Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pozastavení činnosti Národní demokracie se nekoná, rozhodl soud

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Řízení o pozastavení činnosti se zastavuje, dal by se shrnout nejen verdikt Nejvyššího správního soudu v Brně, ale vůbec několik měsíců mediálního víření, spekulací a obav / přání některých, že ND jako politická strana končí.

Nekončí, pouze se s Poslaneckou sněmovnou, potažmo vládou přela o to, do jaké míry musí vyplňovat některé citlivé údaje ve výroční zprávě o své činnosti, kterou je vždy každým březnem povinna doručit pánům poslancům.

A protože poslancům v kontrolním výboru sněmovny přišla výroční zpráva nedostatečná (ač nás na to upozornili až po dvou letech), začalo kolečko, kdy se k návrhu na pozastavení činnosti nejen naší strany kladně vyjadřovali po plénu všech poslanců i ministr vnitra a posléze celá vláda, která návrh poslala Nejvyššímu správnímu soudu do Brna, aby o něm rozhodl.

  • pozastaveni-cinnosti-narodni-demokracie-se-nekona-rozhodl-soud

 

Až z něj jsme měli možnost zjistit, jaké nedostatky nám vlastně Kontrolní výbor sněmovny vytýká a tyto nedostatky jsme napravili. Vládě pak nezbylo než 7. dubna uznat, že v tom případě je její návrh neaktuální a Nejvyšší správní soud vydal 10. dubna rozhodnutí, že se řízení o pozastavení činnosti Národní demokracie zastavuje.

Tak máme zase na chvíli klid, dokud si opět něco nevymyslí. Dlouho ale trvat nebude, protože už 18. května startuje soud proti předsedovi Národní demokracie, který podle novinářů „nemá v české justici obdoby“ – svým rozsahem a mírou zdokumentování případu – takže i ostřílená harcovnice jako je státní zástupkyně Z. Galková, která poslala za mříže nejednoho vlastence, přiznává, že takhle velký případ ještě nedělala (viz článek v LN ze dne 10. dubna níže). Máme se tedy na co těšit.

A v červnu nás pak čeká další soud, který se týká naší žaloby na ministerstvo vnitra, neb nás poškozuje, když nás opakovaně označuje za extrémisty. Žalobu jsme podávali loni v srpnu a nyní nás čeká první soudní stání. Držte nám palce.

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 Bedrich Pavelka 2017-04-15 09:05
Tak se dělá demokracie! Jak jednoduché lze v dnešní době někoho zničit. Je potřeba nesouhlas demonstrovat u voleb!! Lidé bděte! Nenechme se oklamat pozlátkem peněz a mamonu!!!!
#1 damirr@volny.cz 2017-04-14 17:01
Zkorumpovaná vláda i justice a "demokracie" ta je jenom pro tuto skupinu vládnoucího hnoje.

Facebook komentáře