demokracie-obmenila-vedeni-ale-zustava-sva/

Facebook komentáře