Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Protikorupční iniciativy píší Babišovi: Čapí hnízdo je jen vrcholem ledovce. Vysvětlete své další kauzy!

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Vážené novinářky, vážení novináři,

dovolujeme si Vás informovat o tom, že představitelé protikorupční iniciativy „Vraťte nám stát!“ spolu s dalšími iniciativami a osobnostmi v pondělí 21. 3. zaslali otevřený dopis místopředsedovi vlády Andreji Babišovi. V tomto dopise žádají vysvětlení nejenom ohledně čerpání dotace na farmu Čapí hnízdo, ale také ohledně řady dalších podezřelých kauz Andreje Babiše i jeho nestandardních kontaktů v prostředí politiky i byznysu.

  • protikorupcni-iniciativy-pisi-babisovi-capi-hnizdo-je-jen-vrcholem-ledovce-vysvetlete-sve-dalsi-kauzy

Svoji veřejnou dráhu jste odstartoval velmi expresivní protikorupční rétorikou, slibující očištění politického života a posílení transparentnosti v nakládání s veřejnými zdroji. Dnes sám čelíte podezření z dotačního podvodu v souvislosti s Vaší farmou Čapí hnízdo. Tento případ však zdaleka není jedinou kauzou, která u veřejnosti vzbuzuje podezření, zda Vaše podnikatelské aktivity nejsou ukázkovým příkladem nešvarů, jež jste při svém nástupu do české politiky tak razantně kritizoval,“ píší autoři otevřeného dopisu.

 

Autoři pojali otevřený dopis netradičně jako „protikorupční dotazník“, v němž položili Andreji Babišovi 22 otázek, týkajících se jeho sporných kauz a nestandardních kontaktů v politice a byznysu, díky nimž si pravděpodobně „dopomohl“ ke svému jmění. Jedná se např. o dotaci pro podnik Duslo Šala ve výši 58 miliónů eur., privatizaci Unipetrolu či nesrovnalosti ve financování volební kampaně hnutí ANO. Otevřený dopis byl rozeslán rovněž poslancům, kteří se mají na svém středečním zasedání zabývat kauzou Čapího hnízda, s tím, aby od Andreje Babiše požadovali také vysvětlení jeho dalších kauz zmíněných v tomto dopise. 

 

Otevřený dopis podepsali představitelé iniciativy „Vraťte nám stát!“ publicista Petr Havlík, filosofové Václav Němec Jan Payne, představitel spolku „Podhradí“ Michal Majzner, organizátorka Sametového posvícení Olga Cieslarová či spisovatelka Radka Denemarková.

 

Domníváme se, že veřejnost má právo znát nejenom okolnosti udělení dotace pro Čapí hnízdo, ale též pozadí celé řady dalších podezřelých kauz a podivných vazeb Andreje Babiše. Proto jsme pro pana Babiše vytvořili jakýsi „protikorupční dotazník“, který může posloužit veřejnosti jako test jeho způsobilosti pro výkon vysoké politické funkce. Pokud pan Babiš na naše otázky neodpoví, měli by odpovědi žádat poslanci, média a případně i orgány činné v trestním řízení,“ poznamenává filosof Václav Němec.

 

Andrej Babiš se nás snaží přesvědčit, že ho politika do roku 2011 vůbec nezajímala a pak náhle prozřel a rozhodl se spasit svou novou vlast. Jeho cesta k mohutnému byznysovému impériu je však plná temných a záhadných míst, které se nezřídka protnuly s politickou mocí uplynulého období. Babiš propojil svou ekonomickou moc s politickou pozicí a mediálním vlivem způsobem, který nemá v žádné jiné zemi EU obdoby. Právě proto je důležité znát velmi důkladně jeho příběh. Mnohé odpovědi na klíčové otázky nám stále dluží a zdaleka nejde jen o dnes aktuální Čápi hnízdo,“ říká Petr Havlík.

 

Celý text dopisu najdete v příloze.

 

Děkujeme za případný prostor

 

Alma Benešová, výkonná tajemnice iniciativy Vraťte nám stát!

 

Kontakt: Petr Havlík 724004654

 

Václav Němec 776133785


Celé znění otevřeného dopisu  naleznete v příloze a nebo na našich stránkách http://vrattenamstat.cz/?p=984

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2016-03-22 14:33
Jen idioti nás straší "čapím hnízdem", které je jen kapkou v moři proti zlodějnám které tato země poznala a možná i jejich původci sedí i ve vládních postech či sněmovně a senátu. Na tu havěť si už nikdo nevzpomíná?

Facebook komentáře