Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení DSZ k peticím ochránců zvířat za záchranu medvěda ze Vsetínska & Život pro medvěda

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Demokratická strana zelených /DSZ/ podporuje petice ochránců zvířat za záchranu medvěda, kterému hrozí smrt zastřelením.

  • prohlaseni-dsz-k-peticim-ochrancu-zvirat-za-zachranu-medveda-ze-vsetinska-zivot-pro-medveda

DSZ upozorňuje, že medvěd není agresivní, žádného člověka nenapadl a pohybuje se pouze v lesích, kde se předzásobuje na zimní spánek.
 
DSZ shlédává řešení odstřelem jako zcela nepřijatelné s ohledem na to, že se jedná o ohrožený druh a že existuje mnoho dalších forem řešení situace než navrhované zabití.
 
DSZ žádá, aby byl medvěď ponechán naživu a nejlépe ve volné přírodě.
DSZ vyzývá hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, aby upustil od odstřelu medvěda.
 
DSZ se ztotožňuje se všemi níže uvedenými body petice ochránců zvířat „Život pro medvěda“:
 
*Nechceme, aby zvíře, které se narodilo a žilo v divočině, bylo uvězněno za zdmi zoologické zahrady nebo bylo zastřeleno.
 
*Medvěd neprojevil žádnou známku agresivity vůči lidem, tudíž jeho odstřel nebo přemístění do zoo je pouze známkou paniky, neinformovanosti veřejnosti a je neopodstatněné.
 
*Medvědi ztrácejí přirozený strach z lidského pachu díky tomu, že lidé zanechávají nezajištěný odpad v blízkosti lokalit s jejich výskytem. Chceme, aby byl medvěd odchycen a převezen zpět na území, kde nebude v těsné blízkosti lidské společnosti (např. Beskydy nebo Slovensko) a bude mu tak dána šance na svobodný život.
 
*Je třeba si uvědomit, že právě zvířata jsou zde ta utlačována a ohrožena, jelikož se lidská společnost rozpíná na čím dál větším území. Přemístění medvěda je naši jedinečnou příležitostí ukázat, že dokážeme být ohleduplní k přírodě.
 
*Medvěd se začne v příštím měsíci ukládat k zimnímu spánku a na jaře po probuzení začne vyhledávat partnerku k páření, tudíž nebude mít žádný důvod migrovat do obydlených oblastí, ba naopak se pravděpodobně odebere do odlehlých míst.
 
*Jako řešení vidíme spíše apelování na chalupáře a turisty, kteří za sebou nechávají odpadní stopu. Taktéž navrhujeme oslovit chovatele ovcí a jiného dobytka, aby zvážili své ochranné opatření proti šelmám. Existuje spousta efektivních řešení.
 
*Dříve bylo běžné žít po boku těchto majestátních zvířat. Nepohlížejme na medvěda jako na problém, ale jako úspěch a součást naší krajiny.
 
*Vyzýváme tedy tímto: Hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, aby okamžitě upustil od plánovaného odstřelu medvěda. MŽP a ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce, aby učinil patřičné kroky k odchytu a převozu zvířete do bezpečí.Vedoucí odboru životního prostředí Zlínského kraje Ing. MBA Vladimíru Pavlovovou, aby zamítla žádost o odstřel medvěda.
                                         
ŘV DSZ
 
V Domažlicích  22. 10. 2018
 
 
 
 
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 janaza 2018-10-24 18:59
J.A. Zlínský, hlupák si akurát tak ty. už len tou "perlou ducha"- "V těchto vesnicích, blízko přírodě, bydlí většinou lidé, kteří mají rádi přírodu více než banda DSZ. " Takže majú prírodu tak radi, že sa o ňu nechcú s nikým deliť, ani so samou prírodou, že? Ten medveď má oveľa väčšie právo v tej prírode žiť, ako ľudia, ktorí sa rozťahujú aj tam, kde nemajú čo hľadať. Kreténi ako ty strieľajú medvede, kŕmia vysokú, ignorujú divé prasce a pestujú anglické trávniky pri lese. A že medveď ide za ľahšou potravou? Prečo nejdeš nadávať tým "chudákom" ľuďom, čo
majú bordel okolo domov, všade odpadky? Choď sa pozrieť na Aljašku, kde ľudia žijú spolu s bielymi medveďmi, oveľa nebezpečnejšími . Dá sa súžitie riešiť, a dá sa aj medveď premiestniť, ale najmä príroda nie je majetkom ľudí!

Facebook komentáře