Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Stížnost na ČT - na pořad Máte slovo M. Jílkové

Dobrý den,

podávám tímto stížnost na ČT - na pořad Máte slovo Míši Jílkové. Dne 11. září 2014 jsem byla v publiku ve studiu a ke konci pořadu, když se diskutovalo o možné souvislosti autismu s vakcinací, tak jsem se zeptala MUDr. Weinreba, který tam mával dánskou studií "vyvracející souvislost autismu s vakcinací", zda tuto studii nepodepsal defraudant Poul Thorsen, který podepsal více než 20 podobných studií, a kterému hrozilo v USA za zpronevěru milionů dolarů z fondů na výzkum až 260 let vězení.

  • stiznost-na-ct-na-porad-mate-slovo-m-jilkove

MUDr. Weinreb mi odpověděl, že Thorsen studii nepodepsal, M. Jílková mi to zopakovala a můj vstup ukončila. Ihned po skončení přímého přenosu jsem za MUDr. Weirebem zašla /je to i vidět na závěrečném záběru/, chtěla jsem mu ještě něco sdělit, a vzít si jeho mailovou adresu, abych mu mohla zaslat některé informace k tématu.

http://www.ceskatelevize.cz/…/214411030520025-mate-slovo-s-…

MUDr. Weinreb mi studii o které mluvil přitom věnoval, a na první stranu mi napsal svou mailovou adresu. Po cestě domů jsem se na studii podívala, a všimla jsem si, že (kromě dalších 7 autorů) je pod ní Poul Thorsen podepsán (studie vyšla v The New England Journal of Medicine November 7, 2002).

Napsala jsem tedy mail p. doktorovi Weinrebovi, ten na něj ovšem dodnes nijak nereagoval, a do redalce pořadu Máte slovo jsem napsala co se stalo, přiložila odkaz na naskenovanou studii a zeptala se, jak se taková věc řeší - zda divákům M. Jílková sdělí, že byli dezinformováni.

Přišla mi tato stručná odpověď :

Dne 19. září 2014 8:14 Máte slovo <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>; napsal(a):

Dobrý den paní inženýrko,

děkujeme za upozornění, v tuto chvíli Vám nedokážu říci, jak toto budeme řešit,ale rozhodně Vaši připomínku přetlumočím realizačnímu týmu.

Děkuji, s pozdravem
Kateřina Dušková

----------------------

Dne 8. října jsem oslovila redakci znovu, V mailu jsem napsala, že bych se nerada obracela se stížností na Radu ČT a RRTV, Žádnou odpověď jsem však nedostala.

Žádám vás tedy, abyste řešili mou stížnost. Žádám, aby divákům bylo v pořadu Máte slovo oznámeno, že došlo k pochybení a aby zaznělo jasně o jaké pochybení šlo. Aby to bylo sděleno nejlépe během přímého přenosu jiného dílu - tedy v době, kdy bude podobná sledovanost, jako byla v původním pořadu 11.9.2014.

V současné době se bude projednávat novela zákona o očkování a tato dezinformace by měla být uvedena na pravou míru.

Navrhovala jsem redakci z mého pohledu vhodné řešení - věnovat jeden z dílů pořadu nejen důkladnější diskusi na téma autismus a vakcinace (s tím, že by byla pozvána prof. A. Strunecká, která s Dr. Blaylockem spolupracovala na výzkumu, a MUDr. L. Eleková, která úspěšně léčí autisty), ale tématu závažných pochybení farmaceutického průmyslu v širším pojetí.

(Poznámka: V roce 2012 jsem nejen ČT, ale i Radě ČT zaslala mailem informace o pochybení firmy Baxter, které mohlo mít nedozírné následky nejen pro občany ČR, ale celý svět. ČT ode mne o této kauze i o pochybení naší tehdejší vlády dostala informace, ale dosud je nezveřejnila.Později byl na můj podnět dokonce případ prošetřován - bývalá vláda M. Topolánka totiž ve zvláštním režimu a bez výběrového řízení jednala se zástupci firmy Baxter o odběru až 20 milionů vakcín na prasečí chřipku právě v době, kdy tato firma byla rakouskou kriminálkou šetřena pro možný pokus o genocidu.)

Téma nárůstu počtu vakcín a souvislost s extrémním nárůstem výskytu autismu /z 1: 10 000 případů v r. 1980 k současnému poměru 1: 50/ je stále aktuální. Vzrůstá tlak veřejnosti na to, aby se zveřejnily výzkumy kritiků masivní vakcinace a případů postižených dětí vedlejšími účinky vakcín.

Případ defraudanta Poula Thorsena a zpochybněná věrohodnost studií, které pro CDC prováděl, byl projednáván i na půdě amerického Kongresu, v té souvislosti dotazována ředitelka CDC (Centre of Disease Control) (odkaz na videozáznam jsem jak redakci tak MUDr. Weinrebovi zaslala. Domnívám se, že o tom v ČT nebyla zveřejněna informace žádná.

Takové informace bývají publikovány spíše v alternativních médiích.

Věřím, že mi napomůžete k nápravě a má stížnost bude vhodným způsobem vyřešena.

Fotokopie první strany studie se jménem Poula Thorsena je v příloze.

Podrobnější informace - korespondence s redakcí Máte slovo a text mailu, který jsem zaslala MUDr. Weinrebovi viz níže

S pozdravem

ing. Jana Karásková

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře