Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Piráti mají dost hlasů na mandát!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Děkujeme všem voličům, kteří dali Pirátům svůj hlas a vyjádřili nám tak svou podporu. Toto byly první volby do Evropského parlamentu, kterých se Česká pirátská strana zúčastnila. Výsledek 4,78 % hlasů je solidní a představuje značný nárůst oproti volbám do poslanecké sněmovny.

  • pirati-maji-dost-hlasu-na-mandat

Piráti však boj o křeslo europoslance nevzdávají. Nesouhlasí s uzavírací klauzulí 5 %, která brání, aby mohli zastupovat voliče v Evropském parlamentu. Protože Ústavní soud v Německu uzavírací klauzuli ve výši 3 % kvůli porušení poměrného zastoupení, hodlají Piráti napadnout výsledek voleb stížností k Ústavnímu soudu a domáhat se jejího zrušení. 

Ivan Bartoš, předseda Pirátů a leader kandidátky do Evropského parlamentu říká, "Oproti ostatním stranám, které daly do volební kampaně miliony jsme dokázali, že je možné získat relevantní podporu s minimálními náklady, naše podpora navíc překročila 1 /21 hlasů voličů, kteří k volbám přišli, což znamená, že bychom měli získat jeden mandát."

"Uzavírací klauzule omezuje poměrné zastoupení názorů v Evropě a ve volbách v Evropském parlamentu je zcela nesmyslná, protože vláda se v EU nesestavuje," uvádí právník Jakub Michálek, člen Pirátů a jeden ze spoluautorů stížnosti. 

Mikuláš Ferjenčík, mediální odbor Pirátů, 737 943 7701

Facebook komentáře