Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Senát schválil cenzuru Internetu v Česku - Piráti plánují napadnout zákon u Ústavního soudu

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

26. 5. 2016 Praha - Senát dnes schválil zavedení cenzury Internetu v ČR. V rámci novely zákona o loteriích dnes Senát ministerstvu financí přiznal pravomoc cenzurovat libovolný web, který bude zařazen na "seznam nepovolených Internetových her". Pirátům se podobný cenzurní zákon podařilo již jednou zvrátit v roce 2011. Nyní však ani oni, ani organizace jako SPIR, ISP Alliance či téměř 200 internetových firem včetně portálu Seznam, které se připojily ke společné výzvě, neuspěli. Piráti bojovali do poslední chvíle i v samotném Senátu.

Neprošel ani pozměňující návrh na vyřazení paragrafů 82 a 84, zavádějících cenzuru ze zákona, a neprošel ani návrh, aby o zákazuwebů rozhodoval soud. Spříznění senátoři po celou dobu upozorňovali na problematické paragrafy a v posledním hlasování se spolu s 23 dalšími kolegy z řad opozice zdrželi hlasování. Cenzurní paragrafy podpořili senátoři ČSSD, KDU-ČSL, ANO a KSČM.

  • senat-schvalil-cenzuru-internetu-v-cesku-pirati-planuji-napadnout-zakon-u-ustavniho-soudu
 
 
Ivan Bartoš, předseda Pirátů k rozhodnutí Senátu říká: "Piráti se spolu s odbornou veřejností dlouhodobou kampaní pokusili senátorůmvysvětlit, že zavést v Česku cenzuru, ze které bude profitovat  jedině česká hazardní lobby, není dobrý nápad. Bohužel se nám to nepodařilo a ministr Babiš si hlasování "pohlídal". Je smutné, že jsou někteří takto vysoce postavení politici v Senátu ve světě technologií docela ztraceni. O tom svědčí řada jejich výroků nejen v rámci rozpravy, ale i mimo Senát. Nezbývá nám, než se obrátit na Ústavní soud. I kdyby prezident Zeman zákon vetoval, což podle mě není pravděpodobné, obě komory Parlamentu ČR jasně ukázaly, že jim na četných a racionálních argumentech odborné veřejnosti nezáleží. Bojujeme dál. Každopádně děkuju všem, kdo se snažili politiky přivést k rozumu." 
 
Kontakty:
 
Mikuláš Ferjenčík, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 737 943 770, vedoucí mediálního odboru Pirátů
Ivan Bartoš, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 603 415 378, předseda Pirátů
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2016-05-27 08:39
Vládnou nám idioti a jsou jak poslanecké sněmovně, tak i v senátu a ten vládní impotentní výplod je jen smečka "užitečných idiotů".

Facebook komentáře