Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ukrajinští pacienti - stále jsme bez odpovědí na naše otázky

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Naše redakce se obrátila na Ministerstva Vnitra, Zahraničí a Zdravotnictví s řadou otázek k léčbě pacientů z Ukrajiny. Na základě výběru pacientů byla oslovena i organizace Člověk v tísni. První dotaz se datuje ke dni 28.2.2014 ...dodnes jsme bez odpovědí... Jediné co víme, že policistům ošetření nabídnuto nebude (popáleninová centra atp.)

  • ukrajinsti-pacienti-stale-jsme-bez-odpovedi-na-nase-otazky

 

Znění otázek a e-mailů:

Dobrý den,
rád bych se informoval (otázky na zástupce Člověka v tísni stále nemáme odpovězené...) ohledně pacientů z Ukrajiny, vesměs postřelených při střetech s policií....

1) jak probíhal výběr pacientů a kdo jej vedl
2) byl brán v potaz původ pacientů (aktivně bojující, ozbrojení, náhodné zásahy...)
3) měl některý z pacientů při oštření a příjmu na Ukrajině ochranné prostředky – vesta, helma...?
4) trestný rejstřík pacientů

Dále by mne zajímalo, kolik pacientů v ČR resp. Praze musí na zákroky počkat déle díky obsazenosti lůžek a též Vaše vyjádření k tomuto:

Jak nedávno uvedla MF Dnes: Záchranáři denně bojují o život pacientů. Jenže, i když se jim ho podaří zachránit, musí řešit další starosti. Nemocnice totiž od nich odmítají pacienta přebrat a oni s ním pak až několik hodin krouží v sanitce po nemocnicích. List popisuje případ, kdy záchranáři resuscitovali třiadvacetiletého mladíka. Od záchranářů ho odmítlo přebrat hned několik nemocnic. Dispečerka nejdříve podle Mf Dnes volala do IKEMu, následně do Thomayerovy nemocnice a Všeobecné fakultní nemocnice. Všude slyšela odmítnutí. Pacienta převzali až na Vinohradech. To ale nebyl jediný podobný případ, ve stejný den více než tři nemocnice odmítly další dva akutní případy! Smutné je i to, že záchranáři se s jedním či dvěma odmítnutími už smířili a ani je už příliš neřeší.

Ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz se Mladé frontě Dnes svěřil, že během dvou týdnů v březnu už nemocnice odmítlo 20 pacientů! Některé dokonce přímo před bránou nemocnice. Přitom někteří z nich byli v přímém ohrožení života, sanitka vozila po Praze například přiotrávenou ženu či muže s mrtvicí a podezřením na krvácení do mozku!

Chápeme tedy dobře, že i přes trvalé potíže s příjmem pacientů máme dostatek lůžek k poskytnutí pomoci zahraničním pacientům???

Dle našich informací je stav na záchrance s příjmem pacientů prakticky stále stejný....

Související články k tomuto tématu naleznete níže...

Redakce PN

zdroj:http://www.policejninoviny.cz/ukrajinsti-pacienti-stale-jsme-bez-odpovedi-na-nase-otazky.html

Facebook komentáře