Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Třetí Prohlášení Českého mírového fóra k situaci v Sýrii

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Adresováno občanům ČR, ústavním zástupcům, vládě a prezidentovi republiky

My, členové ČMF, se obáváme, že světový mír je v akutním ohrožení. Jak se k tomu postaví Česká republika? Podpora skutečného mírového procesu je mezinárodním úkolem ČR. Vyzýváme českou vládu k následujícím krokům:

  • treti-prohlaseni-ceskeho-miroveho-fora-k-situaci-v-syrii

 

* V rámci EU a NATO se postavit zcela jednoznačně a srozumitelně proti džihádistickému válečnému hazardu. I přes nejnovější prohlášení tureckého ministra obrany, který intervenci vyloučil, není hrozba velkého vojenského konfliktu zažehnaná.

* V rámci EU iniciovat transparentní vyúčtování miliard, které Turecku darovala Evropská unie. Požadovat důkazy, že slouží k zastavení masové migrace a ne k financování boje proti Kurdům či syrského džihádu.

* Vyjádřit politickou podporu všem demokratickým silám v Turecku a požadovat okamžité zastavení jejich perzekucí.

* V rámci OSN se zasadit za okamžité ukončení saudskoarabské intervence v Jemenu a iniciovat celoevropský zákaz prodeje zbraní golfským feudálům.

* Objasnit občanům státu, který zastupuje, jaká je role kancléřky SRN Merkelové v rámci EU a na půdě mezinárodní diplomacie. Nikoliv vrcholné orgány Unie, ale spolková kancléřka rozhoduje o tzv. evropských záležitostech. Kdo ji k tomu dal mandát? Máme Evropskou nebo Německou unii?

Pokračuje úspěšný postup letectva Ruské federace a Syrské armády proti IS. V reakci na tento vývoj vyhrožují Turecko a Saudská Arábie vojenskou intervencí v Sýrii. Vzhledem k historické zkušenosti, že šílenci jsou nejnebezpečnější, když se nacházejí v úzkých, nelze vyloučit reálný plán zatáhnout do konfliktu USA a NATO.

1. Turecko i Saudská Arábie vedou agresivní politiku a podporují ty síly, proti kterým Západ údajně bojuje. Větší politická schizofrenie snad ani není možná.

2. Turecko se vydalo na cestu k sunnitsko-islamistické diktatuře. Podpora terorismu v Sýrii, válka proti Kurdům a fyzická likvidace opozice je vládami západních států ignorována a naopak jako odměnu za aktivní podporu islamistických milicí v Sýrii a za spoluvinu na masové migraci dostává Ankara miliardy eur a NATO posiluje v regionu. Existuje dvojí možné vysvětlení. Buď se EU zbláznila, nebo zcela abdikovala na veškeré evropské hodnoty.

3. O stavu lidských práv v Saudské Arábii není zapotřebí psát. Tato fanatická diktatura potírá nejbrutálnějším způsobem všechny hodnoty, na kterých kdy stála osvícenská Evropa. Zároveň vede krvavou válku v Jemenu, o kterou se však EU a NATO vůbec nezajímá.

V Praze dne 16. 02. 2016 Petr Schnur, Vladimíra Vítová, Ivan Muller

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Bus Bělojar 2016-02-18 15:26
Výborně. Jen k Pavlu Benešovi-další stádní průměr,chycený v mediální kampani,který absolutně nerozumí hře,která se ve světě hraje. Rusové míří přesně,nejsou to vrazi civilistů jako USA,takže není co přiznávat. Ovšem někdo se bude muset brzy přiznat a svět se bude divit-viz letadlo nad Ukrajinou,další nad Sinají,potom Merkel(smlouva vůči USA,kterou plní do puntíku,jak by vzorná němka měla),Lybie,Sýr ie,ojojoj toho bude k přiznání....

Facebook komentáře