Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Protestní nóta adresovaná tureckému prezidentovi

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Před tureckým velvyslanectvím se v Praze ve čtvrtek 26. 11. 2015 sešlo několik lidí, aby protestovali proti podpoře terorismu a proti ohrožování planety III. světovou válkou ze strany Turecka. Demonstranti předali na ambasádě nótu, adresovanou prezidentovi Turecké republiky.

Recep Tayyip Erdoğan, Prezident Turecké republiky

kopie: Ahmet Davutoğlu, předseda vlády

prostřednictvím: J.E. p. Ahmet Necati BIGALI,

Velvyslanec Turecké republiky v České republice

Na Ořechovce 69, 162 00 Praha 616

  • protestni-nota-adresovana-tureckemu-prezidentovi

Pane prezidente Erdogane,

my, někteří občané České republiky, důrazně protestujeme proti agresi, kterou turecký stát spáchal na syrské hranici. Turecké vzdušné síly sestřelily vojenské letadlo Ruské federace, které v pohraničí provádělo protiteroristické operace, a tím byla zákeřným způsobem spáchána zrada.

V důsledku turecké agrese zahynuli dva ruští vojáci a došlo ke ztrátě letadla a vrtulníku. To způsobily teroristické jednotky, působící právě v inkriminované oblasti, a to z dopuštění a s podporou tureckého státu.

Jen hlupák může akceptovat Vaše licoměrná vysvětlení, že nebyl znám původ letadla. Ruské letecké síly operují v této oblasti od prvního října! Jejich letiště je 30 km od tureckých hranic. Vaše vysvětlení je výsměch zdravému rozumu!

Pane prezidente, můžete namítat, že nám do toho nic není, ale mýlíte se. Jsme bohužel členy NATO, a pociťujeme, že si svým bezohledným sledováním vlastních mocenských a finančních zájmů a pravděpodobně zájmů muslimského bratrstva zahráváte se světovým mírem. Vaším hanebným zločinem se zpronevěřujete odkazu Mustafy Kemala Atatürka „mír doma, mír ve světě“ a to se dotýká i nás.

Z naší středoevropské perspektivy se totiž jeví, že nějaké síly ve Vaší zemi - byť by nebyly napojeny na Vás a na další klíčové struktury tureckého státu - operují dlouhodobě v neprospěch míru a stability regionu i stability celého světa. Jeví se, že tyto síly podporovaly z území Turecka – a to všemi dostupnými prostředky a dlouhodobě - rozvrat Syrské arabské republiky, asistovaly při rozkradení průmyslové zóny v Alepu, vyzbrojovaly, cvičily a podporovaly zločinecké a teroristické bandy, které ohrožovaly a dodnes ohrožují životy a bezpečí syrských občanů, a dlouhodobě se - podle informací světového tisku - podílí na pašování a prodeji kradených nerostných surovin, lidských orgánů, uměleckých artefaktů a bílého masa a to jak ze Sýrie, tak i z Iráku. To vše představuje hned několik přestupků proti mezinárodnímu právu i proti morálce civilizovaných zemí. V této souvislosti je každému jasné, že prostřednictví těchto nám neznámých sil uvnitř turecké společnosti, spolupracuje turecký stát s islamistickými teroristy a tím i s Islámským státem - opovrženíhodnou skupinou hrdlořezů, vrahů, násilníků a neznabohů, která ohrožuje nyní i životy a bezpečí evropských zemí - což si bereme, drahý pane prezidente, osobně!

Proto Vás naléhavě vyzýváme, pane prezidente Erdogane, abyste s tím přestal a nevyvolával třetí světovou válku!

Ve vrcholné úctě k odkazu Mustafy Kemala Atatürka,

za znepokojené občany ČR

V Praze dne 26. 11. 2015 Za Česko – Slovenský sněm

Věra Řezníčková a Pavel Matějka

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#3 cepun123@gmail.com 2015-11-29 13:06
Podepisuji.
#2 Kamjdu 2015-11-29 00:06
Správně jste to napsali, připojuji se. Kopie s příslušným doplněním by měla být doručena, jako protest, i na ambasádu USA.
#1 fr.oplustil@seznam.cz 2015-11-28 19:29
S protestní akcí i tou nótou vřele souhlasím a také za to iniciátorům (Věře Řezníčkové, Pavlu Matějkovi aj.) alespoň takto posílám dík.
Stejnou petici by však bylo vhodné adresovat zejména představitelům USA, protože jsou to právě ony, kdo tam řídí kroky Turecka, jakožto jednoho z tamních regionálních vazalů a člena NATO. Toho NATO, které je mocensko-politi ckým nástrojem USA.
Erdogan totiž ještě před tím, než-li tu hanebnost přikázal (povolil?), celou záležitost s Obamou projednal na mítinku G20 uskutečněném nedávno v Turecku. A dostal k tomu požehnání! A také účinnou vojenskou pomoc, neboť do té teroristické akce byl aktivně zapojen i US AWACS operující v té oblasti. (a bůh_ví, kdo tam vlastně pilotoval ty F16?)

Facebook komentáře