Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Soud zamítl žádost Nečasové o stažení její podobizny z pirátského autobusu

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Praha, 3. října 2017 – Soud prvního stupně kompletně zamítl žádost Jany Nečasové (dříve Nagyové) o stažení její podobizny z pirátského vězeňského autobusu. Potvrdil tak rozhodnutí odvolacího soudu, který rozhodl, že kritika Jany Nečasové ze strany Pirátů ve formě karikatury je přípustná a přiměřená. Tvrzení Nečasové nejsou podle soudu ničím podložená a proto je nelze akceptovat.

  • soud-zamitl-zadost-necasove-o-stazeni-jeji-podobizny-z-piratskeho-autobusu

Vyjádření soudu:

“Slogan "Kauza Nagyová a zneužití rozvědky" a původní příjmení žalobkyně "Nagyová" lze využít v rámci politické kampaně a při vymezení se žalovaného vůči jiným politickým subjektům a kauzám. Slogan je pak pouze skutkovým tvrzením, nikoliv hodnotícím soudem, přičemž není nijak expresivní či dokonce vulgární. Užitím původního příjmení žalobkyně "Nagyová" na speciálním vězeňském autobuse nedochází k ohrožení jejího života, zdraví či vážnosti, a to i s ohledem na skutečnost, že žalobkyně je osobou veřejného zájmu, která je povinna snášet důsledky vyvozené z její politické odpovědnosti a akceptovat větší míru kritiky.”
 
Lídr Pirátů Ivan Bartoš k celé věci říká: "Děkujeme nejaktivnější dobrovolnici pirátské kampaně paní Nečasové za podporu a pomoc. Jsem rád, že překročila svůj stín a podpořila liberální protikorupční stranu na cestě do Sněmovny, její žaloba nám pomohla v kampani, přestože účelem autobusu nebylo žaloby vyprovokovat. Soudu děkuji za potvrzení, že svoboda slova a možnost dělat si legraci z politiků formou karikatury v naší zemi platí. Náš autobus upozorňuje na to, že v české politice se stále drží lidé s problematickou minulostí a na to, že vymahatelnost práva se v naší zemi musí zlepšit." 
 

 

 

-- 

Karolína Sadílková
Kontaktní osoba pro novináře
 
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank" rel="noopener">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Direct: +420776505557 
 

Facebook komentáře