Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Piráti podpoří mandát pro zahraniční mise

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Praha, 1. června 2018 - Drtivá většina pirátských poslanců dnes při jednání Sněmovny podpoří mandát pro zahraniční mise v letech 2018 až 2020. Postavení Česka na mezinárodní scéně se nesmí stát obětí domácích politických her. Případné neschválení mandátu pro zahraniční mise by byla mezinárodní blamáž.

  • pirati-podpori-mandat-pro-zahranicni-mise
  • pirati-podpori-mandat-pro-zahranicni-mise

 Neschválení vyslání vojáků by ČR v očích našich spojenců výrazně poškodilo. Všechny navrhované zahraniční mise jsou mírového charakteru a nejsou bojové. Přítomnost ČR v Afghánistánu a Iráku napomáhá stabilizovat místní legitimní vlády. Naše působení v Pobaltí je klíčovým příspěvkem k bezpečnosti Evropy. Mise v Mali je ukázkovým příkladem řešení problému migrační krize.

Za naprosto klíčové považujeme především pokračování působení našich vojáků v Pobaltí. Česko je součástí Evropy a její problémy jsou i našimi. Naše skutečné hranice už dávno neleží na Rozvadově nebo v Bohumíně. Není rozdíl mezi Libercem a Tartu či britským Salisbury a Mladou Boleslaví. Musíme definitivně odmítnout iluzi neutrality a přijmout evropské směřování. Piráti plně podporují mezinárodní mise pod mandátem OSN. Mise mimo EU by měly mít humanitární či rekonstrukční charakter a musí být v plné součinnosti místních vlád. Cílem je taková aktivita, která místním vládám pomůže získat plnou kontrolu nad vlastním územím a dosažení situace, kdy v budoucnu nebudou expediční síly ČR v dané zemi již potřeba. Proto dlouhodobě podporujeme i navýšení prostředků na humanitární a rozvojovou pomoc,” říká pirátský poslanec a místopředseda Výboru pro obranu Jan Lipavský. 

--

Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2018-06-01 17:54
Kolik idiotů se slezlo k pirátům? Zřejmě asi všichni. Větší kravinu jsem už dlouho nečetl.

Facebook komentáře