Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Venezuela volá o pomoc a Světová rada míru reaguje: USA jsou pro Venezuelu hrozbou.

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Asociace Vojáci proti válce a České mírové fórum obdržely žádost Světové rady míru o vyjádření podpory legálně zvolenému vedení země, v čele s prezidentem Nicolásem Maduro, a tuto žádost podpořily. Světová rada míru odmítá praxi USA - vměšovat se do vnitřních záležitostí jiného státu a dosáhnout změny režimu.

USA mají v blízkém okolí Venezuely13 vojenských základen a utrácejí miliardy dolarů ročně na financování americké Agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) a National Endowment for demokracie (NED), skrze něž podporují a sponzorují destabilizaci demokratických a ústavních vlád Latinské Ameriky.

Skupiny takzvané opoziční venezuelské pravice, podporované USA, provádí kriminální činnost a snaží se o převrat. Podporují násilí včetně atentátů, ekonomické sabotáže a mediální manipulace za účelem připravit veřejné mínění na cizí zásah.

  • venezuela-vola-o-pomoc-a-svetova-rada-miru-reaguje-usa-jsou-pro-venezuelu-hrozbou

 

SRM odsuzuje tyto provokativní akce, která mají propuknout v plné šíři dnes, 1. září, pod názvem: "Taking of Caracas".

Je zřejmé, že opozice je podporována Spojenými státy. USA mají ve Venezuele dlouhodobě své strategické zájmy. Těmto ekonomickým zájmům ale bohužel stojí dlouhodobě v cestě úsilí předcházejícího i současného prezidenta. Jde o důsledné pokračování a prosazování tzv. „bolívarských“ tradic, tedy snah o vymanění se států Jižní Ameriky ze závislosti na USA.

Barack Obama pronesl před rokem slova, že Venezuela představuje mimořádnou hrozbu pro národní bezpečnost a zahraniční politiku Spojených států. Avšak Světová rada míru konstatuje, že Spojené státy představují hrozbu pro Venezuelu a její lid.

Praha 1.9.2016

Jiří Bureš, Asociace Vojáci proti válce

Vladimíra Vítová, České mírové fórum

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 Jaroslav Martínek 2016-09-02 23:26
Dokud nebudou SSA smeteny z povrchu matičky Země, nebude na Zemi klid a mír ! SSA jsou nebezpečím pro celou planetu.
#1 damirr@volny.cz 2016-09-02 08:58
USA představují hrozbu nejen pro Venezuelu, ale pro celý svět.

Facebook komentáře