Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Současný systém je prý NEJLEPŠÍ ... co kdy byl

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • demokracie-zadek-x
Nedávno jsem od jakéhosi Krad.ouska už asi potisící slyšel cint, že demokracie je jediný možný systém a nejlepší ze všech, které kdy byly vymyšleny, a tedy jej nelze jakkoliv měnit a jakýkoliv útok proti demokracii tak, jak ji známe, je zlo srovnatelné s tím, co dělal Hitler.

Že tento náš přední politik tvrdil něco, co nemá historicky podložené, že to byl malíř pokojů, mne nechává vcelku klidným, na lži a demagogie jsem od současných elit zvyklý, rok co rok při oslavách sametové revoluce žasnu, jak čím dál tím méně poznávám to, co jsem zažil. Spíše mne překvapilo dogma, které si v ničem nezadá s komunisty, kteří se také tvrdě stavěli proti revizionistům a oportunistům s tím, že tvrdili, že jakýkoliv systémový zásah či změna stávající systém zničí. A měli pravdu, jak se ukázalo.

Bez pjerestrojky by tu byli komunisté dodnes, ale na rozdíl od dnešních převlečených komunistů a jejich dětí by se museli chovat k pracujícím slušně. Vtipné je, že pak by se konkurující západ musel chovat k ovečkám mnohem lépe než dnes, kdy jej nic neohrožuje. Není vám náhodou divné, že čirou náhodou nebyly žádné velké ekonomické krize v době existence dvou bloků a že se extrémně utužuje ze všech stran až dnes ?

Občas jen tak z nadšení někde nadhodím přednášku na téma, které se po pádu socialismu hojně propíralo, jak komunisté 40 let žili na dluh a tedy se logicky nemůžeme mít tak dobře jako na západě a je potřeba začít tvrdě pracovat a nejpozději do 20 let západ v životní úrovni dohoníme. Nyní po 20 letech budování kapitalismu jaksi ztrácí tento propagandistický cint jakýkoliv smysl, také je najednou ticho po pěšině.

Každá další vláda, každý další starosta obce, každý volený politik se zmohl jen na to, aby privatizoval – rozuměj prodal to, co mu odkázali jeho předci a za vydělané peníze dělal pár let líbivou politiku a po mě potopa. Dělali to úplně všichni nejvyššími počínaje a těmi nejnižšími státními institucemi konče. Je to o to pikantnější, že majetky a výhody a byty atd. vždy získávali jejich kámoši. Nemohu nevzpomenout na naše maloměsto a děti porevolučních zastupitelů, které dostaly všechny státní byty a pak je zprivatizovaly a každé děcko (obvykle bývalého komunistického) funkcionáře ušetřilo minimálně milión. Ale to je jen tom, o čem člověk ví a nepochybuji, že 98 % fakt vůbec nikdo z nezúčastněných netuší.

Takže to, co ekonomicky přišlo teď, je jen odložená smrt a podle mne je to všechno součást projektu tuneldědka, který si to spočítal tak, aby mu to vyšlo přesně, aby si nahrabal, ukojil napoleonskej komplex a ještě slavnej a uznávanej umřel a po smrti byl pak neustále opakován ve všech učebnicích jako nejhorší zlo, a tím získal nesmrtelnost, o což mu podle mne zajisté jde. Jinak se to totiž vysvětlit nedá.

Ale o tom jsem vlastně psát vůbec nechtěl.

Chtěl jsem psát o tom, že zjevovat komukoliv pravdu je veliká blbost a ohromné riziko. Pravda buď visí ve vzduchu a přehlédnout se nedá a všichni ji znají, anebo je lepší o ní raději mlčet, pokud člověk nechce přijít k úrazu.

Ono vysvětlování čehokoliv lidem s jiným názorem je jeden velkej nesmysl ... v reálu totiž většina lidí žije svou vírou a poslouchá jen to, co jim do ní zapadá. Homo sapiens je člověk věřící, nikoliv člověk myslící. Pochybování a samostatná úprava názorů je deviace, která postihne jednoho nešťastníka ze sta a ten je pak ve skupině víceméně proklet. Tedy o žádné velké štěstí a přínos pro jednotlivce rozhodně nejde.

Pořád mám cuky napsat systémovej text o mravencích a o tom, jak jim vládnout, a že otrokářství je historicky nejlepší a nejúspěšnější systém a padalo vždy na tom, že otroci začali spolupracovat mezi sebou nebo měli pocit, že se jim křivdí a pak přišly vzpoury.

S vývojem masmédií tyhle rizika padaj a demokracie našeho typu je ve své podstatě jen zdokonalený otrokářství s hrou na volby (prostě otroci si mezi sebou volí toho, kdo bude poslouchat pány a bude se mít lépe), ale fór je v tom, že když si to člověk vezme z pozice toho nahoře, tak ono je to dotažené skoro k dokonalosti. Ty opice jsou tak blbý a tak spokojený ve své blbosti s převzatejma názorama a s převzatejma potřebama, že tohle je možná opravdu nejlepší forma vládnutí, jen je potřeba eliminovat vlastenectví, omezit kooperaci, zlikvidovat přirozené autority hned v zárodku a nakonec vznikne stabilní systém.

A vše se pojistí tím, že každý jednotlivec i každá země budou dlužit nesplatitelný dluh a tedy budou muset poslouchat někoho, kdo jim "půjčil", a ten nebude chtít nic kromě poslušnosti a práce zadarmo a dalšího zadlužování.

Umění je to celé držet těsně na hraně vzpoury těch, kdo vidí a přitom natolik masírovat ty slepé, aby se nikdy nezvedl dav nespokojených. Všimněte si, jak se dělají zákony, jak rozhodují soudci, jak vypadá "přerozdělování". Systém má největší obavy z nespokojených skupin. Tlupy několika set nespokojených hnědočechů jsou pro něj mnohem nebezpečnější než tisíce roztroušených jednotlivě umírajících bezdomovců. Systém naprosto průhledně uplácí všechny skupiny obyvatel, které by mu mohly dělat problémy, protože ještě nemají vnitřně rozloženou kooperaci a základní hodnoty. Kde to nejde oblbnout propagandou a kde hrozí, že si opice pomůžou navzájem, tam se přidá žrádlo či výhody, hlavně ať je klid.

Naopak jakkoliv odlišné jednotlivce či přirozené autority systém nemilosrdně selektuje a izoluje a zadupává v hierarchii níž a níž. I v nejtemnějším středověku za moudrým mužem do lesa chodily procesí pro radu a nosili mu jídlo a fungoval jako autorita, zatímco dnes moudří mužové jakoby neexistovali. Za moudrost nám média vydávají názory redaktorek a naprostých idiotů a kdo v médiích není, jako by nebyl.

Konzumenti médií a většina opic ale nejsou žádní lumeni a dělá jim dobře, když mají po shlédnutí televize pocit, že jsou to oni, kdo jsou mysliteli lidstva.

Všechno to má smysl. Když ženete stádo, také ho nebudete plašit. Masmédia jsou evidentní nástroj vládnutí, o sporných věcech informují v naprosté ideologické jednotě, myslím si, že není pochyb o tom, že ve skutečnosti úplně o všem zásadním rozhoduje jen pár desítek osob, které nikdy nikdo nevolil a ta mafie a korupce, co se nám pořád předhazuje, to jsou jen příštipkáři na té nejnižší úrovni a paradoxně systém udržují v chodu a výkonnosti tím, že vyvolávají strach a pocit bezpráví.

Ale otázka stojí, zda je to skutečně ZLO.

Zda to jde lépe.

Jasně, že by se mělo střídat "a stojící se vrhli na sedící" .. (citace klasiky), ale pokud by to člověk vzal tak, že ti, co vládnou, rozhodně nevládnou první generaci a že je to vlastně dědičná šlechta a jen na rozdíl od šlechty se nemusí o svá panství a nevolníky starat a mohou s nimi dělat jakékoliv experimenty a hry. Opičky jsou otroci pracující za bydlení a stravu, plus se jim předhazují třpytky a nesmysly, aby byli šťastni.

Narkóza je také k dispozici. Legálně. Není náhoda, že alkohol je relativně levný a je ho ve všech obchodech dostatek, když je to podle mne dost účinná a dost tvrdá droga a drtivá většina lidí ho má kdykoliv bez předpisu při ruce při jakýchkoliv problémech. Kdo nezapadá nebo nezvládá, má možnost se za své peníze v klidu uchlastat a vypadnout z kola ven. Proč zabíjet nepotřebné otroky, když si to pořeší sami. Je mnohem lepší, když jsou ožralí, než aby nasraní s vidlemi hledali viníka. A to vůbec netuší, že ani nemají šanci ho najít.

Je to promyšlené a funguje to.

A kupodivu to funguje docela dobře. Civilizace kvantitativně prosperuje. Co na tom, že většina lidí je průměrná a v zaměstnáních fungují spíše jako porouchaní roboti, než aby cokoliv vytvořili. Kdo potřebuje co tvořit ? Kopírovat, aplikovat, všechno podle mustru a poslouchat jak mravenci. Jsou na to školy, které z divoké opice za 15–20 let otesají opici robotickou, dodržující konvence a vyznávající štěstí, když může mít oblek a sedět v automobilu.

Všichni dělají to samé, všichni jsou zaneprázdnění, a o to jde. Hlavně žádné války, to kazí kšeft. Čím více otroků, tím více bohatství. Průměrné povzbuzovat, nadané brzdit. Hlavně žádné změny. Hlavně nepochybovat. Z pravdy se udělá zákon a všichni musí opakovat to, co se odhlasovalo, že je odteď pravda. Střídavě utahovat a povolovat opasky, hlavně ať se pořád něco děje, to opice potřebují. Figurky se mění, divadlo je pořád stejné.

Místo biče jsou peníze. Nikdo nikomu nic nevysvětluje. Nemusí. Vše je jasné. Když peníze nejsou, nedá se žrát, nedá se dýchat, nedá se nic, vyženou člověka odevšad jak kdyby měl prašivinu. Ale peníze rozdávají lidé. A peníze jsou jen pro slušné lidi, kteří dělají to, co se má a myslí si to, co se má a říkají to, co se má. Jinak by jim ostatní opičky ty peníze nedaly, protože cítí, že mít poblíž někoho, kdo říká, co se nemá, ve skutečnosti ohrožuje i je a oni jsou přece ti chytří a peníze chtějí.

Jenom hlupák není v souladu.

Dnes nedělají ideologický pořádek šedé gardy a zřejmě ani tajná služba, dnes dělá pořádek každý šéf v každé práci, každá blbá personalistka, každá slepice formující na pracovišti veřejné mínění a trest není kriminál, trest je, že dostanete výpověď, dojdou peníze a neseženete práci. Ve svém důsledku, pokud nemáte vyřešené bydlení, tak to může být i trest smrti. Ale nikdo vás nebude oplakávat.

A kdo za to může ?

No smůla je to, smůla.

Přitom je to samá podstata systému.

Otroci musí mít strach, ale ne ze svých pánů, ale z nedostatku peněz. Dokonale vymyšleno. Otrok, který neví, komu se mstít a je sám a vypadl z kola, zatímco ostatní otroci jsou v pohodě, ten co vypadl si za to přece určitě nějak může a je to jeho chyba. Tak jaká vzpoura ? A jsou jich tisíce a budou milióny, ale je to postupně a nejsou vidět, a když pak vidět jsou, tak už to jen odpad z ulice právě díky alkoholu. A trosky se proti systému nikdy účinně nepostaví.

A netrosky se mají v rámci možností dobře.

Tak co řešit?

Je to přece nejlepší systém, který tu kdy byl.

A že z toho někdo v zákulisí má pohádkové bohatství a může naprosto cokoliv ? Kdo by mu záviděl, když ani nevíme, kdo to je a nikdy jsme ho neviděli a jeho bohatství také ne.

A aby někdo neměl rád peníze, že jsou ZLO ?

Vždyť peníze mají rády už i děti ... kupují se za ně hračky, že ?

Nebo vy snad nemáte rádi peníze ??

zdroj: http://www.zpovedka.cz/001580.php

Facebook komentáře