Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Viganò – Papa subito

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Dne 25. 8. 2018 bývalý papežský nuncius v USA (2011-2016), arcib. Carlo Maria Viganò (77) vyzval papeže Františka k rezignaci. Důvodem je spoluvina na morálních zločinech kard. McCarricka proti mladým lidem. Arcibiskup Viganò učinil tuto odvážnou výzvu k dobru církve. Riskoval tím i život. V 11stránkovém dokumentu odhalil homosexuální lobby na nejvyšších místech v církvi. K rezignaci vyzval veřejně nejen Františka, ale i všechny církevní preláty, kteří se dopouštěli morálních zločinů, anebo je kryli.

  • vigan-papa-subito

 

„Problém zneužívání kléru nemůže být vyřešen pouhým propuštěním některých biskupů, a tím méně nějakými byrokratickými předpisy. Centrum problému je v homosexuálních sítích, které musejí být vykořeněny. ... Je třeba vyhlásit období obrácení a kajícnosti,“ napsal Vigano.

Je třeba vědět, že za tento hrdinský krok k dobru církve bude arcibiskup vystaven mimořádně velkému psychologickému tlaku. Jeho život může být ohrožen podobně, jako jeho dvou odvážných předchůdců, apoštolských nunciů v USA.

Byzantský katolický patriarchát tímto vybízí celý katolický svět, a zvláště katolíky USA a Itálie, aby v této kritické chvíli morálně podpořili tohoto osvědčeného Božího služebníka. Patriarchát zároveň předkládá návrh, aby arcib. Viganò převzal papežský úřad, který byl hrubě dehonestován Františkem a kardinály, tvořícími s ním jednotu ve zločinech a v apostazi. Církev dnes potřebuje morální a věroučnou obnovu.

Je zřejmé, že nového papeže nemohou volit morálně a věroučně diskvalifikovaní kardinálové. Podobně, jako byl zvolen věřícím lidem za biskupa osvědčený muž Augustin, tak ať je dnes zvolen i nový papež. Věřící lid ať se masově shromáždí ve Vatikánu a za papeže vyhlásí osvědčeného a odvážného arcibiskupa Vigana. Zároveň ať okamžitě vyžene z Vatikánu zločince a okupanta. V této mimořádné situaci platí: Bůh to chce! Vigano – Papa subito!

 

+ Eliáš

Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu

+ Metoděj OSBMr                 + Timotej OSBMr

Biskupové sekretáři

Praha, 31. 8. 2018

 

Facebook komentáře