Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tiskové prohlášení Hnutí za přímou demokracii

  • hzpd
Hnutí za přímou demokracii považuje odstoupení současné vlády za nutné v zájmu většiny občanů této země. Jestliže nejsou schopni podat demisi sami, musí k ní být donuceni masovým protestním vystoupením občanů.

Proto se Hnutí za přímou demokracii zúčastní demonstrace 21.4 v Praze s vlastními petičními stolky a peticí za uzákonění radikální verze zákona o obecném referendu http://www.hzpd.cz/podporte-svoje-prava/ .

Míra rozkrádání, korupce a nemorálnosti za vlády současné vládnoucí koalice i v této koalici samotné již překročila všechny meze. Od roku 1989 ještě nebyla naše země v tak hluboké morální a politické krizi. Ještě nikdy v této době nevládla naší zemi vláda, která by vyvolala svým jednání vůči sobě takový odpor a takovou míru znechucení.

Vyslovujeme silné podezření, že vládnoucí politikové a na ně napojení novináři se snaží odvrátit hněv právem rozhořčených občanů od zdiskreditovaného systému zastupitelské demokracie a dát mu rasistický rozměr.

Každý občan naší země, který si chce zachovat alespoň trochu sebeúcty, musí požadovat demisi takové vlády a předčasné volby.

Ale v žádném případě nejsme tak naivní, abychom slepě věřili opozičním stranám. Že se ČSSD i KSČM snaží ovládnout občanské iniciativy a využít je pro získání hlasů v příštích volbách je v těchto inciativách velmi jasně patrné.

Jejich vítězství ve volbách není tím, o co nám jde. Nepotřebujeme vyměnit jedny vládnoucí politiky za jiné.

Chceme skutečnou demokracii, skutečnou svobodu. Proto je naším cílem změna systému. Nejen politického, ale i ekonomického.

Tento cíl není možné dosáhnout bez sebevědomých a aktivních lidi, kteří věří, že společně mohou změnit tuto společnost k lepšímu.

Pád vlády v důsledku masového protestu lidí v ulicích by výrazně přispěl k nárůstu takového občanského sebevědomí.

Proto tuto aktivitu podporujeme.

Ale, je naším posláním a povinností, abychom ukazovali dále. Co dál po pádu vlády, po případných předčasných volbách?

Musíme dosáhnout změny systému a zavedení přímé demokracie. Ale to je možné jen, když budou tyto myšlenku podporovat statisíce lidí. Proto budeme v sobotu v Praze. Budeme tam proto, abychom občanům ukázali, že jiný svět je možný a že je to svět spočívající na přímé a ekonomické demokracii.

Již dost bylo zneužívání tohoto státu mocenskými a politickými elitami, které z něj bohatnou zatím, co rostoucí počet občanů se ocitá v podmínkách sociální nouze.

Případ Řecka je varováním. Občané nepřivedli Řecko ke krachu, to udělaly právě tyto ekonomické a politické elity.

Příklad Islandu je naší inspirací. Špatná vláda musí odejít!

Občané nesmějí tuto šanci promarnit. Ale také se nesmíme nechat zneužít opozičními stranami k roli „užitečných idiotů", po jejichž zádech se budou šplhat k moci.

Proto tam musíme být a musíme si být dobře vědomi, co je naším cílem – přímá a ekonomická demokracie! Čím nás tam bude více, tím budeme k tomuto cíli blíže.

Dr. Milan Valach

Mluvčí Hnutí za přímou demokracii

www.hzpd.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře